Co je to?
Definice výrazu Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Co to je Centrismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Centrismus

Centrismus, jinak též politický střed, je označení pro politická uskupení, které mají své politické cíle a program v pozici mezi levicovými a pravicovými stranami. Role těchto stran je velmi důležitá tam, kde vládnoucí systém zahrnuje více stran.
Podle toho, kterým směrem se přiklánějí, bývají označovány také jako středolevé nebo středopravé strany. Centrismus je tvořen především stranami, které nemají úplně jasný ekonomický program.


Co je to Centrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Centrismus doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Centrismus se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: co to je, pojem, Politika, přesný význam, Centrismus, definice pojmu, význam slova, Politika, slovo, co je to Centrismus?, odborné názvosloví, terminologie, formulace, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, co znamená, wiki


Pojem Centrismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Centrismus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Politický střed nebo centrismus zahrnuje takové politické strany, jejichž programové cíle leží mezi levicí a pravicí. Politický střed hraje významnější roli zejména v systémech více stran. V širším smyslu název také odkazuje na středolevé a středopravé strany. Jde zejména o strany regionální, etnické a environmentální (zelené) a strany s nevyjasněným ekonomickým programem, též liberální strany tzv. třetí cesty či strany křesťansko-demokratické.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Centrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Centrismus ve Wikislovníku

Najít výraz Centrismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Centrismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Centrismus na Youtube

Najít slovo Centrismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Centrismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Centrismus? resp. jaký je význam slova Centrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Centrismus, odpověď na dotaz co je to Centrismus?. Víte např. kdo to je Islámista? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.