Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parapet? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Parapet?

Parapet je označení pro vyzdívku pod oknem. Parapety jsou typické zvláště pro starší architekturu. Typickým znakem je slabší průměr, než jaký má okolní zeď. Často bývá součástí okenní niky.
Vnější parapety byly zdobené, shora často zakryté plechem. Vnitřní parapet býval kamenný a lehce vysunutý, později se místo kamene používalo dřevo nebo jeho náhražky, v dnešní době pak plasty. Často jsou na něm umístěny květináče s rostlinami nebo dekorativní předměty.


Co je to Parapet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Parapet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Parapet se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, přesný výraz, popis, informace, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, terminus technicus, názvosloví, Parapet, termín, slovník, lexikon, odborné názvosloví, co to je, synonymum, co je to Parapet?


Pojem Parapet je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parapet? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parapet je vyzdívka pod oknem. U historické architektury je zpravidla slabší než okolní zdivo a v interiéru v síle zdi spoluvytváří drobný prostor nazývaný okenní nika. Na vnější straně bývá často zdobený, horní plocha parapetu bývá zpravidla kryta plechem, u historické architektury mohla být též opatřena kamennou deskou, zpravidla mírně vysunutou a vytvářející podokenní římsu. Vnitřní strana parapetu bývá kryta dřevěnou deskou, případně novodobou náhražkou dřeva. Hovorově bývá jako parapet označována právě tato krycí deska.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Parapet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Parapet ve Wikizdrojích

Najít slovo Parapet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Parapet ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Parapet na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parapet ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Parapet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Parapet? resp. co znamená výraz Parapet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parapet, odpověď na dotaz co je to Parapet?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Petr Smejkal? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?