Co je to?
Definice výrazu, termínu Voluntarismus. Co znamená odborný pojem Voluntarismus z kategorie Filozofie?

Co je to Voluntarismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Voluntarismus

Voluntarismus je filozofický a psychologický směr či postoj. Jeho podstatou je upřednostnění vůle před dalšími schopnostmi duše – rozumem a pamětí. Rozdíl mezi dobrem a zlem, pravdou a nepravdou je dán vůlí, ne poznáním. Jedním z hlavních představitelů byl Arthur Schopenhauer. Samotný voluntarismus má vak delší historii.
Pojmem vůle se zabývala řada filozofů včetně Kanta nebo Hegela. U Schopenhauera je vůle základem světa, intelekt je druhotný. Tyto názory pak ovlivnily i Nietzscheho, který vůli chápal jako prosazování sama sebe. Voluntarismus byl často spojován s darwinismem.


Co je to Voluntarismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Voluntarismus. Co znamená odborný pojem Voluntarismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Voluntarismus se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Voluntarismus se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: filozofie, wiki, definice pojmu, informace, co znamená, definice, termín, slovník, význam slova, co to je, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, pojem, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, Voluntarismus


Pojem Voluntarismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Voluntarismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Voluntarismus (z latinského voluntas = vůle) je ve filosofii a v psychologii směr nebo postoj, který ze tří klasických aristotelovských složek či schopností duše (rozum, vůle, paměť) klade na první místo vůli. Rozlišování dobrého a zlého se podle voluntarismu řídí naší vůlí a naše poznání je ovlivněno vůlí tak, že o pravdě a nepravdě rozhoduje vůle, nikoli poznávání. Představitelem krajního voluntarismu byl Arthur Schopenhauer.

Další zdroje informací o slovu Voluntarismus

Hledat pojem Voluntarismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Voluntarismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Voluntarismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Voluntarismus na Google.cz

Zkusit najít slovo Voluntarismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Voluntarismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Voluntarismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Voluntarismus? resp. co znamená výraz Voluntarismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Voluntarismus, odpověď na dotaz co je to Voluntarismus?. Víte např. kdo to je Kim Kardashian? Znáte a víte kdo je Vladimír Remek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.