Co je to?
Definice výrazu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je Jmenovatel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jmenovatel

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice výrazu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Jmenovatel? s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Jmenovatel je v sekci matematika

Klíčová slova: co je to Jmenovatel?, heslo, popis, co znamená, význam, definice pojmu, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, informace, vysvětlení, matematika, Jmenovatel, přesný význam, termín, odborný výraz, co to je, wiki


Pojem Jmenovatel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jmenovatel

Hledat frázi Jmenovatel ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Jmenovatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Jmenovatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Jmenovatel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmenovatel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Jmenovatel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Jmenovatel? resp. jaký je význam pojmu Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Judita Čeřovská? Znáte a víte kdo je Chytrolín? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Jmenovatel i v jiné sekci než v matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.