Co je to?
Výraz, termín, definice slova Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Co je to Centrismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Centrismus

Centrismus, jinak též politický střed, je označení pro politická uskupení, které mají své politické cíle a program v pozici mezi levicovými a pravicovými stranami. Role těchto stran je velmi důležitá tam, kde vládnoucí systém zahrnuje více stran.
Podle toho, kterým směrem se přiklánějí, bývají označovány také jako středolevé nebo středopravé strany. Centrismus je tvořen především stranami, které nemají úplně jasný ekonomický program.


Co je to Centrismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Centrismus můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Centrismus je v kategorii politika

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, informace, Centrismus, co to je, význam slova, definice pojmu, co znamená, popis, formulace, pojem, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, vysvětlení, terminus technicus, politika, význam pojmu


Pojem Centrismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Centrismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Politický střed nebo centrismus zahrnuje takové politické strany, jejichž programové cíle leží mezi levicí a pravicí. Politický střed hraje významnější roli zejména v systémech více stran. V širším smyslu název také odkazuje na středolevé a středopravé strany. Jde zejména o strany regionální, etnické a environmentální (zelené) a strany s nevyjasněným ekonomickým programem, též liberální strany tzv. třetí cesty či strany křesťansko-demokratické.

Pro více informací o heslu Centrismus zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Centrismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Centrismus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Centrismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Centrismus na Youtube

Vyhledat termín Centrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Centrismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Centrismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Centrismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Centrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Centrismus, odpověď na dotaz co je to Centrismus?. Víte např. kdo to je Medik? Znáte a víte kdo je Věra Galatíková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.