Co je to?
Definice výrazu, termínu Jedličkův ústav. Co znamená odborný pojem Jedličkův ústav z kategorie Školství?

Co je Jedličkův ústav? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jedličkův ústav?

Jedličkův ústav se nachází v Praze. Jde o zařízení pro děti a mladistvé, kteří mají nějaké tělesné postižení. Nejstarší český ústav tohoto typu (založen v roce 1913) poskytuje postiženým vzdělávání, sociální služby, rehabilitaci, rozvoj a využití schopností a dovedností. Zlepšuje tak kvalitu života handicapovaných i jejich rodin.
Název má Jedličkův ústav podle jména jednoho ze zakladatelů, MUDr. Rudolfa Jedličky.


Co je to Jedličkův ústav? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jedličkův ústav. Co znamená odborný pojem Jedličkův ústav z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Jedličkův ústav je v kategorii Školství

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, pojem, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, slovník, názvosloví, lexikon, co to je, Jedličkův ústav, terminus technicus, synonymum, definice, Školství


Pojem Jedličkův ústav je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jedličkův ústav můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jedličkův ústav a školy v Praze je nejstarší české zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením, které se dodnes věnuje vzdělávání, rehabilitaci, sociálním službám, komplexnímu rozvoji dovedností, využití tvůrčího potenciálu a zlepšení kvality života lidí s handicapem (v běžné řeči vozíčkářům, mládeži po úrazech, dětem se somatickým znevýhodněním, s kombinovaným postižením, u některých služeb dokonce celé rodině s dítětem s tělesným postižením apod.).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Jedličkův ústav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Jedličkův ústav ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Jedličkův ústav na Google.cz

Hledat frázi Jedličkův ústav ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Jedličkův ústav ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jedličkův ústav ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedličkův ústav například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Jedličkův ústav? resp. co znamená výraz Jedličkův ústav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedličkův ústav, odpověď na dotaz co je to Jedličkův ústav?. Víte např. kdo to je Ondřej Sekora? Znáte a víte kdo je Saša Uhlová? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Jedličkův ústav i jinde než v sekci než v Školství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.