Co je to?
Definice odborného termínu, slova Skialpining. Co znamená pojem Skialpining z kategorie Sport?

Co je to Skialpining? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Skialpining

Skialpining je nový druh zimního sportu. Je k němu potřeba speciální vybavení – sjezdové lyže vhodné pro volný terén, stoupací pásy, boty pro sjezd i chůzi a teleskopické turistické hole. Takto vybaven vystoupá skialpinista na vrchol a z něj pak sjede zpět do údolí.
Oblíbený je hlavně v Alpách, ale lze ho provozovat i v našich podmínkách. Má více variant – od turistické až po extrémní. Běžně zdatný lyžař jednodušší varianty skialpiningu bez problémů zvládne.


Co je to Skialpining? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Skialpining. Co znamená pojem Skialpining z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skialpining je v kategorii Sport

Klíčová slova: popis, Sport, lexikon, Sport, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, informace, wiki, přesný význam, význam slova, heslo, slovník, co to je, Skialpining, termín, co je to Skialpining?, definice


Pojem Skialpining je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Skialpining?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skialpining je pohyb na lyžích ve volném horském terénu. Stoupání do kopce umožňuje speciální vázání a pásy nalepené na skluznici. Dělí se na tradiční a závodní skialpining. Zatímco tradiční skialpining je volný pohyb povětšinou na lyžích (ale ne výhradně) a vyhledává ve své extrémní podobě strmé sjezdy a prvosjezdy, závodní skialpining probíhá na vytyčených trasách, na okruhu (Rally) nebo od startu do cíle a kombinuje výstupy (vertical race) a sjezdy. Výstupy mohou být předepsány na lyžích, nebo pěšky s lyžemi na batohu. Hodnotí se čas.

Další zdroje informací

Hledat výraz Skialpining ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Skialpining ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Skialpining na Google.cz

Hledat heslo Skialpining ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Skialpining ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Skialpining ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skialpining například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Skialpining? resp. co přesně označuje termín Skialpining? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skialpining, odpověď na dotaz co je to Skialpining?. Víte např. kdo to je Alibista? Znáte a víte kdo je Jakub Janda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.