Co je to?
Odborný výraz, definice slova Appeasement. Co znamená pojem Appeasement z kategorie Politika?

Co je Appeasement? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Appeasement?

Appeasement je speciální politický termín pro pojmenování pacifistické politiky, která znamenala ústupky agresorům a projevila se v 30. letech 20. století. V té době šlo o vyhovění požadavkům nacistického Německa.
Příznivci appeasementu se domnívali, že je tímto způsobem možno zachovat mír. Toto úsilí však bylo neúspěšné, protože oslabilo demokratické síly a posílilo agresory. Dnešní postoj k appeasementu je negativní a tento krok je označován jako historický omyl.


Co je to Appeasement? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Appeasement. Co znamená pojem Appeasement z kategorie Politika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Appeasement s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Appeasement se nachází v sekci politika

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, politika, informace, terminus technicus, Appeasement, slovník, pojem, význam pojmu, co znamená, politika, popis, slovo, názvosloví, heslo, definice, lexikon


Pojem Appeasement je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Appeasement? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Appeasement ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Appeasement ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Appeasement ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Appeasement ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Appeasement ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Appeasement ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Appeasement například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Appeasement? resp. co se skrývá pod slovem Appeasement? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Appeasement, odpověď na dotaz co je to Appeasement?. Víte např. kdo to je Apollón? Znáte a víte kdo je Bohuš Matuš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.