Co je to?
Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Co to je Feta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Feta?

Feta je název řeckého sýra, vyráběného z kozího a ovčího mléka. Čerstvé kozí mléko v něm výrazně převažuje. Nechává se dozrávat v slaném roztoku, minimální doba zrání jsou dva měsíce. Sýr feta má bílou barvu, tvarohovitou konzistenci a vyšší obsah tuku.
Pro svou charakteristickou pikantní chuť je využíván do různých salátů i teplých pokrmů, například s bramborami, masem či zeleninou. Jeho konzumace je možná i bez úprav, pouze s pečivem.


Co je to Feta? Význam slova, termín, Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Feta? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Feta se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, informace, terminologie, pojem, popis, terminus technicus, slovník, Feta, formulace, vysvětlení, význam slova, synonymum, Jídlo, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, heslo, wiki


Pojem Feta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Feta můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feta je bílý sýr původem z Řecka. Vyrábí se z čerstvého ovčího a kozího mléka v poměru min. 70 % ovčího a 30 % kozího a zraje ve slaném roztoku více než dva měsíce. Feta je slaný sýr tvarohového typu, který má vyšší obsah tuku. Dá se využít jak ve studené, tak i v teplé kuchyni. Používá se při přípravě řeckého salátu, či těstovin. Lze jím obohatit zapékané pokrmy z brambor, masa a zeleniny. Zeleninovým salátům přidává na pikantnosti, ale dá se jíst i jen tak se světlým chlebem.

Sýr feta

Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay
Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Feta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Feta na Google.cz

Zkusit najít termín Feta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Feta ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Feta ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Feta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Feta například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Feta? resp. co je to Feta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feta, odpověď na dotaz co je to Feta?. Víte např. kdo to je Radek Hlaváček? Znáte a víte kdo je Duchovní? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.