Co je to?
Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je to Jmenovatel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Jmenovatel

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jmenovatel můžete samozřejmě sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Jmenovatel je v sekci matematika

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, termín, Jmenovatel, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, definice, význam, co je to Jmenovatel?, matematika, odborný výraz, popis, formulace, matematika, co to je, přesný význam, pojem


Pojem Jmenovatel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Jmenovatel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Jmenovatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmenovatel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Jmenovatel ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Jmenovatel ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jmenovatel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jmenovatel? resp. co znamená Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Jan Révai? Znáte a víte kdo je Gauner? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Jmenovatel i v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.