Co je to?
Definice výrazu, termínu Přestupný rok. Co znamená odborný pojem Přestupný rok z kategorie Věda?

Co je to Přestupný rok? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Přestupný rok

Přestupný rok nastává podle gregoriánského kalendáře každý čtvrtý rok. Je oproti běžnému kalendáři delší o jeden den a vyrovnává tak rozdíl mezi tropickým a kalendářním rokem. Tímto dnem je 29. únor.
Přestupný rok používají tzv. solární kalendáře. Délku roku určuje počet dní nebo měsíců, které se odvozují od doby rotace Země kolem své osy nebo rotace Měsíce kolem Země. Tropický rok se řídí dobou oběhu Zem kolem Slunce.


Co je to Přestupný rok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přestupný rok. Co znamená odborný pojem Přestupný rok z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přestupný rok je v kategorii Věda

Klíčová slova: pojem, termín, přesný význam, popis, informace, vysvětlení, co znamená, slovník, Přestupný rok, wiki, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, Věda, lexikon, terminologie, synonymum, terminus technicus


Pojem Přestupný rok je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Přestupný rok?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přestupný rok je rok, který je delší než běžný rok, vkládá se v intervalu podle daného kalendáře a slouží k vyrovnání rozdílů mezi délkou kalendářního a tropického roku. Přestupný rok je využíván v solárních kalendářích (juliánský, gregoriánský) i lunisolárních kalendářích. Délka kalendářního roku je daná určitým počtem dní nebo měsíců odvozených od doby rotace Země kolem své osy, resp. doby rotace Měsíce kolem Země. Tropický rok je proti tomu dán dobou oběhu Země kolem Slunce a koresponduje s opakovaným střídáním ročních období, rovnodenností a slunovraty. V solárních kalendářích mívá přestupný rok 366 dní (místo 365), v lunisolárních 13 měsíců (místo 12).

29. únor o přestupném roce

Přestupný rok je delší právě o jeden den, kterým je 29. únor. Autor: jhnri4, zdroj: OpenClipart.org
Přestupný rok je delší právě o jeden den, kterým je 29. únor. Autor: jhnri4, zdroj: OpenClipart.org


Další možné informační zdroje

Hledat slovo Přestupný rok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přestupný rok ve Wikimedia Commons

Najít heslo Přestupný rok na Google.cz

Hledat heslo Přestupný rok ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přestupný rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Přestupný rok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Přestupný rok například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Přestupný rok? resp. co se skrývá pod slovem Přestupný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přestupný rok, odpověď na dotaz co je to Přestupný rok?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Diktátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.