Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inri. Co znamená odborný pojem Inri z kategorie Kultura?

Co je to Inri? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Inri?

Nápis INRI můžete najít na mnoha místech spojených s křesťanskou vírou. Jedná se o latinskou zkratku slov Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, což v překladu do českého jazyka znamená Ježíš Nazaretský, král židovský. Většinou se s tímto nápisem můžeme setkat v souvislosti s ukřižovaným Ježíšem Kristem nebo krucifixy.

Co je to Inri? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inri. Co znamená odborný pojem Inri z kategorie Kultura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Inri s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Inri patří do kategorie kultura

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, názvosloví, definice, odborné názvosloví, formulace, popis, terminus technicus, co to je, Inri, co je to Inri?, termín, informace, odborný výraz, co znamená, slovo, heslo, kultura


Pojem Inri je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Inri?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nápis INRI je zkratkou latinského Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, česky Ježíš Nazaretský, král židovský a bývá tradičně zobrazován na krucifixech a jiných zobrazeních ukřižovaného Ježíše Krista.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Inri ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inri ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Inri na Youtube

Zkusit najít pojem Inri na Google.cz

Vyhledat termín Inri ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Inri ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Inri například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Inri? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inri? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inri, odpověď na dotaz co je to Inri?. Víte např. kdo to je František Xaverský? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Inri i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?