Co je to?
Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Axióm

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Axióm patří do sekce Matematika

Klíčová slova: co to je, co je to Axióm?, formulace, heslo, vysvětlení, slovo, význam pojmu, co znamená, definice, význam slova, odborný výraz, wiki, význam, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, lexikon, Matematika


Pojem Axióm je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Axióm můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Axióm ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Axióm ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Axióm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Axióm ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Axióm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Axióm? resp. co to je Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Radek Bartoníček? Znáte a víte kdo je Kardinál? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.