Co je to?
Definice výrazu Digitální stopa. Co znamená odborný pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Co je Digitální stopa?

Co znamená pojem, definice termínu Digitální stopa?

Digitální stopa je název informace, která zůstává po každém, kdo využívá digitální služby. Tyto informace po sobě uživatel zanechává při pohybu po síti vědomě nebo nevědomky. Vědomě zanechaná digitální stopa se označuje jako aktivní, může se jednat např. o příspěvky, blogy, osobní stránky, profily, fotografie, maily, sms a další. Pasivní digitální stopu tvoří informace, které jsou ukládány bez vědomí uživatele. Může se jednat o různá data, záznamy aktivit, četnost návštěvy webových stránek, činnosti na webech IP adresu a jiné. Digitální stopy jsou zdrojem informací o uživateli. Tato data mohou být i zneužita, proto je potřeba digitální stopu pravidelně kontrolovat.


Co je to Digitální stopa? Význam slova, termín, Definice výrazu Digitální stopa. Co znamená odborný pojem Digitální stopa z kategorie Internet?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Digitální stopa můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Digitální stopa je v sekci internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, internet, formulace, lexikon, Digitální stopa, odborný výraz, slovník, definice, slovo, co je to Digitální stopa?, co to je, synonymum, internet, význam slova, informace, vysvětlení, wiki, význam


Pojem Digitální stopa je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Digitální stopa zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Digitální stopa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Digitální stopa ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitální stopa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Digitální stopa ve Wikipedii

Vyhledat termín Digitální stopa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Digitální stopa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitální stopa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Digitální stopa? resp. co se skrývá pod slovem Digitální stopa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitální stopa, odpověď na dotaz co je to Digitální stopa?. Víte např. kdo to je Vezír? Znáte a víte kdo je Kristýna Plíšková? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Digitální stopa i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, internet zařízení, digitální stopa, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.