Co je to?
Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Co je to Zdymadlo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zdymadlo?

Zdymadlo označuje různé objekty, které slouží ke zvýšení hladiny řek. Funguje na principu spojených nádob. Využívá se samospádu, odtokem nebo přítokem vody se hladina snižuje nebo zvyšuje a plavidlo se tak zvedá nebo spouští.
Díky zdymadlům mohou být lodě převáděny v obou směrech mezi dolní a horní hladinou. Součástí zdymadla je jez, plavební komora, přechod pro ryby, může být instalována i vodní elektrárna nebo vodárna.


Co je to Zdymadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zdymadlo s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Zdymadlo se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: technika, terminologie, co znamená, informace, pojem, synonymum, odborný výraz, co to je, heslo, slovo, vysvětlení, technika, odborné názvosloví, wiki, co je to Zdymadlo?, definice, přesný výraz, formulace


Pojem Zdymadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zdymadlo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zdymadlo je souhrnný název pro objekty způsobující zvýšení (zdýmání, od vzedmutí) vodní hladiny ve vodním toku a umožňující převést plavidla mezi horní a dolní hladinou a zpět. Kromě jezu jsou jeho součástí další stavby jako plavební komora, rybí přechod, malá vodní elektrárna či objekty na odběr vody. Jde o technické zařízení fungující na principu spojených nádob.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdymadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Zdymadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Zdymadlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Zdymadlo ve Wikizdrojích

Hledat výraz Zdymadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Zdymadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdymadlo například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Zdymadlo? resp. co znamená Zdymadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdymadlo, odpověď na dotaz co je to Zdymadlo?. Víte např. kdo to je Chrissie Hynde? Znáte a víte kdo je Mudrlant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.