Co je to?
Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Co je to Appeasement? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Appeasement?

Appeasement je speciální politický termín pro pojmenování pacifistické politiky, která znamenala ústupky agresorům a projevila se v 30. letech 20. století. V té době šlo o vyhovění požadavkům nacistického Německa.
Příznivci appeasementu se domnívali, že je tímto způsobem možno zachovat mír. Toto úsilí však bylo neúspěšné, protože oslabilo demokratické síly a posílilo agresory. Dnešní postoj k appeasementu je negativní a tento krok je označován jako historický omyl.


Co je to Appeasement? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Appeasement patří do kategorie Politika

Klíčová slova: Appeasement, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, co znamená, termín, lexikon, informace, co to je, pojem, názvosloví, synonymum, terminologie, popis, definice, odborný výraz, co je to Appeasement?, slovník


Pojem Appeasement je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Appeasement? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Appeasement ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Appeasement ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Appeasement ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Appeasement ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Appeasement ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Appeasement ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Appeasement například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Appeasement? resp. co označuje slovo Appeasement? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Appeasement, odpověď na dotaz co je to Appeasement?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Karolína Plíšková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.