Co je to?
Definice odborného termínu, slova SJM. Co znamená pojem SJM z kategorie Právo?

Co je to SJM? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu SJM

SJM je zkratka pro společné jmění manželů. Je to označení pro majetek, který získal někdo z manželů nebo oni oba v době trvání manželství. Jako majetek se jedná o mzdu, odměny, odstupné a další příjmy, jako jsou prémie, honoráře, úroky, nájem a podobně.
Do společného jmění manželů spadají nově i závazky, tedy různé typy dluhů.


Co je to SJM? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SJM. Co znamená pojem SJM z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín SJM? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SJM se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovo, termín, slovník, Právo, význam pojmu, odborný výraz, informace, přesný význam, pojem, popis, SJM, co je to SJM?, formulace, názvosloví, wiki, význam, terminologie, heslo


Pojem SJM je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SJM? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Společné jmění manželů (SJM) vzniká uzavřením manželství. Jde o specifickou formu spoluvlastnictví, která může vzniknout jen mezi manžely a která má vlastní úpravu odlišnou od obecného spoluvlastnictví.
V letech 1950–1964 se tento právní institut nazýval zákonné společenství majetkové, poté až do roku 1998 bezpodílové spoluvlastnictví manželů a až od roku 1998 jde o společné jmění manželů.

Jiné zdroje informací o pojmu SJM

Hledat pojem SJM ve Wikizdrojích

Najít výraz SJM ve vyhledávači Yandex

Najít termín SJM ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín SJM ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem SJM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SJM ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo SJM například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to SJM? resp. co se vlastně skrývá pod slovem SJM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SJM, odpověď na dotaz co je to SJM?. Víte např. kdo to je Jiří Sovák? Znáte a víte kdo je Cholerik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.