Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Co to je Public domain? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Public domain

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Public domain? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Public domain je v sekci Právo

Klíčová slova: význam, heslo, popis, přesný výraz, terminus technicus, Právo, pojem, definice pojmu, význam pojmu, informace, termín, názvosloví, co znamená, přesný význam, synonymum, formulace, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Public domain je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Public domain? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Další zdroje informací o slovu Public domain

Vyhledat slovo Public domain na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Public domain ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Public domain ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Public domain ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Public domain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Public domain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Public domain? resp. co znamená slovo Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Asistent pedagoga? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.