Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Co je to Feta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Feta?

Feta je název řeckého sýra, vyráběného z kozího a ovčího mléka. Čerstvé kozí mléko v něm výrazně převažuje. Nechává se dozrávat v slaném roztoku, minimální doba zrání jsou dva měsíce. Sýr feta má bílou barvu, tvarohovitou konzistenci a vyšší obsah tuku.
Pro svou charakteristickou pikantní chuť je využíván do různých salátů i teplých pokrmů, například s bramborami, masem či zeleninou. Jeho konzumace je možná i bez úprav, pouze s pečivem.


Co je to Feta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Feta patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co to je, význam slova, definice pojmu, formulace, názvosloví, wiki, jídlo, popis, synonymum, slovník, slovo, význam, heslo, lexikon, terminus technicus, pojem, terminologie, co znamená


Pojem Feta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Feta je bílý sýr původem z Řecka. Vyrábí se z čerstvého ovčího a kozího mléka v poměru min. 70 % ovčího a 30 % kozího a zraje ve slaném roztoku více než dva měsíce. Feta je slaný sýr tvarohového typu, který má vyšší obsah tuku. Dá se využít jak ve studené, tak i v teplé kuchyni. Používá se při přípravě řeckého salátu, či těstovin. Lze jím obohatit zapékané pokrmy z brambor, masa a zeleniny. Zeleninovým salátům přidává na pikantnosti, ale dá se jíst i jen tak se světlým chlebem.

Sýr feta

Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay
Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Feta

Hledat výraz Feta ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Feta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Feta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Feta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Feta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Feta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Feta? resp. jaká je definice termínu Feta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feta, odpověď na dotaz co je to Feta?. Víte např. kdo to je Tereza Bebarová? Znáte a víte kdo je Kartograf? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.