Co je to?
Výraz, termín, definice slova Solventnost. Co znamená odborný pojem Solventnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Solventnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Solventnost?

Solventnost je pojem z oblasti financí. Slovo pochází z latiny, solvere znamená rozvazovat. Označuje se tak platební schopnost osoby, právnické i fyzické, dodržovat dohodnuté lhůty pro splácení a splátky platit.
Solventnost je důležitým kritériem, které se posuzuje při poskytování úvěrů. Vypovídá o důvěryhodnosti a ratingu posuzovaného, může znemožnit poskytnutí úvěru nebo úvěr prodražit.


Co je to Solventnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Solventnost. Co znamená odborný pojem Solventnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Solventnost s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Solventnost je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: formulace, pojem, wiki, Solventnost, význam, co je to Solventnost?, co znamená, význam pojmu, co to je, význam slova, odborné názvosloví, popis, vysvětlení, definice pojmu, lexikon, synonymum, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Solventnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Solventnost?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solventnost (z lat. solvere, rozvazovat) čili platební schopnost je schopnost fyzické nebo právnické osoby splácet finanční závazky v dohodnutých lhůtách. Opak je insolvence čili platební neschopnost.

Více informací o slovu Solventnost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Solventnost na Youtube

Najít pojem Solventnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Solventnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Solventnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Solventnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Solventnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Solventnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Solventnost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Solventnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solventnost, odpověď na dotaz co je to Solventnost?. Víte např. kdo to je Alžběta Pomořanská? Znáte a víte kdo je Sommelier? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.