Co je to?
Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Co je to Appeasement? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Appeasement?

Appeasement je speciální politický termín pro pojmenování pacifistické politiky, která znamenala ústupky agresorům a projevila se v 30. letech 20. století. V té době šlo o vyhovění požadavkům nacistického Německa.
Příznivci appeasementu se domnívali, že je tímto způsobem možno zachovat mír. Toto úsilí však bylo neúspěšné, protože oslabilo demokratické síly a posílilo agresory. Dnešní postoj k appeasementu je negativní a tento krok je označován jako historický omyl.


Co je to Appeasement? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Appeasement? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Appeasement je v kategorii politika

Klíčová slova: co znamená, Appeasement, slovo, vysvětlení, definice pojmu, význam, formulace, pojem, terminus technicus, přesný význam, popis, co je to Appeasement?, význam slova, odborný výraz, názvosloví, politika, termín, wiki


Pojem Appeasement je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Appeasement píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Appeasement na Google.cz

Hledat videa s názvem Appeasement na Youtube

Vyhledat pojem Appeasement ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Appeasement ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Appeasement ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Appeasement ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Appeasement například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Appeasement? resp. jaká je definice slova Appeasement? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Appeasement, odpověď na dotaz co je to Appeasement?. Víte např. kdo to je Misantrop? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.