Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kuťa. Co znamená slovo Kuťa z kategorie Jídlo?

Co je Kuťa? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kuťa?

Kuťa je název jednoho z obvyklých pokrmů, které patří ke štědrovečerní večeři ve východní Evropě. Toto jídlo je tradiční především v ukrajinské, běloruské, litevské a polské kuchyni, kde se na Vánoce podává 12 pokrmů a mezi nimi i kuťa. Měla by být prvním a posledním soustem štědrovečerní večeře. V Rusku podávají kuťu na pohřebních hostinách. Jedná se o jídlo finančně nenáročné, které si o svátcích mohli dovolit i chudší obyvatelé. Základem kuti je tlučená pšenice. Její zrna musí být zbavena tvrdé slupky, aby mohla být uvařena. To se dříve provádělo ručně, nyní jde o mechanické oddělení. Používají se kroupy. K dalším ingrediencím patří mák, med nebo slad a další suroviny. Těmi mohou být například kousky sušeného ovoce, oříšky a podobně.
V původním receptu bylo používáno makové mléko, v současnosti se dodává klasické mléko nebo smetana, mandle nebo pomerančové kousky. Novější recepty nahrazují mléko kokosovým olejem a kuťu navrhují i jako jídlo k snídani nebo jako dezert. Pokrm lze konzumovat teplý i studený. Variant kuťy je mnoho, kroupy bývají nahrazovány také jinými obilovinami, jako je rýže, špalda nebo jáhly, místo medu lze použít rostlinný sladký sirup, pestřejší může být i volba ovoce nebo ořechů. Ty jsou v kutě nejchutnější, když jsou lehce opečené.


Co je to Kuťa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kuťa. Co znamená slovo Kuťa z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kuťa patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co je to Kuťa?, názvosloví, informace, slovník, termín, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, synonymum, definice, jídlo, heslo, terminologie, wiki, definice pojmu, formulace, pojem, význam pojmu


Pojem Kuťa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kuťa dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kuťa je tradiční pokrm východoevropské kuchyně, zejména ukrajinské, polské, běloruské a litevské. Jedná se o jeden z 12 tradičních pokrmů, ze kterých se skládá štědrovečerní večeře. Kuťa se jí jen o Vánocích nebo v Rusku na pohřebních hostinách (karech).
Tradičně se připravuje z tlučené pšenice, makových zrníček, sladu nebo medu a dodatečných surovin (oříšky, rozinky apod.). V řadě předpisů se vyskytuje mléko nebo smetana, v původních receptech bylo mléko z mletého máku. V současnosti se používají také suroviny, které dříve nebyly dostupné nebo byly velmi drahé, jako například kousky pomerančů nebo mandle.

Pro více informací o heslu Kuťa zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kuťa ve Wikimedia Commons

Najít slovo Kuťa ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kuťa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kuťa na Google.cz

Zkusit najít termín Kuťa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Kuťa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuťa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kuťa? resp. co znamená slovo Kuťa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuťa, odpověď na dotaz co je to Kuťa?. Víte např. kdo to je Karel Nový? Znáte a víte kdo je Jindřich VIII Tudor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.