Co je to?
Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Co znamená termín Axióm? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Axióm doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Axióm se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, popis, Matematika, význam, slovník, wiki, terminologie, slovo, Axióm, co znamená, definice pojmu, význam slova, informace, přesný výraz, pojem, heslo, lexikon, termín


Pojem Axióm je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Axióm? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Axióm ve Wikislovníku

Najít heslo Axióm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Axióm ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Axióm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Axióm ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Axióm? resp. co se přesně ukrývá za slovem Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Remcal? Znáte a víte kdo je Reverend? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.