Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parapet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Parapet?

Parapet je označení pro vyzdívku pod oknem. Parapety jsou typické zvláště pro starší architekturu. Typickým znakem je slabší průměr, než jaký má okolní zeď. Často bývá součástí okenní niky.
Vnější parapety byly zdobené, shora často zakryté plechem. Vnitřní parapet býval kamenný a lehce vysunutý, později se místo kamene používalo dřevo nebo jeho náhražky, v dnešní době pak plasty. Často jsou na něm umístěny květináče s rostlinami nebo dekorativní předměty.


Co je to Parapet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Parapet? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Parapet je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, slovo, popis, význam slova, stavebnictví, pojem, stavebnictví, co to je, vysvětlení, wiki, termín, slovník, synonymum, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, informace


Pojem Parapet je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Parapet píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Parapet je vyzdívka pod oknem. U historické architektury je zpravidla slabší než okolní zdivo a v interiéru v síle zdi spoluvytváří drobný prostor nazývaný okenní nika. Na vnější straně bývá často zdobený, horní plocha parapetu bývá zpravidla kryta plechem, u historické architektury mohla být též opatřena kamennou deskou, zpravidla mírně vysunutou a vytvářející podokenní římsu. Vnitřní strana parapetu bývá kryta dřevěnou deskou, případně novodobou náhražkou dřeva. Hovorově bývá jako parapet označována právě tato krycí deska.

Jiné zdroje informací o pojmu Parapet

Hledat slovo Parapet ve Wikizdrojích

Najít pojem Parapet ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Parapet na Youtube

Zkusit najít slovo Parapet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Parapet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Parapet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Parapet například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Parapet? resp. co znamená Parapet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parapet, odpověď na dotaz co je to Parapet?. Víte např. kdo to je Stanislaus von Prowazek? Znáte a víte kdo je Rudolf Hess? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?