Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akontace. Co znamená pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je Akontace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akontace?

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.


Co je to Akontace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akontace. Co znamená pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akontace? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Akontace patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, synonymum, co znamená, slovník, terminologie, definice pojmu, informace, pojem, heslo, bankovnictví, bankovnictví, wiki, lexikon, terminus technicus, význam pojmu, význam, význam slova


Pojem Akontace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akontace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akontace v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Akontace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Akontace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Akontace ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Akontace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akontace na Youtube

Najít slovo Akontace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akontace například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Akontace? resp. co se skrývá pod slovem Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Blaise Pascal? Znáte a víte kdo je Sunnita? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem