Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přestupný rok. Co znamená odborný pojem Přestupný rok z kategorie Věda?

Co je to Přestupný rok? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přestupný rok

Přestupný rok nastává podle gregoriánského kalendáře každý čtvrtý rok. Je oproti běžnému kalendáři delší o jeden den a vyrovnává tak rozdíl mezi tropickým a kalendářním rokem. Tímto dnem je 29. únor.
Přestupný rok používají tzv. solární kalendáře. Délku roku určuje počet dní nebo měsíců, které se odvozují od doby rotace Země kolem své osy nebo rotace Měsíce kolem Země. Tropický rok se řídí dobou oběhu Zem kolem Slunce.


Co je to Přestupný rok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přestupný rok. Co znamená odborný pojem Přestupný rok z kategorie Věda?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Přestupný rok sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Přestupný rok patří do sekce věda

Klíčová slova: význam, význam slova, pojem, heslo, informace, co je to Přestupný rok?, přesný význam, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, terminologie, Přestupný rok, synonymum, význam pojmu, věda, lexikon, přesný výraz, popis


Pojem Přestupný rok je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Přestupný rok dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Přestupný rok je rok, který je delší než běžný rok, vkládá se v intervalu podle daného kalendáře a slouží k vyrovnání rozdílů mezi délkou kalendářního a tropického roku. Přestupný rok je využíván v solárních kalendářích (juliánský, gregoriánský) i lunisolárních kalendářích. Délka kalendářního roku je daná určitým počtem dní nebo měsíců odvozených od doby rotace Země kolem své osy, resp. doby rotace Měsíce kolem Země. Tropický rok je proti tomu dán dobou oběhu Země kolem Slunce a koresponduje s opakovaným střídáním ročních období, rovnodenností a slunovraty. V solárních kalendářích mívá přestupný rok 366 dní (místo 365), v lunisolárních 13 měsíců (místo 12).

29. únor o přestupném roce

Přestupný rok je delší právě o jeden den, kterým je 29. únor. Autor: jhnri4, zdroj: OpenClipart.org
Přestupný rok je delší právě o jeden den, kterým je 29. únor. Autor: jhnri4, zdroj: OpenClipart.org


Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přestupný rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Přestupný rok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Přestupný rok na Google.cz

Hledat termín Přestupný rok ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Přestupný rok ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Přestupný rok ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přestupný rok například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Přestupný rok? resp. co znamená slovo Přestupný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přestupný rok, odpověď na dotaz co je to Přestupný rok?. Víte např. kdo to je Jan Šťastný? Znáte a víte kdo je David Novotný? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.