Co je to?
Definice výrazu Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Co to je Centrismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Centrismus?

Centrismus, jinak též politický střed, je označení pro politická uskupení, které mají své politické cíle a program v pozici mezi levicovými a pravicovými stranami. Role těchto stran je velmi důležitá tam, kde vládnoucí systém zahrnuje více stran.
Podle toho, kterým směrem se přiklánějí, bývají označovány také jako středolevé nebo středopravé strany. Centrismus je tvořen především stranami, které nemají úplně jasný ekonomický program.


Co je to Centrismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Centrismus. Co znamená odborný pojem Centrismus z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Centrismus je v sekci Politika

Klíčová slova: slovník, názvosloví, wiki, definice, termín, terminologie, lexikon, Politika, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, přesný význam, Centrismus, význam, co to je, co je to Centrismus?, Politika


Pojem Centrismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Centrismus dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Politický střed nebo centrismus zahrnuje takové politické strany, jejichž programové cíle leží mezi levicí a pravicí. Politický střed hraje významnější roli zejména v systémech více stran. V širším smyslu název také odkazuje na středolevé a středopravé strany. Jde zejména o strany regionální, etnické a environmentální (zelené) a strany s nevyjasněným ekonomickým programem, též liberální strany tzv. třetí cesty či strany křesťansko-demokratické.

Hledejte pojem Centrismus v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Centrismus ve Wikislovníku

Najít heslo Centrismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Centrismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Centrismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Centrismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Centrismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Centrismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Centrismus? resp. jaký je význam slova Centrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Centrismus, odpověď na dotaz co je to Centrismus?. Víte např. kdo to je Kakabus? Znáte a víte kdo je Bodyguard? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Centrismus v jiné sekci než Politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.