Co je to?
Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Co to je Feta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Feta

Feta je název řeckého sýra, vyráběného z kozího a ovčího mléka. Čerstvé kozí mléko v něm výrazně převažuje. Nechává se dozrávat v slaném roztoku, minimální doba zrání jsou dva měsíce. Sýr feta má bílou barvu, tvarohovitou konzistenci a vyšší obsah tuku.
Pro svou charakteristickou pikantní chuť je využíván do různých salátů i teplých pokrmů, například s bramborami, masem či zeleninou. Jeho konzumace je možná i bez úprav, pouze s pečivem.


Co je to Feta? Význam slova, termín, Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Feta můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Feta je v sekci Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, lexikon, synonymum, význam, heslo, co je to Feta?, pojem, Jídlo, terminologie, wiki, definice, slovo, informace, Feta, terminus technicus, význam pojmu, co to je


Pojem Feta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Feta můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feta je bílý sýr původem z Řecka. Vyrábí se z čerstvého ovčího a kozího mléka v poměru min. 70 % ovčího a 30 % kozího a zraje ve slaném roztoku více než dva měsíce. Feta je slaný sýr tvarohového typu, který má vyšší obsah tuku. Dá se využít jak ve studené, tak i v teplé kuchyni. Používá se při přípravě řeckého salátu, či těstovin. Lze jím obohatit zapékané pokrmy z brambor, masa a zeleniny. Zeleninovým salátům přidává na pikantnosti, ale dá se jíst i jen tak se světlým chlebem.

Sýr feta

Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay
Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Feta ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Feta na Google.cz

Najít pojem Feta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Feta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Feta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Feta například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Feta? resp. co znamená Feta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feta, odpověď na dotaz co je to Feta?. Víte např. kdo to je Brepta? Znáte a víte kdo je Drvoštěp? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.