Co je to?
Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Co to je Feta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Feta

Feta je název řeckého sýra, vyráběného z kozího a ovčího mléka. Čerstvé kozí mléko v něm výrazně převažuje. Nechává se dozrávat v slaném roztoku, minimální doba zrání jsou dva měsíce. Sýr feta má bílou barvu, tvarohovitou konzistenci a vyšší obsah tuku.
Pro svou charakteristickou pikantní chuť je využíván do různých salátů i teplých pokrmů, například s bramborami, masem či zeleninou. Jeho konzumace je možná i bez úprav, pouze s pečivem.


Co je to Feta? Význam slova, termín, Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Feta? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Feta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, co znamená, informace, slovník, popis, význam slova, Feta, slovo, lexikon, význam pojmu, Jídlo, co je to Feta?, terminologie, termín, odborné názvosloví, vysvětlení, synonymum


Pojem Feta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Feta v následujících zdrojích

Najít heslo Feta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Feta ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Feta ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Feta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Feta ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Feta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Feta? resp. jaká je definice termínu Feta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feta, odpověď na dotaz co je to Feta?. Víte např. kdo to je Diana Mórová? Znáte a víte kdo je Drvoštěp? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.