Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skialpining. Co znamená slovo Skialpining z kategorie Sport?

Co je Skialpining? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Skialpining?

Skialpining je nový druh zimního sportu. Je k němu potřeba speciální vybavení – sjezdové lyže vhodné pro volný terén, stoupací pásy, boty pro sjezd i chůzi a teleskopické turistické hole. Takto vybaven vystoupá skialpinista na vrchol a z něj pak sjede zpět do údolí.
Oblíbený je hlavně v Alpách, ale lze ho provozovat i v našich podmínkách. Má více variant – od turistické až po extrémní. Běžně zdatný lyžař jednodušší varianty skialpiningu bez problémů zvládne.


Co je to Skialpining? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skialpining. Co znamená slovo Skialpining z kategorie Sport?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Skialpining patří do kategorie sport

Klíčová slova: definice, pojem, formulace, lexikon, význam pojmu, termín, informace, slovo, sport, vysvětlení, sport, co znamená, odborné názvosloví, popis, co to je, Skialpining, heslo, význam


Pojem Skialpining je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Skialpining?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Skialpining je pohyb na lyžích ve volném horském terénu. Stoupání do kopce umožňuje speciální vázání a pásy nalepené na skluznici. Dělí se na tradiční a závodní skialpining. Zatímco tradiční skialpining je volný pohyb povětšinou na lyžích (ale ne výhradně) a vyhledává ve své extrémní podobě strmé sjezdy a prvosjezdy, závodní skialpining probíhá na vytyčených trasách, na okruhu (Rally) nebo od startu do cíle a kombinuje výstupy (vertical race) a sjezdy. Výstupy mohou být předepsány na lyžích, nebo pěšky s lyžemi na batohu. Hodnotí se čas.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Skialpining ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Skialpining na Youtube

Najít pojem Skialpining ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Skialpining na Google.cz

Najít výraz Skialpining ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Skialpining ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Skialpining například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Skialpining? resp. jaká je definice termínu Skialpining? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skialpining, odpověď na dotaz co je to Skialpining?. Víte např. kdo to je Hydra? Znáte a víte kdo je Statik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Skialpining i v jiné části webu než je kategorie sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.