Co je to?
Definice výrazu, termínu Jedličkův ústav. Co znamená odborný pojem Jedličkův ústav z kategorie Školství?

Co je to Jedličkův ústav? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jedličkův ústav?

Jedličkův ústav se nachází v Praze. Jde o zařízení pro děti a mladistvé, kteří mají nějaké tělesné postižení. Nejstarší český ústav tohoto typu (založen v roce 1913) poskytuje postiženým vzdělávání, sociální služby, rehabilitaci, rozvoj a využití schopností a dovedností. Zlepšuje tak kvalitu života handicapovaných i jejich rodin.
Název má Jedličkův ústav podle jména jednoho ze zakladatelů, MUDr. Rudolfa Jedličky.


Co je to Jedličkův ústav? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jedličkův ústav. Co znamená odborný pojem Jedličkův ústav z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jedličkův ústav můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Jedličkův ústav je v sekci Školství

Klíčová slova: názvosloví, wiki, Školství, definice pojmu, odborný výraz, co to je, význam, význam slova, informace, heslo, přesný výraz, Školství, vysvětlení, slovo, lexikon, popis, terminologie, slovník


Pojem Jedličkův ústav je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Jedličkův ústav?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jedličkův ústav a školy v Praze je nejstarší české zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením, které se dodnes věnuje vzdělávání, rehabilitaci, sociálním službám, komplexnímu rozvoji dovedností, využití tvůrčího potenciálu a zlepšení kvality života lidí s handicapem (v běžné řeči vozíčkářům, mládeži po úrazech, dětem se somatickým znevýhodněním, s kombinovaným postižením, u některých služeb dokonce celé rodině s dítětem s tělesným postižením apod.).

Hledejte výraz Jedličkův ústav v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Jedličkův ústav ve Wikizdrojích

Hledat termín Jedličkův ústav ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Jedličkův ústav ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Jedličkův ústav na Google.cz

Najít heslo Jedličkův ústav ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Jedličkův ústav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedličkův ústav například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Jedličkův ústav? resp. jaká je definice termínu Jedličkův ústav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedličkův ústav, odpověď na dotaz co je to Jedličkův ústav?. Víte např. kdo to je Zoe Saldana? Znáte a víte kdo je Bobby Orr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.