Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Co to je Public domain? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Public domain

Public domain neboli volné dílo je výtvor, který není chráněn majetkovými autorskými právy. Většinou jde o díla, od jejichž vzniku již uplynula zákonná doba, a tudíž již nemají platnou ochranu. I jiná díla lze za určitých podmínek použít bez souhlasu autora.
Podstatou public domain je možnost jeho volného použití, měl však být uveden autor, nesmí být snížena hodnota díla nebo zcizeno autorství.


Co je to Public domain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Public domain. Co znamená pojem Public domain z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Public domain? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Public domain je v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, terminus technicus, význam pojmu, Právo, co znamená, Public domain, přesný výraz, heslo, slovník, vysvětlení, synonymum, terminologie, definice pojmu, wiki, názvosloví, Právo, odborný výraz, význam slova


Pojem Public domain je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Public domain? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zvláště v oblasti software se některá díla označují anglickým termínem public domain. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla. V českém právním systému se nikdo nemůže vzdát svých (autorských) práv, je pouze možné nabídnout veřejnosti bezúplatnou licenci na libovolné užití díla, ale lze každopádně předpokládat, že autor, který svoje dílo takto označil, se svých práv nebude domáhat. (Kde není žalobce, není soudce.)

Jiné zdroje informací o pojmu Public domain

Najít výraz Public domain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Public domain na Youtube

Najít termín Public domain ve Wikizdrojích

Hledat heslo Public domain na Google.cz

Vyhledat termín Public domain ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Public domain ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Public domain například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Public domain? resp. co přesně označuje termín Public domain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Public domain, odpověď na dotaz co je to Public domain?. Víte např. kdo to je Religionista? Znáte a víte kdo je Bigamista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.