Co je to?
Výraz, termín, definice slova Digitální stopa. Co znamená odborný pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Co je to Digitální stopa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Digitální stopa

Digitální stopa je název informace, která zůstává po každém, kdo využívá digitální služby. Tyto informace po sobě uživatel zanechává při pohybu po síti vědomě nebo nevědomky. Vědomě zanechaná digitální stopa se označuje jako aktivní, může se jednat např. o příspěvky, blogy, osobní stránky, profily, fotografie, maily, sms a další. Pasivní digitální stopu tvoří informace, které jsou ukládány bez vědomí uživatele. Může se jednat o různá data, záznamy aktivit, četnost návštěvy webových stránek, činnosti na webech IP adresu a jiné. Digitální stopy jsou zdrojem informací o uživateli. Tato data mohou být i zneužita, proto je potřeba digitální stopu pravidelně kontrolovat.


Co je to Digitální stopa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Digitální stopa. Co znamená odborný pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Digitální stopa se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Digitální stopa patří do kategorie internet

Klíčová slova: slovník, pojem, definice pojmu, termín, odborný výraz, terminus technicus, heslo, internet, vysvětlení, formulace, co to je, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, internet, terminologie, přesný výraz, co znamená


Pojem Digitální stopa je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Digitální stopa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Digitální stopa ve vyhledávači Qwant

Najít termín Digitální stopa ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitální stopa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Digitální stopa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Digitální stopa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitální stopa například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Digitální stopa? resp. co znamená výraz Digitální stopa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitální stopa, odpověď na dotaz co je to Digitální stopa?. Víte např. kdo to je Michal Suchánek? Znáte a víte kdo je Tomáš Berdych? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.