Co je to?
Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Co je to Zdymadlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zdymadlo

Zdymadlo označuje různé objekty, které slouží ke zvýšení hladiny řek. Funguje na principu spojených nádob. Využívá se samospádu, odtokem nebo přítokem vody se hladina snižuje nebo zvyšuje a plavidlo se tak zvedá nebo spouští.
Díky zdymadlům mohou být lodě převáděny v obou směrech mezi dolní a horní hladinou. Součástí zdymadla je jez, plavební komora, přechod pro ryby, může být instalována i vodní elektrárna nebo vodárna.


Co je to Zdymadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zdymadlo s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zdymadlo patří do kategorie Technika

Klíčová slova: co je to Zdymadlo?, slovo, názvosloví, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, co znamená, definice pojmu, Technika, co to je, pojem, vysvětlení, popis, definice, heslo, význam slova, Zdymadlo


Pojem Zdymadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Zdymadlo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zdymadlo je souhrnný název pro objekty způsobující zvýšení (zdýmání, od vzedmutí) vodní hladiny ve vodním toku a umožňující převést plavidla mezi horní a dolní hladinou a zpět. Kromě jezu jsou jeho součástí další stavby jako plavební komora, rybí přechod, malá vodní elektrárna či objekty na odběr vody. Jde o technické zařízení fungující na principu spojených nádob.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Zdymadlo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdymadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Zdymadlo na Google.cz

Zkusit najít výraz Zdymadlo ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Zdymadlo ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Zdymadlo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdymadlo například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Zdymadlo? resp. co znamená slovo Zdymadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdymadlo, odpověď na dotaz co je to Zdymadlo?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Vědátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.