Co je to?
Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Co je to Appeasement? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Appeasement

Appeasement je speciální politický termín pro pojmenování pacifistické politiky, která znamenala ústupky agresorům a projevila se v 30. letech 20. století. V té době šlo o vyhovění požadavkům nacistického Německa.
Příznivci appeasementu se domnívali, že je tímto způsobem možno zachovat mír. Toto úsilí však bylo neúspěšné, protože oslabilo demokratické síly a posílilo agresory. Dnešní postoj k appeasementu je negativní a tento krok je označován jako historický omyl.


Co je to Appeasement? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Appeasement se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, synonymum, terminologie, co to je, slovo, Appeasement, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, wiki, definice, pojem, informace, vysvětlení, názvosloví, Politika, význam pojmu, formulace


Pojem Appeasement je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Appeasement?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Appeasement ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Appeasement ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Appeasement ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Appeasement ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Appeasement ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Appeasement ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Appeasement například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Appeasement? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Appeasement? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Appeasement, odpověď na dotaz co je to Appeasement?. Víte např. kdo to je Paroháč? Znáte a víte kdo je Eminem? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.