Co je to?
Definice výrazu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Co to je Parapet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Parapet?

Parapet je označení pro vyzdívku pod oknem. Parapety jsou typické zvláště pro starší architekturu. Typickým znakem je slabší průměr, než jaký má okolní zeď. Často bývá součástí okenní niky.
Vnější parapety byly zdobené, shora často zakryté plechem. Vnitřní parapet býval kamenný a lehce vysunutý, později se místo kamene používalo dřevo nebo jeho náhražky, v dnešní době pak plasty. Často jsou na něm umístěny květináče s rostlinami nebo dekorativní předměty.


Co je to Parapet? Význam slova, termín, Definice výrazu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Parapet se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam, slovo, odborné názvosloví, Stavebnictví, terminologie, terminus technicus, synonymum, formulace, pojem, termín, co to je, definice, názvosloví, lexikon, co je to Parapet?, přesný výraz, popis, definice pojmu


Pojem Parapet je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parapet? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parapet je vyzdívka pod oknem. U historické architektury je zpravidla slabší než okolní zdivo a v interiéru v síle zdi spoluvytváří drobný prostor nazývaný okenní nika. Na vnější straně bývá často zdobený, horní plocha parapetu bývá zpravidla kryta plechem, u historické architektury mohla být též opatřena kamennou deskou, zpravidla mírně vysunutou a vytvářející podokenní římsu. Vnitřní strana parapetu bývá kryta dřevěnou deskou, případně novodobou náhražkou dřeva. Hovorově bývá jako parapet označována právě tato krycí deska.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Parapet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Parapet ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Parapet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Parapet ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Parapet na Youtube

Zkusit najít termín Parapet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Parapet například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Parapet? resp. co přesně označuje termín Parapet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parapet, odpověď na dotaz co je to Parapet?. Víte např. kdo to je Vychovatel? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?