Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akontace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akontace

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.


Co je to Akontace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akontace doporučujeme sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Akontace se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, pojem, vysvětlení, lexikon, synonymum, popis, slovník, Akontace, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, formulace, informace, termín, bankovnictví, terminus technicus, odborný výraz, co to je


Pojem Akontace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akontace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Akontace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akontace na Youtube

Vyhledat heslo Akontace na Google.cz

Vyhledat slovo Akontace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Akontace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Akontace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akontace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Akontace? resp. co znamená Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Bašár al-Asad? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Akontace i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem