Co je to?
Odborný výraz, definice slova Public domain. Co znamená slovo Public domain z kategorie Právo?

Co je Public domain? Definice pojmu

Co znamená termín Public domain? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Public domain. Co znamená slovo Public domain z kategorie Právo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Public domain) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Public domain patří do kategorie právo

Klíčová slova: odborný výraz, popis, co to je, wiki, právo, názvosloví, význam, terminus technicus, odborné názvosloví, právo, pojem, synonymum, termín, co je to Public domain?, přesný význam, informace, Public domain, vysvětlení


Pojem Public domain je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Public domain?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Public domain ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Public domain ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Public domain na Google.cz

Najít slovo Public domain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Public domain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Public domain ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Public domain? resp. co se skrývá pod slovem Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je Čumil? Znáte a víte kdo je Bob Dylan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Public domain i jinde než v sekci než v právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.