Co je to?
Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je to Jmenovatel? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jmenovatel?

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Jmenovatel můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jmenovatel je v kategorii Matematika

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, popis, lexikon, formulace, terminologie, wiki, slovo, informace, definice, význam pojmu, co je to Jmenovatel?, Matematika, vysvětlení, termín


Pojem Jmenovatel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jmenovatel

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jmenovatel ve Wikimedia Commons

Najít slovo Jmenovatel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jmenovatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Jmenovatel ve Wikipedii

Hledat slovo Jmenovatel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jmenovatel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Jmenovatel? resp. co se skrývá pod slovem Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Dramaturg? Znáte a víte kdo je Bufeťák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.