Co je to?
Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Co to je Feta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Feta

Feta je název řeckého sýra, vyráběného z kozího a ovčího mléka. Čerstvé kozí mléko v něm výrazně převažuje. Nechává se dozrávat v slaném roztoku, minimální doba zrání jsou dva měsíce. Sýr feta má bílou barvu, tvarohovitou konzistenci a vyšší obsah tuku.
Pro svou charakteristickou pikantní chuť je využíván do různých salátů i teplých pokrmů, například s bramborami, masem či zeleninou. Jeho konzumace je možná i bez úprav, pouze s pečivem.


Co je to Feta? Význam slova, termín, Definice výrazu Feta. Co znamená odborný pojem Feta z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Feta doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Feta se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, definice, Jídlo, slovník, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, co je to Feta?, význam pojmu, formulace, co to je, definice pojmu, synonymum, termín, odborný výraz


Pojem Feta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feta? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Feta je bílý sýr původem z Řecka. Vyrábí se z čerstvého ovčího a kozího mléka v poměru min. 70 % ovčího a 30 % kozího a zraje ve slaném roztoku více než dva měsíce. Feta je slaný sýr tvarohového typu, který má vyšší obsah tuku. Dá se využít jak ve studené, tak i v teplé kuchyni. Používá se při přípravě řeckého salátu, či těstovin. Lze jím obohatit zapékané pokrmy z brambor, masa a zeleniny. Zeleninovým salátům přidává na pikantnosti, ale dá se jíst i jen tak se světlým chlebem.

Sýr feta

Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay
Řecký salát se sýrem feta. Autor: Lukas Bieri, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Feta

Hledat výraz Feta ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Feta ve Wikizdrojích

Hledat termín Feta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Feta ve Wikimedia Commons

Najít pojem Feta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Feta například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Feta? resp. co znamená Feta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feta, odpověď na dotaz co je to Feta?. Víte např. kdo to je Barbora Seemanová? Znáte a víte kdo je Duchovní? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Feta hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.