Co je to?
Definice odborného termínu, slova Supervize. Co znamená pojem Supervize z kategorie Psychologie?

Co je Supervize? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Supervize?

Pojem supervize se využívá hlavně u lidem pomáhajících zaměstnání, kde se jedná o nástroj celoživotního vzdělávání. Supervize vznikla v psychoterapeutickém prostředí. Postupem času se začala využívat v různých odvětvích jako školství, sociální práce či zdravotnictví.
Smyslem je rozvíjet profesní dovednosti jednotlivce, posilovat vztahy v rámci kolektivu a hledat řešení problematických situací. Forma supervize je většinou rozhovor. Supervizorem se může stát zkušený odborník se speciálním výcvikem.


Co je to Supervize? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Supervize. Co znamená pojem Supervize z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Supervize patří do sekce psychologie

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, význam, co znamená, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, psychologie, definice, slovník, wiki, pojem, slovo, co je to Supervize?, vysvětlení, lexikon


Pojem Supervize je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Supervize? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Supervize je nástroj celoživotního učení používaný zejména u pomáhajících profesí. Supervize vznikla v psychoterapeutickém prostředí. Později se začala využívat i v dalších oblastech jako je sociální práce, zdravotnictví, školství a v poslední době i ve výrobních podnicích. Smyslem supervize je rozvíjet profesní dovednosti supervidovaných, posilovat vztahy v pracovním týmu a nacházet řešení problematických situací. V procesu supervize poskytuje supervizor supervidovanému zpětnou vazbu k jeho práci. Supervize má většinou formu rozhovoru mezi supervizorem a supervidovaným (supervidovanými). Supervize zvyšuje účinnost práce zaměřením se na její cíle, zvyšuje i kvalitu práce zaměřením se na průběh (proces). Ústřední pozornost je věnována vztahům, které jsou v pomáhajících profesích snad nejdůležitějším prostředkem k dosahování cílů a nejvýraznější známkou kvality práce. Supervize obsahuje složky nadhledu a dohledu a zaručuje dobrou úroveň odbornosti jak v oblasti schopností, vědomostí a dovedností, tak v oblasti etické a hodnotové.

Jiné informační zdroje o pojmu Supervize

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Supervize ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Supervize na Youtube

Hledat termín Supervize ve Wikislovníku

Najít pojem Supervize ve Wikizdrojích

Najít termín Supervize ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Supervize ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Supervize například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Supervize? resp. jaká je definice termínu Supervize? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Supervize, odpověď na dotaz co je to Supervize?. Víte např. kdo to je Doyen? Znáte a víte kdo je Farář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Supervize i v jiné sekci než je kategorie psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.