Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tygří ořech. Co znamená odborný pojem Tygří ořech z kategorie Jídlo?

Co je to Tygří ořech? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tygří ořech?

Tygří ořech je malá hlíza rostliny šáchoru jedlého. S tygřími ořechy se lze setkat i pod názvy zemní mandle, čufa nebo chufa. Používá se jako přísada do nápoje Horchata de chufa.
Tygří ořechy chutnají i rybách. Jedná se o jednu z oblíbených návnad na kapry, jako jsou pelety nebo boilies. Jedná se o návnadu pro kapry velice přitažlivou a proto je rybáři vyhledávaná. Tygří ořech není pravý ořech, jde o rostlinné hlízy šáchoru. Tyto hlízy jsou poměrně malé, ale po úpravě jsou velice účinné. Úprava je nutná, použití tygřího ořechu pro lov má svá pravidla.
Základem všech možných úprav je namočení do vody na několik dní a dochucení např. melasou nebo sirupem. Pokud by tygří ořech nebyl upravený, mohl by ohrozit zdraví nebo způsobit úhyn kaprů.


Co je to Tygří ořech? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tygří ořech. Co znamená odborný pojem Tygří ořech z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tygří ořech doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Tygří ořech se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: informace, co znamená, pojem, význam slova, definice, definice pojmu, co je to Tygří ořech?, slovo, Tygří ořech, formulace, terminus technicus, popis, slovník, odborné názvosloví, co to je, termín, význam pojmu, názvosloví


Pojem Tygří ořech je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Tygří ořech v následujících vyhledávačích

Najít heslo Tygří ořech ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tygří ořech ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Tygří ořech ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tygří ořech na Youtube

Najít pojem Tygří ořech ve Wikipedii

Hledat slovo Tygří ořech ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tygří ořech například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Tygří ořech? resp. co vlastně znamená slovo Tygří ořech? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tygří ořech, odpověď na dotaz co je to Tygří ořech?. Víte např. kdo to je Karel Vaš? Znáte a víte kdo je Švindlíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!