Co je to?
Definice odborného termínu, slova SJM. Co znamená pojem SJM z kategorie Právo?

Co je to SJM? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova SJM

SJM je zkratka pro společné jmění manželů. Je to označení pro majetek, který získal někdo z manželů nebo oni oba v době trvání manželství. Jako majetek se jedná o mzdu, odměny, odstupné a další příjmy, jako jsou prémie, honoráře, úroky, nájem a podobně.
Do společného jmění manželů spadají nově i závazky, tedy různé typy dluhů.


Co je to SJM? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SJM. Co znamená pojem SJM z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu SJM? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SJM je v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, co znamená, definice, vysvětlení, Právo, synonymum, význam slova, informace, popis, slovník, lexikon, co je to SJM?, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, heslo, přesný výraz, přesný význam


Pojem SJM je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín SJM? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Společné jmění manželů (SJM) vzniká uzavřením manželství. Jde o specifickou formu spoluvlastnictví, která může vzniknout jen mezi manžely a která má vlastní úpravu odlišnou od obecného spoluvlastnictví.
V letech 1950–1964 se tento právní institut nazýval zákonné společenství majetkové, poté až do roku 1998 bezpodílové spoluvlastnictví manželů a až od roku 1998 jde o společné jmění manželů.

Další zdroje informací

Najít výraz SJM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz SJM ve Wikislovníku

Hledat termín SJM ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz SJM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín SJM ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SJM ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo SJM například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo SJM? resp. co přesně označuje termín SJM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SJM, odpověď na dotaz co je to SJM?. Víte např. kdo to je Rasista? Znáte a víte kdo je Barbora Krejčíková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu SJM v jiné sekci než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.