Co je to?
Definice výrazu SJM. Co znamená odborný pojem SJM z kategorie Právo?

Co je SJM?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova SJM?

SJM je zkratka pro společné jmění manželů. Je to označení pro majetek, který získal někdo z manželů nebo oni oba v době trvání manželství. Jako majetek se jedná o mzdu, odměny, odstupné a další příjmy, jako jsou prémie, honoráře, úroky, nájem a podobně.
Do společného jmění manželů spadají nově i závazky, tedy různé typy dluhů.


Co je to SJM? Význam slova, termín, Definice výrazu SJM. Co znamená odborný pojem SJM z kategorie Právo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo SJM je v sekci právo

Klíčová slova: termín, právo, odborný výraz, definice, definice pojmu, slovo, co znamená, synonymum, význam slova, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, informace, terminologie


Pojem SJM je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SJM? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Společné jmění manželů (SJM) vzniká uzavřením manželství. Jde o specifickou formu spoluvlastnictví, která může vzniknout jen mezi manžely a která má vlastní úpravu odlišnou od obecného spoluvlastnictví.
V letech 1950–1964 se tento právní institut nazýval zákonné společenství majetkové, poté až do roku 1998 bezpodílové spoluvlastnictví manželů a až od roku 1998 jde o společné jmění manželů.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo SJM ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem SJM na Youtube

Vyhledat pojem SJM na Google obrázcích

Zkusit najít výraz SJM ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem SJM na Google.cz

Vyhledat heslo SJM ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo SJM například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova SJM? resp. jaký je přesný význam slova SJM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SJM, odpověď na dotaz co je to SJM?. Víte např. kdo to je Zombík? Znáte a víte kdo je Jan Přeučil? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.