Co je to?
Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Co to je Hysterektomie? Význam slova

Co znamená termín Hysterektomie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hysterektomie je odborný výraz označující chirurgický výkon, při kterém je odstraněna děloha. Někdy se při této operaci odstraňuje i děložní čípek, vaječníky, vejcovody a další. Po provedené hysterektomii již žena neotěhotní a nemá menstruaci. K hysterektomii se přistupuje z mnoha důvodů, k nimž patří především zhoubné i nezhoubné nádory, nemoci děložní sliznice, rakovina děložního čípku, poranění dělohy, endometrióza, poporodní komplikace, krvácení, bolesti pánve, srůsty a prolaps dělohy a další.
Existuje více typů hysterektomií, podle toho, které části se odstraňují. Provádí se klasická operace nebo operace laparoskopická popřípadě kombinace obou.


Co je to Hysterektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Hysterektomie. Co znamená odborný pojem Hysterektomie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Hysterektomie) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hysterektomie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: pojem, názvosloví, slovník, slovo, Lékařství, význam slova, termín, synonymum, Hysterektomie, informace, význam, popis, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, definice pojmu


Pojem Hysterektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hysterektomie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Hysterektomie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hysterektomie na Youtube

Najít výraz Hysterektomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Hysterektomie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hysterektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hysterektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hysterektomie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hysterektomie? resp. co vlastně znamená slovo Hysterektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hysterektomie, odpověď na dotaz co je to Hysterektomie?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Daniel Craig? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.