Co je to?
Výraz, termín, definice slova Voluntarismus. Co znamená odborný pojem Voluntarismus z kategorie Filozofie?

Co je to Voluntarismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Voluntarismus?

Voluntarismus je filozofický a psychologický směr či postoj. Jeho podstatou je upřednostnění vůle před dalšími schopnostmi duše – rozumem a pamětí. Rozdíl mezi dobrem a zlem, pravdou a nepravdou je dán vůlí, ne poznáním. Jedním z hlavních představitelů byl Arthur Schopenhauer. Samotný voluntarismus má vak delší historii.
Pojmem vůle se zabývala řada filozofů včetně Kanta nebo Hegela. U Schopenhauera je vůle základem světa, intelekt je druhotný. Tyto názory pak ovlivnily i Nietzscheho, který vůli chápal jako prosazování sama sebe. Voluntarismus byl často spojován s darwinismem.


Co je to Voluntarismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Voluntarismus. Co znamená odborný pojem Voluntarismus z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Voluntarismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, terminus technicus, popis, termín, slovník, co je to Voluntarismus?, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, informace, co znamená, pojem, slovo, přesný výraz, význam, formulace


Pojem Voluntarismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Voluntarismus?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Voluntarismus (z latinského voluntas = vůle) je ve filosofii a v psychologii směr nebo postoj, který ze tří klasických aristotelovských složek či schopností duše (rozum, vůle, paměť) klade na první místo vůli. Rozlišování dobrého a zlého se podle voluntarismu řídí naší vůlí a naše poznání je ovlivněno vůlí tak, že o pravdě a nepravdě rozhoduje vůle, nikoli poznávání. Představitelem krajního voluntarismu byl Arthur Schopenhauer.

Zkuste zjistit více informací o slovu Voluntarismus v následujících zdrojích

Vyhledat termín Voluntarismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Voluntarismus na Google.cz

Najít termín Voluntarismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Voluntarismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Voluntarismus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Voluntarismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Voluntarismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Voluntarismus? resp. co označuje slovo Voluntarismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Voluntarismus, odpověď na dotaz co je to Voluntarismus?. Víte např. kdo to je Psychoterapeut? Znáte a víte kdo je Drogista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.