Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hysterektomie. Co znamená pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Co je Hysterektomie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hysterektomie

Hysterektomie je odborný výraz označující chirurgický výkon, při kterém je odstraněna děloha. Někdy se při této operaci odstraňuje i děložní čípek, vaječníky, vejcovody a další. Po provedené hysterektomii již žena neotěhotní a nemá menstruaci. K hysterektomii se přistupuje z mnoha důvodů, k nimž patří především zhoubné i nezhoubné nádory, nemoci děložní sliznice, rakovina děložního čípku, poranění dělohy, endometrióza, poporodní komplikace, krvácení, bolesti pánve, srůsty a prolaps dělohy a další.
Existuje více typů hysterektomií, podle toho, které části se odstraňují. Provádí se klasická operace nebo operace laparoskopická popřípadě kombinace obou.


Co je to Hysterektomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hysterektomie. Co znamená pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hysterektomie? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Hysterektomie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: formulace, názvosloví, terminologie, informace, lékařství, slovník, wiki, odborný výraz, termín, přesný význam, synonymum, pojem, definice, terminus technicus, lékařství, Hysterektomie, vysvětlení, lexikon


Pojem Hysterektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hysterektomie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Další informace o pojmu Hysterektomie hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Hysterektomie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Hysterektomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hysterektomie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hysterektomie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hysterektomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hysterektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hysterektomie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hysterektomie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hysterektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hysterektomie, odpověď na dotaz co je to Hysterektomie?. Víte např. kdo to je Promotér? Znáte a víte kdo je Soudní zapisovatel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Hysterektomie i v jiné sekci než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.