Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co to je Cenzura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cenzura

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cenzura je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, co je to Cenzura?, definice, popis, co znamená, Právo, definice pojmu, význam pojmu, terminologie, formulace, Cenzura, vysvětlení, slovo, wiki, termín, přesný výraz, heslo, pojem


Pojem Cenzura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cenzura dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Hledejte pojem Cenzura v následujících vyhledávačích

Hledat termín Cenzura na Google.cz

Hledat slovo Cenzura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cenzura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Cenzura ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Cenzura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Cenzura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Cenzura? resp. co přesně znamená slovo Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Ajťák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..