Co je to?
Výraz, termín, definice slova Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Axióm

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Axióm s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Axióm je v kategorii matematika

Klíčová slova: popis, Axióm, význam pojmu, pojem, co to je, slovo, synonymum, vysvětlení, formulace, lexikon, wiki, matematika, matematika, názvosloví, definice pojmu, termín, definice, odborné názvosloví


Pojem Axióm je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Axióm můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Axióm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Axióm ve Wikislovníku

Vyhledat termín Axióm na Google.cz

Vyhledat výraz Axióm ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Axióm ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Axióm? resp. co znamená Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Kardinál? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Axióm v jiné sekci než matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.