Co je to?
Výraz, termín, definice slova Public domain. Co znamená odborný pojem Public domain z kategorie Právo?

Co je to Public domain? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Public domain?

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Public domain. Co znamená odborný pojem Public domain z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Public domain? Potom se o definici podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Public domain se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, pojem, vysvětlení, slovník, termín, význam slova, formulace, názvosloví, popis, význam pojmu, informace, terminus technicus, přesný význam, co je to Public domain?, wiki, Public domain, definice pojmu


Pojem Public domain je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Public domain? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Pro více informací o heslu Public domain zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Public domain ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Public domain na Google.cz

Najít slovo Public domain ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Public domain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Public domain na Youtube

Najít heslo Public domain ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Public domain? resp. co je to Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je Pedel? Znáte a víte kdo je Václav Hudeček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.