Co je to?
Definice odborného termínu, slova Jedličkův ústav. Co znamená pojem Jedličkův ústav z kategorie Školství?

Co je to Jedličkův ústav? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jedličkův ústav

Jedličkův ústav se nachází v Praze. Jde o zařízení pro děti a mladistvé, kteří mají nějaké tělesné postižení. Nejstarší český ústav tohoto typu (založen v roce 1913) poskytuje postiženým vzdělávání, sociální služby, rehabilitaci, rozvoj a využití schopností a dovedností. Zlepšuje tak kvalitu života handicapovaných i jejich rodin.
Název má Jedličkův ústav podle jména jednoho ze zakladatelů, MUDr. Rudolfa Jedličky.


Co je to Jedličkův ústav? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Jedličkův ústav. Co znamená pojem Jedličkův ústav z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Jedličkův ústav? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jedličkův ústav je v sekci Školství

Klíčová slova: popis, přesný výraz, slovo, heslo, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, lexikon, termín, vysvětlení, názvosloví, co je to Jedličkův ústav?, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, Školství, význam, informace


Pojem Jedličkův ústav je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jedličkův ústav? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jedličkův ústav a školy v Praze je nejstarší české zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením, které se dodnes věnuje vzdělávání, rehabilitaci, sociálním službám, komplexnímu rozvoji dovedností, využití tvůrčího potenciálu a zlepšení kvality života lidí s handicapem (v běžné řeči vozíčkářům, mládeži po úrazech, dětem se somatickým znevýhodněním, s kombinovaným postižením, u některých služeb dokonce celé rodině s dítětem s tělesným postižením apod.).

Další zdroje informací o slovu Jedličkův ústav

Vyhledat slovo Jedličkův ústav na Google.cz

Vyhledat výraz Jedličkův ústav ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jedličkův ústav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jedličkův ústav ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Jedličkův ústav ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jedličkův ústav ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedličkův ústav například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Jedličkův ústav? resp. co je to Jedličkův ústav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedličkův ústav, odpověď na dotaz co je to Jedličkův ústav?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Ájatolláh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.