Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Malověrnost. Co znamená pojem Malověrnost z kategorie Náboženství?

Co je Malověrnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Malověrnost?

Malověrnost je termín z oblasti psychologie. Označuje nedostatečnou důvěru v racionální myšlení a vědecké poznání. Malověrný člověk je nakloněn věřit nevědeckým teoriím, náboženským dogmatům a pověrám, a nevyžaduje důkazy nebo argumentaci. Člověk trpící malověrností se řídí vírou, přesvědčením či tradicí a nebere v potaz fakta a objektivní důkazy. Existuje více druhů malověrnosti, jako například víra v astrologii, homeopatii, ufo, nadpřirozené schopnosti a léčebné metody, které nebyly podrobeny vědeckému zkoumání a ověření. Malověrnost se objevuje v různých kulturních a sociálních prostředích. Její příčinou bývá nedostatečné vzdělání, nedůvěra v autority nebo snaha najít jednoduchá vysvětlení složitých problémů. Projevy malověrnosti se mohou objevit v různých situacích. Například v oblasti zdraví mohou lidé s malověrností preferovat alternativní medicínu před vědecky ověřenými léčebnými postupy. V oblasti společenských vztahů se dává přednost stereotypům a předsudkům před objektivním posouzením jednotlivých osob.
Malověrnost může být důvodem nepotřebného strachu, úzkosti a stresu. Nese s sebou širší důsledky pro společnost jako celek. Jestliže se většina populace řídí vírou a tradicí spíše než vědeckými důkazy, může to vést k nepříznivým sociálním, ekonomickým a politickým rozhodnutím. Proti malověrnosti lze bojovat. Jedním z nejúčinnějších způsobů je vzdělání. Když lidé získají více znalostí a porozumění, mohou být schopni lépe rozlišit mezi vědeckými fakty a pověrami. Dalším způsobem je podpora kritického myšlení. To znamená, že lidé by měli být schopni ověřit si informace, které slyší a čtou, s pomocí různých zdrojů. Kritické myšlení může také pomoci lidem pochopit, jakou roli hrají emoce a předsudky při rozhodování.


Co je to Malověrnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Malověrnost. Co znamená pojem Malověrnost z kategorie Náboženství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Malověrnost? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Malověrnost se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: popis, význam pojmu, termín, odborný výraz, náboženství, definice, přesný výraz, terminologie, význam, náboženství, co znamená, co je to Malověrnost?, informace, slovník, wiki, lexikon, heslo, odborné názvosloví


Pojem Malověrnost je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Malověrnost lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Malověrnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malověrnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Malověrnost ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Malověrnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Malověrnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Malověrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malověrnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Malověrnost? resp. co to je Malověrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malověrnost, odpověď na dotaz co je to Malověrnost?. Víte např. kdo to je Písmoznalec? Znáte a víte kdo je Ian McKellen? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Malověrnost i v jiné kategorii než v náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.