Co je to?
Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Co to je Feta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Feta

Feta je název řeckého sýra, vyráběného z kozího a ovčího mléka. Čerstvé kozí mléko v něm výrazně převažuje. Nechává se dozrávat v slaném roztoku, minimální doba zrání jsou dva měsíce. Sýr feta má bílou barvu, tvarohovitou konzistenci a vyšší obsah tuku.
Pro svou charakteristickou pikantní chuť je využíván do různých salátů i teplých pokrmů, například s bramborami, masem či zeleninou. Jeho konzumace je možná i bez úprav, pouze s pečivem.


Co je to Feta? Význam slova, termín, Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Feta? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Feta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, definice pojmu, wiki, odborné názvosloví, Jídlo, slovo, informace, definice, Feta, odborný výraz, synonymum, význam pojmu, co znamená, co to je, heslo, názvosloví, popis, terminologie


Pojem Feta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feta je bílý sýr původem z Řecka. Vyrábí se z čerstvého ovčího a kozího mléka v poměru min. 70 % ovčího a 30 % kozího a zraje ve slaném roztoku více než dva měsíce. Feta je slaný sýr tvarohového typu, který má vyšší obsah tuku. Dá se využít jak ve studené, tak i v teplé kuchyni. Používá se při přípravě řeckého salátu, či těstovin. Lze jím obohatit zapékané pokrmy z brambor, masa a zeleniny. Zeleninovým salátům přidává na pikantnosti, ale dá se jíst i jen tak se světlým chlebem.

Sýr feta

Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay
Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat výraz Feta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Feta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Feta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Feta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Feta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Feta například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Feta? resp. jaký je význam slova Feta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feta, odpověď na dotaz co je to Feta?. Víte např. kdo to je Jan Farský? Znáte a víte kdo je Jakub Kohák? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Feta hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.