Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Co to je Public domain? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Public domain

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Public domain patří do kategorie Právo

Klíčová slova: termín, Public domain, definice pojmu, wiki, informace, Právo, význam pojmu, slovník, popis, vysvětlení, definice, co znamená, co je to Public domain?, odborný výraz, heslo, slovo, význam slova, Právo


Pojem Public domain je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Public domain? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Public domain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Public domain ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Public domain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Public domain ve Wikimedia Commons

Hledat termín Public domain na Google.cz

Najít heslo Public domain ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Public domain? resp. co přesně znamená slovo Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je Obchodní ředitel? Znáte a víte kdo je Asistent pedagoga? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.