Co je to?
Definice výrazu, termínu Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Co je to Centrismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Centrismus?

Centrismus, jinak též politický střed, je označení pro politická uskupení, které mají své politické cíle a program v pozici mezi levicovými a pravicovými stranami. Role těchto stran je velmi důležitá tam, kde vládnoucí systém zahrnuje více stran.
Podle toho, kterým směrem se přiklánějí, bývají označovány také jako středolevé nebo středopravé strany. Centrismus je tvořen především stranami, které nemají úplně jasný ekonomický program.


Co je to Centrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Centrismus sdílejte se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Centrismus je v kategorii politika

Klíčová slova: lexikon, terminologie, definice, synonymum, heslo, pojem, definice pojmu, slovo, politika, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, formulace, význam pojmu, co to je, wiki, názvosloví, odborný výraz


Pojem Centrismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Centrismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Politický střed nebo centrismus zahrnuje takové politické strany, jejichž programové cíle leží mezi levicí a pravicí. Politický střed hraje významnější roli zejména v systémech více stran. V širším smyslu název také odkazuje na středolevé a středopravé strany. Jde zejména o strany regionální, etnické a environmentální (zelené) a strany s nevyjasněným ekonomickým programem, též liberální strany tzv. třetí cesty či strany křesťansko-demokratické.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Centrismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Centrismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Centrismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Centrismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Centrismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Centrismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Centrismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Centrismus? resp. co znamená výraz Centrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Centrismus, odpověď na dotaz co je to Centrismus?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Marcus Aurelius? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.