Co je to?
Definice odborného termínu, slova Digitální stopa. Co znamená pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Co je to Digitální stopa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Digitální stopa?

Digitální stopa je název informace, která zůstává po každém, kdo využívá digitální služby. Tyto informace po sobě uživatel zanechává při pohybu po síti vědomě nebo nevědomky. Vědomě zanechaná digitální stopa se označuje jako aktivní, může se jednat např. o příspěvky, blogy, osobní stránky, profily, fotografie, maily, sms a další. Pasivní digitální stopu tvoří informace, které jsou ukládány bez vědomí uživatele. Může se jednat o různá data, záznamy aktivit, četnost návštěvy webových stránek, činnosti na webech IP adresu a jiné. Digitální stopy jsou zdrojem informací o uživateli. Tato data mohou být i zneužita, proto je potřeba digitální stopu pravidelně kontrolovat.


Co je to Digitální stopa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Digitální stopa. Co znamená pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Digitální stopa? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Digitální stopa patří do sekce Internet

Klíčová slova: lexikon, Internet, informace, termín, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, význam, co to je, terminus technicus, odborný výraz, Internet, slovo, názvosloví, terminologie, co je to Digitální stopa?


Pojem Digitální stopa je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Digitální stopa doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Digitální stopa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitální stopa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Digitální stopa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Digitální stopa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Digitální stopa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Digitální stopa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitální stopa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Digitální stopa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Digitální stopa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitální stopa, odpověď na dotaz co je to Digitální stopa?. Víte např. kdo to je Násilník? Znáte a víte kdo je Supervizor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.