Co je to?
Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Axióm

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Axióm s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Axióm patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: vysvětlení, definice, popis, názvosloví, co to je, význam slova, co je to Axióm?, přesný výraz, slovník, Axióm, odborný výraz, slovo, přesný význam, formulace, Matematika, lexikon, pojem, informace


Pojem Axióm je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Axióm? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Najít heslo Axióm ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Axióm ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Axióm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Axióm ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Axióm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Axióm? resp. co označuje slovo Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Reverend? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.