Co je to?
Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Co je to Sloka? Význam slova

Co znamená termín Sloka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sloka (strofa) je označení pro část básně nebo písně. Je tvořena několika verši a nejčastěji je to nějaký myšlenkový celek. Sloky mohou být tvořeny pravidelným počtem veršů (distichon - 2, tercina - 3).


Co je to Sloka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sloka se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, termín, wiki, význam, definice, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, heslo, Literatura, vysvětlení, informace, lexikon, význam pojmu, názvosloví, Literatura


Pojem Sloka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sloka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Sloka ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Sloka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Sloka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Sloka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sloka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Sloka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloka například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sloka? resp. co vlastně znamená slovo Sloka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloka, odpověď na dotaz co je to Sloka?. Víte např. kdo to je Tomáš Zdechovský? Znáte a víte kdo je Morgan Freeman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Sloka hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.