Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skialpining. Co znamená odborný pojem Skialpining z kategorie Sport?

Co je to Skialpining? Význam slova

Co znamená termín Skialpining? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Skialpining je nový druh zimního sportu. Je k němu potřeba speciální vybavení – sjezdové lyže vhodné pro volný terén, stoupací pásy, boty pro sjezd i chůzi a teleskopické turistické hole. Takto vybaven vystoupá skialpinista na vrchol a z něj pak sjede zpět do údolí.
Oblíbený je hlavně v Alpách, ale lze ho provozovat i v našich podmínkách. Má více variant – od turistické až po extrémní. Běžně zdatný lyžař jednodušší varianty skialpiningu bez problémů zvládne.


Co je to Skialpining? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skialpining. Co znamená odborný pojem Skialpining z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Skialpining? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Skialpining je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, sport, pojem, přesný význam, wiki, definice, odborné názvosloví, slovník, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, slovo, co znamená, co to je, názvosloví, synonymum, sport, co je to Skialpining?


Pojem Skialpining je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skialpining? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skialpining je pohyb na lyžích ve volném horském terénu. Stoupání do kopce umožňuje speciální vázání a pásy nalepené na skluznici. Dělí se na tradiční a závodní skialpining. Zatímco tradiční skialpining je volný pohyb povětšinou na lyžích (ale ne výhradně) a vyhledává ve své extrémní podobě strmé sjezdy a prvosjezdy, závodní skialpining probíhá na vytyčených trasách, na okruhu (Rally) nebo od startu do cíle a kombinuje výstupy (vertical race) a sjezdy. Výstupy mohou být předepsány na lyžích, nebo pěšky s lyžemi na batohu. Hodnotí se čas.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Skialpining na Google.cz

Zkusit najít výraz Skialpining ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skialpining ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Skialpining ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Skialpining na Youtube

Najít slovo Skialpining ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skialpining například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Skialpining? resp. co znamená slovo Skialpining? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skialpining, odpověď na dotaz co je to Skialpining?. Víte např. kdo to je Jiří Beran? Znáte a víte kdo je Šlejfíř? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.