Co je to?
Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Co to je Hysterektomie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hysterektomie?

Hysterektomie je odborný výraz označující chirurgický výkon, při kterém je odstraněna děloha. Někdy se při této operaci odstraňuje i děložní čípek, vaječníky, vejcovody a další. Po provedené hysterektomii již žena neotěhotní a nemá menstruaci. K hysterektomii se přistupuje z mnoha důvodů, k nimž patří především zhoubné i nezhoubné nádory, nemoci děložní sliznice, rakovina děložního čípku, poranění dělohy, endometrióza, poporodní komplikace, krvácení, bolesti pánve, srůsty a prolaps dělohy a další.
Existuje více typů hysterektomií, podle toho, které části se odstraňují. Provádí se klasická operace nebo operace laparoskopická popřípadě kombinace obou.


Co je to Hysterektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hysterektomie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, slovo, definice pojmu, pojem, lexikon, popis, wiki, formulace, vysvětlení, slovník, informace, význam pojmu, Hysterektomie, definice, co znamená, termín, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem Hysterektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hysterektomie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Hysterektomie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hysterektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Hysterektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Hysterektomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Hysterektomie ve Wikizdrojích

Najít slovo Hysterektomie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hysterektomie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hysterektomie? resp. co znamená Hysterektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hysterektomie, odpověď na dotaz co je to Hysterektomie?. Víte např. kdo to je Transgender? Znáte a víte kdo je Daniel Craig? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.