Co je to?
Definice odborného termínu, slova Jmenovatel. Co znamená pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je to Jmenovatel? Význam slova

Co znamená termín Jmenovatel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Jmenovatel. Co znamená pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Jmenovatel) můžete sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jmenovatel patří do kategorie matematika

Klíčová slova: definice, slovník, formulace, informace, co to je, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, Jmenovatel, matematika, slovo, heslo, význam, přesný význam, termín, popis


Pojem Jmenovatel je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jmenovatel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Jmenovatel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Jmenovatel ve Wikipedii

Hledat frázi Jmenovatel na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jmenovatel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Jmenovatel ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmenovatel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jmenovatel? resp. co se skrývá pod slovem Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Zpěvák? Znáte a víte kdo je Štětka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Jmenovatel i v jiné kategorii než je sekce matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.