Co je to?
Výraz, termín, definice slova Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je to Axióm? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Axióm

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Axióm. Co znamená odborný pojem Axióm z kategorie Matematika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Axióm doporučujeme sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Axióm se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: pojem, Axióm, formulace, matematika, popis, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, co je to Axióm?, wiki, matematika, lexikon, přesný význam, informace, heslo, terminologie, termín, slovník


Pojem Axióm je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Axióm? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Najít pojem Axióm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Axióm ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Axióm ve Wikislovníku

Najít slovo Axióm ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Axióm ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Axióm? resp. co přesně označuje termín Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Profesor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci matematika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.