Co je to?
Definice výrazu, termínu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Co je Parapet?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Parapet

Parapet je označení pro vyzdívku pod oknem. Parapety jsou typické zvláště pro starší architekturu. Typickým znakem je slabší průměr, než jaký má okolní zeď. Často bývá součástí okenní niky.
Vnější parapety byly zdobené, shora často zakryté plechem. Vnitřní parapet býval kamenný a lehce vysunutý, později se místo kamene používalo dřevo nebo jeho náhražky, v dnešní době pak plasty. Často jsou na něm umístěny květináče s rostlinami nebo dekorativní předměty.


Co je to Parapet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Parapet je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, názvosloví, synonymum, definice, definice pojmu, význam pojmu, stavebnictví, formulace, vysvětlení, informace, lexikon, terminus technicus, termín, co to je, heslo, terminologie, odborný výraz


Pojem Parapet je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Parapet?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parapet je vyzdívka pod oknem. U historické architektury je zpravidla slabší než okolní zdivo a v interiéru v síle zdi spoluvytváří drobný prostor nazývaný okenní nika. Na vnější straně bývá často zdobený, horní plocha parapetu bývá zpravidla kryta plechem, u historické architektury mohla být též opatřena kamennou deskou, zpravidla mírně vysunutou a vytvářející podokenní římsu. Vnitřní strana parapetu bývá kryta dřevěnou deskou, případně novodobou náhražkou dřeva. Hovorově bývá jako parapet označována právě tato krycí deska.

Další informace o pojmu Parapet hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Parapet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Parapet ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Parapet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Parapet ve Wikislovníku

Zkusit najít Parapet na Google.cz

Hledat videa s názvem Parapet na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Parapet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Parapet? resp. co je to Parapet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parapet, odpověď na dotaz co je to Parapet?. Víte např. kdo to je Johannes Kepler? Znáte a víte kdo je Karlie Kloss? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bytový dům, parapet, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?