Co je to?
Definice odborného termínu, slova Digitální stopa. Co znamená pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Co je to Digitální stopa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Digitální stopa

Digitální stopa je název informace, která zůstává po každém, kdo využívá digitální služby. Tyto informace po sobě uživatel zanechává při pohybu po síti vědomě nebo nevědomky. Vědomě zanechaná digitální stopa se označuje jako aktivní, může se jednat např. o příspěvky, blogy, osobní stránky, profily, fotografie, maily, sms a další. Pasivní digitální stopu tvoří informace, které jsou ukládány bez vědomí uživatele. Může se jednat o různá data, záznamy aktivit, četnost návštěvy webových stránek, činnosti na webech IP adresu a jiné. Digitální stopy jsou zdrojem informací o uživateli. Tato data mohou být i zneužita, proto je potřeba digitální stopu pravidelně kontrolovat.


Co je to Digitální stopa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Digitální stopa. Co znamená pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Digitální stopa? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Digitální stopa je v kategorii Internet

Klíčová slova: terminologie, význam slova, Digitální stopa, přesný význam, slovník, co je to Digitální stopa?, co znamená, formulace, wiki, názvosloví, terminus technicus, definice, Internet, definice pojmu, co to je, vysvětlení, Internet, odborný výraz


Pojem Digitální stopa je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Digitální stopa

Zkusit najít pojem Digitální stopa ve Wikislovníku

Najít heslo Digitální stopa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Digitální stopa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Digitální stopa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Digitální stopa na Youtube

Vyhledat pojem Digitální stopa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitální stopa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Digitální stopa? resp. co přesně znamená slovo Digitální stopa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitální stopa, odpověď na dotaz co je to Digitální stopa?. Víte např. kdo to je Pipina? Znáte a víte kdo je Olašský Rom? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Digitální stopa hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.