Co je to?
Definice výrazu, termínu Digitální stopa. Co znamená odborný pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Co je Digitální stopa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Digitální stopa

Digitální stopa je název informace, která zůstává po každém, kdo využívá digitální služby. Tyto informace po sobě uživatel zanechává při pohybu po síti vědomě nebo nevědomky. Vědomě zanechaná digitální stopa se označuje jako aktivní, může se jednat např. o příspěvky, blogy, osobní stránky, profily, fotografie, maily, sms a další. Pasivní digitální stopu tvoří informace, které jsou ukládány bez vědomí uživatele. Může se jednat o různá data, záznamy aktivit, četnost návštěvy webových stránek, činnosti na webech IP adresu a jiné. Digitální stopy jsou zdrojem informací o uživateli. Tato data mohou být i zneužita, proto je potřeba digitální stopu pravidelně kontrolovat.


Co je to Digitální stopa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Digitální stopa. Co znamená odborný pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Digitální stopa s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Digitální stopa je v kategorii internet

Klíčová slova: internet, informace, co to je, formulace, popis, wiki, přesný výraz, lexikon, Digitální stopa, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, význam, odborný výraz, terminologie, internet, co znamená


Pojem Digitální stopa je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Digitální stopa na Google.cz

Najít výraz Digitální stopa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Digitální stopa ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Digitální stopa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Digitální stopa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Digitální stopa na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitální stopa například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Digitální stopa? resp. co je to Digitální stopa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitální stopa, odpověď na dotaz co je to Digitální stopa?. Víte např. kdo to je Teenager? Znáte a víte kdo je Markéta Vondroušová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Digitální stopa v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.