Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akontace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akontace?

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.


Co je to Akontace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Akontace se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Akontace patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: pojem, význam, přesný výraz, co je to Akontace?, co to je, slovo, názvosloví, popis, význam slova, definice, význam pojmu, formulace, bankovnictví, slovník, wiki, lexikon, synonymum, termín


Pojem Akontace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Akontace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Pro další informace o termínu Akontace zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Akontace ve Wikizdrojích

Najít pojem Akontace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akontace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Akontace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Akontace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Akontace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akontace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Akontace? resp. co přesně označuje termín Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Vezír? Znáte a víte kdo je Sunnita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem