Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akontace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akontace

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.


Co je to Akontace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akontace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akontace patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: význam, co je to Akontace?, význam slova, vysvětlení, popis, co to je, formulace, význam pojmu, terminologie, wiki, názvosloví, informace, odborný výraz, Bankovnictví, odborné názvosloví, heslo, synonymum, slovo


Pojem Akontace je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Akontace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Akontace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akontace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akontace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Akontace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Akontace na Google.cz

Zkusit najít heslo Akontace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akontace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Akontace? resp. co vlastně znamená slovo Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem