Co je to?
Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Co znamená termín Axióm? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Axióm se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: co znamená, co to je, přesný výraz, co je to Axióm?, vysvětlení, definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, význam, odborné názvosloví, pojem, heslo, Matematika, informace, wiki, Axióm, termín


Pojem Axióm je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Axióm můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Další informační zdroje o slovu Axióm

Najít výraz Axióm ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Axióm na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Axióm ve Wikizdrojích

Hledat pojem Axióm ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Axióm ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Axióm? resp. co označuje slovo Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Kněz? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.