Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Hysterektomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hysterektomie?

Hysterektomie je odborný výraz označující chirurgický výkon, při kterém je odstraněna děloha. Někdy se při této operaci odstraňuje i děložní čípek, vaječníky, vejcovody a další. Po provedené hysterektomii již žena neotěhotní a nemá menstruaci. K hysterektomii se přistupuje z mnoha důvodů, k nimž patří především zhoubné i nezhoubné nádory, nemoci děložní sliznice, rakovina děložního čípku, poranění dělohy, endometrióza, poporodní komplikace, krvácení, bolesti pánve, srůsty a prolaps dělohy a další.
Existuje více typů hysterektomií, podle toho, které části se odstraňují. Provádí se klasická operace nebo operace laparoskopická popřípadě kombinace obou.


Co je to Hysterektomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Hysterektomie sdílejte s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Hysterektomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, terminologie, wiki, lexikon, informace, definice, definice pojmu, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, slovo, co je to Hysterektomie?, popis, názvosloví, přesný význam, termín, terminus technicus, lékařství


Pojem Hysterektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hysterektomie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Jiné zdroje informací o pojmu Hysterektomie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hysterektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hysterektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hysterektomie na Youtube

Najít termín Hysterektomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Hysterektomie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Hysterektomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hysterektomie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Hysterektomie? resp. jaká je definice termínu Hysterektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hysterektomie, odpověď na dotaz co je to Hysterektomie?. Víte např. kdo to je Saruman? Znáte a víte kdo je Tlumočník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.