Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Axióm. Co znamená pojem Axióm z kategorie Matematika?

Co je Axióm?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Axióm?

Tvrzení, které rovnou pokládáme za platné za jakýchkoli okolností, a proto k jeho používání není potřeba přinášet jakékoli důkazy. Na soustavě axiomů se zakládají matematické teorie. O platnosti axiomu nesmí vznikat spor a také musí být nezávislý, například nesmí existovat axiomy, jež by se vzájemně popíraly.


Co je to Axióm? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Axióm. Co znamená pojem Axióm z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Axióm se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, formulace, co znamená, vysvětlení, názvosloví, odborné názvosloví, význam slova, slovník, wiki, odborný výraz, termín, slovo, terminologie, heslo, co je to Axióm?, popis, definice


Pojem Axióm je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Axióm píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Axiom (z řec. axióma, to co se uznává) je tvrzení, které se předem pokládá za platné, a tudíž se nedokazuje. Podobný význam má slovo postulát.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Axióm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Axióm ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axióm ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Axióm ve Wikislovníku

Hledat heslo Axióm ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Axióm na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Axióm například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Axióm? resp. jaký je význam slova Axióm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Axióm, odpověď na dotaz co je to Axióm?. Víte např. kdo to je Náplava? Znáte a víte kdo je Profesor? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.