Co je to?
Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je to Jmenovatel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jmenovatel

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jmenovatel sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jmenovatel patří do sekce Matematika

Klíčová slova: pojem, slovo, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, heslo, odborné názvosloví, terminologie, Matematika, termín, co to je, co je to Jmenovatel?, definice, slovník, formulace, význam pojmu, Jmenovatel, lexikon


Pojem Jmenovatel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jmenovatel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Jmenovatel na Google.cz

Zkusit najít heslo Jmenovatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Jmenovatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Jmenovatel ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Jmenovatel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jmenovatel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Jmenovatel? resp. jaký je význam pojmu Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Anna Geislerová? Znáte a víte kdo je Nuzák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jmenovatel v jiné sekci než Matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.