Co je to?
Definice výrazu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Co to je Parapet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Parapet

Parapet je označení pro vyzdívku pod oknem. Parapety jsou typické zvláště pro starší architekturu. Typickým znakem je slabší průměr, než jaký má okolní zeď. Často bývá součástí okenní niky.
Vnější parapety byly zdobené, shora často zakryté plechem. Vnitřní parapet býval kamenný a lehce vysunutý, později se místo kamene používalo dřevo nebo jeho náhražky, v dnešní době pak plasty. Často jsou na něm umístěny květináče s rostlinami nebo dekorativní předměty.


Co je to Parapet? Význam slova, termín, Definice výrazu Parapet. Co znamená odborný pojem Parapet z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Parapet sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Parapet patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, slovo, přesný význam, význam pojmu, synonymum, slovník, popis, definice, Stavebnictví, co znamená, formulace, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, pojem, Parapet


Pojem Parapet je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parapet? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Parapet je vyzdívka pod oknem. U historické architektury je zpravidla slabší než okolní zdivo a v interiéru v síle zdi spoluvytváří drobný prostor nazývaný okenní nika. Na vnější straně bývá často zdobený, horní plocha parapetu bývá zpravidla kryta plechem, u historické architektury mohla být též opatřena kamennou deskou, zpravidla mírně vysunutou a vytvářející podokenní římsu. Vnitřní strana parapetu bývá kryta dřevěnou deskou, případně novodobou náhražkou dřeva. Hovorově bývá jako parapet označována právě tato krycí deska.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Parapet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Parapet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parapet ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Parapet ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parapet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Parapet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Parapet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Parapet? resp. co to je Parapet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parapet, odpověď na dotaz co je to Parapet?. Víte např. kdo to je Nadčlověk? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Parapet hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?