Co je to?
Odborný výraz, definice slova Centrismus. Co znamená pojem Centrismus z kategorie Politika?

Co je Centrismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Centrismus

Centrismus, jinak též politický střed, je označení pro politická uskupení, které mají své politické cíle a program v pozici mezi levicovými a pravicovými stranami. Role těchto stran je velmi důležitá tam, kde vládnoucí systém zahrnuje více stran.
Podle toho, kterým směrem se přiklánějí, bývají označovány také jako středolevé nebo středopravé strany. Centrismus je tvořen především stranami, které nemají úplně jasný ekonomický program.


Co je to Centrismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Centrismus. Co znamená pojem Centrismus z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Centrismus se nachází v sekci politika

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, přesný výraz, co je to Centrismus?, formulace, definice, přesný význam, informace, odborné názvosloví, terminologie, slovník, politika, význam slova, význam, lexikon, význam pojmu, termín, synonymum


Pojem Centrismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Centrismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Politický střed nebo centrismus zahrnuje takové politické strany, jejichž programové cíle leží mezi levicí a pravicí. Politický střed hraje významnější roli zejména v systémech více stran. V širším smyslu název také odkazuje na středolevé a středopravé strany. Jde zejména o strany regionální, etnické a environmentální (zelené) a strany s nevyjasněným ekonomickým programem, též liberální strany tzv. třetí cesty či strany křesťansko-demokratické.

Zkuste zjistit více informací o slovu Centrismus v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Centrismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Centrismus na Youtube

Najít heslo Centrismus na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Centrismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Centrismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Centrismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Centrismus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Centrismus? resp. co je to Centrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Centrismus, odpověď na dotaz co je to Centrismus?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Ladislav Klíma? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.