Co je to?
Výraz, termín, definice slova Public domain. Co znamená odborný pojem Public domain z kategorie Právo?

Co je to Public domain? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Public domain?

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Public domain. Co znamená odborný pojem Public domain z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Public domain patří do sekce právo

Klíčová slova: co to je, co je to Public domain?, terminologie, slovo, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, termín, slovník, informace, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, heslo, význam pojmu, popis, pojem, význam


Pojem Public domain je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Public domain dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Další zdroje informací o slovu Public domain

Hledat výraz Public domain ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Public domain ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Public domain ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Public domain ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Public domain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Public domain ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Public domain? resp. co to je Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je David Bowie? Znáte a víte kdo je Halsey? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.