Co je to?
Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Co to je Hysterektomie? Význam slova

Co znamená termín Hysterektomie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hysterektomie je odborný výraz označující chirurgický výkon, při kterém je odstraněna děloha. Někdy se při této operaci odstraňuje i děložní čípek, vaječníky, vejcovody a další. Po provedené hysterektomii již žena neotěhotní a nemá menstruaci. K hysterektomii se přistupuje z mnoha důvodů, k nimž patří především zhoubné i nezhoubné nádory, nemoci děložní sliznice, rakovina děložního čípku, poranění dělohy, endometrióza, poporodní komplikace, krvácení, bolesti pánve, srůsty a prolaps dělohy a další.
Existuje více typů hysterektomií, podle toho, které části se odstraňují. Provádí se klasická operace nebo operace laparoskopická popřípadě kombinace obou.


Co je to Hysterektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hysterektomie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, termín, Lékařství, informace, definice, přesný význam, názvosloví, formulace, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, heslo, co to je, terminus technicus, Lékařství, lexikon, popis, pojem


Pojem Hysterektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hysterektomie můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Hysterektomie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Hysterektomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hysterektomie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hysterektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Hysterektomie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Hysterektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hysterektomie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hysterektomie? resp. jaký je význam pojmu Hysterektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hysterektomie, odpověď na dotaz co je to Hysterektomie?. Víte např. kdo to je Lupič? Znáte a víte kdo je Vychovatel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.