Co je to?
Odborný výraz, definice slova Axióm. Co znamená slovo Axióm z kategorie Matematika?

Co je Axióm? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Axióm?

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Axióm. Co znamená slovo Axióm z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Axióm s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Axióm patří do kategorie matematika

Klíčová slova: termín, matematika, formulace, co znamená, terminus technicus, definice, matematika, význam pojmu, definice pojmu, Axióm, slovo, co je to Axióm?, názvosloví, lexikon, terminologie, přesný význam, informace, přesný výraz


Pojem Axióm je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Axióm píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít Axióm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Axióm na Youtube

Najít heslo Axióm ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Axióm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Axióm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Axióm? resp. co se skrývá pod slovem Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Profesor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.