Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Co to je Public domain? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Public domain

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Public domain s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Public domain se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný význam, wiki, definice pojmu, synonymum, popis, informace, Public domain, význam pojmu, lexikon, termín, význam, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je, definice, terminus technicus, formulace, odborný výraz


Pojem Public domain je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Public domain?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Public domain ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Public domain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Public domain na Youtube

Najít pojem Public domain ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Public domain ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Public domain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Public domain? resp. co znamená slovo Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je Lenoch? Znáte a víte kdo je Jirchář? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.