Co je to?
Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Co je to Zdymadlo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zdymadlo?

Zdymadlo označuje různé objekty, které slouží ke zvýšení hladiny řek. Funguje na principu spojených nádob. Využívá se samospádu, odtokem nebo přítokem vody se hladina snižuje nebo zvyšuje a plavidlo se tak zvedá nebo spouští.
Díky zdymadlům mohou být lodě převáděny v obou směrech mezi dolní a horní hladinou. Součástí zdymadla je jez, plavební komora, přechod pro ryby, může být instalována i vodní elektrárna nebo vodárna.


Co je to Zdymadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Zdymadlo sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zdymadlo je v kategorii Technika

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, co to je, terminus technicus, Technika, odborné názvosloví, termín, pojem, terminologie, význam, co znamená, přesný význam, slovník, formulace, názvosloví, wiki, slovo, popis


Pojem Zdymadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zdymadlo? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdymadlo je souhrnný název pro objekty způsobující zvýšení (zdýmání, od vzedmutí) vodní hladiny ve vodním toku a umožňující převést plavidla mezi horní a dolní hladinou a zpět. Kromě jezu jsou jeho součástí další stavby jako plavební komora, rybí přechod, malá vodní elektrárna či objekty na odběr vody. Jde o technické zařízení fungující na principu spojených nádob.

Více informací o slovu Zdymadlo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Zdymadlo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Zdymadlo ve Wikislovníku

Hledat slovo Zdymadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Zdymadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Zdymadlo na Google.cz

Zkusit najít slovo Zdymadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdymadlo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zdymadlo? resp. co přesně znamená slovo Zdymadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdymadlo, odpověď na dotaz co je to Zdymadlo?. Víte např. kdo to je Krupiér? Znáte a víte kdo je Všeználek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.