Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zdymadlo. Co znamená pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Co je Zdymadlo?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zdymadlo

Zdymadlo označuje různé objekty, které slouží ke zvýšení hladiny řek. Funguje na principu spojených nádob. Využívá se samospádu, odtokem nebo přítokem vody se hladina snižuje nebo zvyšuje a plavidlo se tak zvedá nebo spouští.
Díky zdymadlům mohou být lodě převáděny v obou směrech mezi dolní a horní hladinou. Součástí zdymadla je jez, plavební komora, přechod pro ryby, může být instalována i vodní elektrárna nebo vodárna.


Co je to Zdymadlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zdymadlo. Co znamená pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Zdymadlo doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Zdymadlo se nachází v sekci technika

Klíčová slova: terminologie, synonymum, informace, názvosloví, význam pojmu, co to je, Zdymadlo, význam, definice pojmu, definice, formulace, heslo, odborné názvosloví, popis, lexikon, přesný význam, slovník, co je to Zdymadlo?


Pojem Zdymadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zdymadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Zdymadlo je souhrnný název pro objekty způsobující zvýšení (zdýmání, od vzedmutí) vodní hladiny ve vodním toku a umožňující převést plavidla mezi horní a dolní hladinou a zpět. Kromě jezu jsou jeho součástí další stavby jako plavební komora, rybí přechod, malá vodní elektrárna či objekty na odběr vody. Jde o technické zařízení fungující na principu spojených nádob.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdymadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Zdymadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Zdymadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Zdymadlo na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdymadlo ve Wikimedia Commons

Hledat termín Zdymadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdymadlo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaký je přesný význam slova Zdymadlo? resp. co označuje slovo Zdymadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdymadlo, odpověď na dotaz co je to Zdymadlo?. Víte např. kdo to je Šrínivása Rámanudžan? Znáte a víte kdo je Tydýt? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Zdymadlo i v jiné kategorii než v technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, potenciometr, zdymadlo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.