Co je to?
Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Co je to Sloka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sloka?

Sloka (strofa) je označení pro část básně nebo písně. Je tvořena několika verši a nejčastěji je to nějaký myšlenkový celek. Sloky mohou být tvořeny pravidelným počtem veršů (distichon - 2, tercina - 3).


Co je to Sloka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sloka patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: co je to Sloka?, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, termín, Sloka, přesný výraz, slovník, formulace, definice pojmu, synonymum, Literatura, heslo, odborný výraz, Literatura, význam slova, terminologie, definice


Pojem Sloka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sloka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Sloka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sloka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Sloka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Sloka ve Wikizdrojích

Najít výraz Sloka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Sloka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sloka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sloka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloka, odpověď na dotaz co je to Sloka?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Prasák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.