Co je to?
Definice odborného termínu, slova Digitální stopa. Co znamená pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Co je to Digitální stopa? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Digitální stopa?

Digitální stopa je název informace, která zůstává po každém, kdo využívá digitální služby. Tyto informace po sobě uživatel zanechává při pohybu po síti vědomě nebo nevědomky. Vědomě zanechaná digitální stopa se označuje jako aktivní, může se jednat např. o příspěvky, blogy, osobní stránky, profily, fotografie, maily, sms a další. Pasivní digitální stopu tvoří informace, které jsou ukládány bez vědomí uživatele. Může se jednat o různá data, záznamy aktivit, četnost návštěvy webových stránek, činnosti na webech IP adresu a jiné. Digitální stopy jsou zdrojem informací o uživateli. Tato data mohou být i zneužita, proto je potřeba digitální stopu pravidelně kontrolovat.


Co je to Digitální stopa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Digitální stopa. Co znamená pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Digitální stopa patří do kategorie Internet

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, co je to Digitální stopa?, synonymum, slovo, definice, heslo, Internet, názvosloví, formulace, význam, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, co znamená, terminologie


Pojem Digitální stopa je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Digitální stopa ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Digitální stopa ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Digitální stopa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Digitální stopa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitální stopa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Digitální stopa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitální stopa například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Digitální stopa? resp. co to je Digitální stopa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitální stopa, odpověď na dotaz co je to Digitální stopa?. Víte např. kdo to je Kateřina Brožová? Znáte a víte kdo je Olašský Rom? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.