Co je to?
Definice výrazu, termínu Solventnost. Co znamená odborný pojem Solventnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Solventnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Solventnost?

Solventnost je pojem z oblasti financí. Slovo pochází z latiny, solvere znamená rozvazovat. Označuje se tak platební schopnost osoby, právnické i fyzické, dodržovat dohodnuté lhůty pro splácení a splátky platit.
Solventnost je důležitým kritériem, které se posuzuje při poskytování úvěrů. Vypovídá o důvěryhodnosti a ratingu posuzovaného, může znemožnit poskytnutí úvěru nebo úvěr prodražit.


Co je to Solventnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Solventnost. Co znamená odborný pojem Solventnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Solventnost s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Solventnost se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, definice, přesný výraz, terminus technicus, co je to Solventnost?, význam slova, terminologie, informace, termín, přesný význam, formulace, wiki, názvosloví, Ekonomie, co to je, odborný výraz


Pojem Solventnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Solventnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Solventnost (z lat. solvere, rozvazovat) čili platební schopnost je schopnost fyzické nebo právnické osoby splácet finanční závazky v dohodnutých lhůtách. Opak je insolvence čili platební neschopnost.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solventnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Solventnost ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Solventnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Solventnost ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Solventnost na Youtube

Hledat heslo Solventnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Solventnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Solventnost? resp. jaký je význam slova Solventnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solventnost, odpověď na dotaz co je to Solventnost?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Wabi Daněk? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.