Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přestupný rok. Co znamená pojem Přestupný rok z kategorie Věda?

Co je Přestupný rok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Přestupný rok?

Přestupný rok nastává podle gregoriánského kalendáře každý čtvrtý rok. Je oproti běžnému kalendáři delší o jeden den a vyrovnává tak rozdíl mezi tropickým a kalendářním rokem. Tímto dnem je 29. únor.
Přestupný rok používají tzv. solární kalendáře. Délku roku určuje počet dní nebo měsíců, které se odvozují od doby rotace Země kolem své osy nebo rotace Měsíce kolem Země. Tropický rok se řídí dobou oběhu Zem kolem Slunce.


Co je to Přestupný rok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přestupný rok. Co znamená pojem Přestupný rok z kategorie Věda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Přestupný rok se nachází v sekci věda

Klíčová slova: věda, odborný výraz, slovník, význam pojmu, terminus technicus, Přestupný rok, slovo, terminologie, synonymum, věda, co to je, pojem, vysvětlení, informace, lexikon, popis, definice pojmu, formulace


Pojem Přestupný rok je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přestupný rok? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přestupný rok je rok, který je delší než běžný rok, vkládá se v intervalu podle daného kalendáře a slouží k vyrovnání rozdílů mezi délkou kalendářního a tropického roku. Přestupný rok je využíván v solárních kalendářích (juliánský, gregoriánský) i lunisolárních kalendářích. Délka kalendářního roku je daná určitým počtem dní nebo měsíců odvozených od doby rotace Země kolem své osy, resp. doby rotace Měsíce kolem Země. Tropický rok je proti tomu dán dobou oběhu Země kolem Slunce a koresponduje s opakovaným střídáním ročních období, rovnodenností a slunovraty. V solárních kalendářích mívá přestupný rok 366 dní (místo 365), v lunisolárních 13 měsíců (místo 12).

29. únor o přestupném roce

Přestupný rok je delší právě o jeden den, kterým je 29. únor. Autor: jhnri4, zdroj: OpenClipart.org
Přestupný rok je delší právě o jeden den, kterým je 29. únor. Autor: jhnri4, zdroj: OpenClipart.org


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Přestupný rok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Přestupný rok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přestupný rok ve Wikimedia Commons

Najít pojem Přestupný rok ve Wikislovníku

Najít termín Přestupný rok na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přestupný rok ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Přestupný rok například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Přestupný rok? resp. co znamená Přestupný rok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přestupný rok, odpověď na dotaz co je to Přestupný rok?. Víte např. kdo to je Mahdí? Znáte a víte kdo je Linda Kozlowski? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.