Co je to?
Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Co to je Hysterektomie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hysterektomie?

Hysterektomie je odborný výraz označující chirurgický výkon, při kterém je odstraněna děloha. Někdy se při této operaci odstraňuje i děložní čípek, vaječníky, vejcovody a další. Po provedené hysterektomii již žena neotěhotní a nemá menstruaci. K hysterektomii se přistupuje z mnoha důvodů, k nimž patří především zhoubné i nezhoubné nádory, nemoci děložní sliznice, rakovina děložního čípku, poranění dělohy, endometrióza, poporodní komplikace, krvácení, bolesti pánve, srůsty a prolaps dělohy a další.
Existuje více typů hysterektomií, podle toho, které části se odstraňují. Provádí se klasická operace nebo operace laparoskopická popřípadě kombinace obou.


Co je to Hysterektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Hysterektomie sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hysterektomie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, lexikon, přesný výraz, slovník, heslo, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, wiki, vysvětlení, význam slova, pojem, definice pojmu, Lékařství, synonymum, termín, Hysterektomie, terminologie


Pojem Hysterektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hysterektomie dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Hysterektomie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Hysterektomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Hysterektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Hysterektomie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Hysterektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hysterektomie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hysterektomie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hysterektomie? resp. co vlastně znamená slovo Hysterektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hysterektomie, odpověď na dotaz co je to Hysterektomie?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Účetní? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Hysterektomie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.