Co je to?
Definice odborného termínu, slova Skialpining. Co znamená pojem Skialpining z kategorie Sport?

Co je to Skialpining? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skialpining

Skialpining je nový druh zimního sportu. Je k němu potřeba speciální vybavení – sjezdové lyže vhodné pro volný terén, stoupací pásy, boty pro sjezd i chůzi a teleskopické turistické hole. Takto vybaven vystoupá skialpinista na vrchol a z něj pak sjede zpět do údolí.
Oblíbený je hlavně v Alpách, ale lze ho provozovat i v našich podmínkách. Má více variant – od turistické až po extrémní. Běžně zdatný lyžař jednodušší varianty skialpiningu bez problémů zvládne.


Co je to Skialpining? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Skialpining. Co znamená pojem Skialpining z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Skialpining je v sekci Sport

Klíčová slova: co je to Skialpining?, Sport, lexikon, terminologie, pojem, názvosloví, odborný výraz, definice, wiki, přesný význam, význam, odborné názvosloví, synonymum, formulace, vysvětlení, co znamená, popis, slovo


Pojem Skialpining je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Skialpining?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skialpining je pohyb na lyžích ve volném horském terénu. Stoupání do kopce umožňuje speciální vázání a pásy nalepené na skluznici. Dělí se na tradiční a závodní skialpining. Zatímco tradiční skialpining je volný pohyb povětšinou na lyžích (ale ne výhradně) a vyhledává ve své extrémní podobě strmé sjezdy a prvosjezdy, závodní skialpining probíhá na vytyčených trasách, na okruhu (Rally) nebo od startu do cíle a kombinuje výstupy (vertical race) a sjezdy. Výstupy mohou být předepsány na lyžích, nebo pěšky s lyžemi na batohu. Hodnotí se čas.

Zkuste zjistit více informací o slovu Skialpining v následujících zdrojích

Vyhledat termín Skialpining na Google.cz

Hledat videa s názvem Skialpining na Youtube

Zkusit najít termín Skialpining ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Skialpining ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Skialpining ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skialpining ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Skialpining například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Skialpining? resp. co je to Skialpining? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skialpining, odpověď na dotaz co je to Skialpining?. Víte např. kdo to je Jakub Janda? Znáte a víte kdo je Thomas Kulidakis? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Skialpining hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.