Co je to?
Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Co je to Jmenovatel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jmenovatel

Jmenovatel je součástí zlomku, která se nachází v dolní části zlomku pod zlomkovou čarou. Jmenovatel podává informaci o tom, z kolika dílů celkem se celek skládá. Je nedílnou součástí zlomku, stejně jako čitatel.
Prací s oběma součástmi zlomku lze provádět různé matematické úkony. Pokud pracujeme s čitateli a jmenovateli, můžeme zlomky například sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat, krátit nebo rozšiřovat.


Co je to Jmenovatel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jmenovatel. Co znamená odborný pojem Jmenovatel z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Jmenovatel? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jmenovatel patří do sekce Matematika

Klíčová slova: informace, slovo, co je to Jmenovatel?, přesný význam, význam slova, definice, lexikon, heslo, terminus technicus, slovník, Matematika, přesný výraz, synonymum, definice pojmu, význam, termín, formulace, Matematika


Pojem Jmenovatel je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jmenovatel

Zkusit najít výraz Jmenovatel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Jmenovatel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Jmenovatel ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmenovatel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jmenovatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Jmenovatel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovatel například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Jmenovatel? resp. jaký je význam slova Jmenovatel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmenovatel, odpověď na dotaz co je to Jmenovatel?. Víte např. kdo to je Kriminalista? Znáte a víte kdo je Eurohujer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.