Co je to?
Definice výrazu Inri. Co znamená odborný pojem Inri z kategorie Kultura?

Co to je Inri? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Inri?

Nápis INRI můžete najít na mnoha místech spojených s křesťanskou vírou. Jedná se o latinskou zkratku slov Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, což v překladu do českého jazyka znamená Ježíš Nazaretský, král židovský. Většinou se s tímto nápisem můžeme setkat v souvislosti s ukřižovaným Ježíšem Kristem nebo krucifixy.

Co je to Inri? Význam slova, termín, Definice výrazu Inri. Co znamená odborný pojem Inri z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inri se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: pojem, wiki, význam, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, termín, lexikon, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, slovo, Inri, formulace, popis, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Inri je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inri?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nápis INRI je zkratkou latinského Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, česky Ježíš Nazaretský, král židovský a bývá tradičně zobrazován na krucifixech a jiných zobrazeních ukřižovaného Ježíše Krista.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inri ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Inri ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Inri ve Wikislovníku

Najít heslo Inri ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Inri na Youtube

Zkusit najít termín Inri ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Inri například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Inri? resp. co vlastně znamená slovo Inri? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inri, odpověď na dotaz co je to Inri?. Víte např. kdo to je Podruh? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?