Co je to?
Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je to Jmenovatel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Jmenovatel

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jmenovatel s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jmenovatel se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, pojem, význam, definice, formulace, Matematika, Matematika, lexikon, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, popis, informace, wiki, co to je, heslo, definice pojmu


Pojem Jmenovatel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Jmenovatel na Google.cz

Najít heslo Jmenovatel ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jmenovatel ve Wikislovníku

Hledat termín Jmenovatel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Jmenovatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Jmenovatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Jmenovatel? resp. co označuje slovo Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Harpyje? Znáte a víte kdo je Eurohujer? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Jmenovatel i v jiných kategoriích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.