Co je to?
Výraz, termín, definice slova Solventnost. Co znamená odborný pojem Solventnost z kategorie Ekonomie?

Co je Solventnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Solventnost?

Solventnost je pojem z oblasti financí. Slovo pochází z latiny, solvere znamená rozvazovat. Označuje se tak platební schopnost osoby, právnické i fyzické, dodržovat dohodnuté lhůty pro splácení a splátky platit.
Solventnost je důležitým kritériem, které se posuzuje při poskytování úvěrů. Vypovídá o důvěryhodnosti a ratingu posuzovaného, může znemožnit poskytnutí úvěru nebo úvěr prodražit.


Co je to Solventnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Solventnost. Co znamená odborný pojem Solventnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Solventnost sdílejte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Solventnost je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, ekonomie, pojem, co znamená, přesný výraz, co to je, informace, popis, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, heslo, Solventnost, přesný význam, význam slova, význam


Pojem Solventnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Solventnost dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solventnost (z lat. solvere, rozvazovat) čili platební schopnost je schopnost fyzické nebo právnické osoby splácet finanční závazky v dohodnutých lhůtách. Opak je insolvence čili platební neschopnost.

Pro další informace o termínu Solventnost zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Solventnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Solventnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Solventnost na Youtube

Hledat termín Solventnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solventnost ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Solventnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Solventnost například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Solventnost? resp. co znamená Solventnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solventnost, odpověď na dotaz co je to Solventnost?. Víte např. kdo to je Pavel Nový? Znáte a víte kdo je Rudolf Hegenbart? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Solventnost i v jiné kategorii než v ekonomie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.