Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akontace. Co znamená pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je Akontace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akontace

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.


Co je to Akontace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akontace. Co znamená pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Akontace doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Akontace se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: slovo, co znamená, co je to Akontace?, význam, definice, slovník, vysvětlení, terminologie, definice pojmu, informace, popis, heslo, odborný výraz, termín, bankovnictví, význam pojmu, co to je, wiki


Pojem Akontace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akontace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Akontace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akontace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Akontace ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Akontace na Google obrázcích

Najít slovo Akontace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Akontace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akontace například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Akontace? resp. co je to Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Jožka Černý? Znáte a víte kdo je Sunnita? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, graf bankovnictví, akontace, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem