Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Akontace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akontace

Pojem akontace se používá v obchodě a v právu. Jedná se o termín, který se chápe jako platba předem. Často se s akontací setkáte ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem. V případě leasingu jde o určitou sumu, která je zaplacená dopředu, ještě před začátkem samotného leasingu. Akontace u hypotéky a stavebního spoření znamená výši naspořených financí ze stavebního spoření vzhledem k výši hypotéky, kterou klient musí uhradit ze svých prostředů.


Co je to Akontace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akontace. Co znamená odborný pojem Akontace z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Akontace s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akontace se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, Bankovnictví, přesný význam, Bankovnictví, heslo, termín, slovo, definice, význam, terminus technicus, Akontace, terminologie, popis, co je to Akontace?, definice pojmu, co to je


Pojem Akontace je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Akontace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akontace je obchodní a právní termín, v nejširším pojetí chápaný jako platba předem. Pochází z italského „a conto“ - na účet. Anglický termín pro akontaci je advance payment nebo down payment. V českém prostředí se nejčastěji užívá ve spojitosti s leasingem nebo úvěrem, případně také se zahraničním platebním stykem. V české legislativě ovšem není termín nijak definován.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akontace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akontace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Akontace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Akontace na Google.cz

Hledat videa s názvem Akontace na Youtube

Zkusit najít výraz Akontace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akontace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Akontace? resp. co znamená slovo Akontace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akontace, odpověď na dotaz co je to Akontace?. Víte např. kdo to je Radůza? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem