Co je to?
Definice výrazu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Co je Parapet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Parapet?

Parapet je označení pro vyzdívku pod oknem. Parapety jsou typické zvláště pro starší architekturu. Typickým znakem je slabší průměr, než jaký má okolní zeď. Často bývá součástí okenní niky.
Vnější parapety byly zdobené, shora často zakryté plechem. Vnitřní parapet býval kamenný a lehce vysunutý, později se místo kamene používalo dřevo nebo jeho náhražky, v dnešní době pak plasty. Často jsou na něm umístěny květináče s rostlinami nebo dekorativní předměty.


Co je to Parapet? Význam slova, termín, Definice výrazu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Parapet? s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Parapet je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, lexikon, odborný výraz, slovo, stavebnictví, popis, heslo, význam slova, definice pojmu, přesný význam, co to je, názvosloví, termín, co znamená, Parapet, synonymum, formulace


Pojem Parapet je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Parapet?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parapet je vyzdívka pod oknem. U historické architektury je zpravidla slabší než okolní zdivo a v interiéru v síle zdi spoluvytváří drobný prostor nazývaný okenní nika. Na vnější straně bývá často zdobený, horní plocha parapetu bývá zpravidla kryta plechem, u historické architektury mohla být též opatřena kamennou deskou, zpravidla mírně vysunutou a vytvářející podokenní římsu. Vnitřní strana parapetu bývá kryta dřevěnou deskou, případně novodobou náhražkou dřeva. Hovorově bývá jako parapet označována právě tato krycí deska.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parapet ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Parapet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Parapet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Parapet ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Parapet na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parapet ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Parapet například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Parapet? resp. jaká je definice slova Parapet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parapet, odpověď na dotaz co je to Parapet?. Víte např. kdo to je Podruh? Znáte a víte kdo je Alessandra Ambrosio? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Parapet v jiné sekci než stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?