Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co to je Cenzura? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cenzura

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cenzura patří do sekce Právo

Klíčová slova: synonymum, co je to Cenzura?, vysvětlení, význam, co to je, slovo, význam slova, odborné názvosloví, informace, Právo, lexikon, popis, slovník, formulace, definice pojmu, definice, pojem, heslo


Pojem Cenzura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cenzura? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cenzura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Cenzura na Google.cz

Vyhledat termín Cenzura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Cenzura ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cenzura na Youtube

Zkusit najít pojem Cenzura ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cenzura? resp. co znamená slovo Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Kastelán? Znáte a víte kdo je Ajťák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Cenzura i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..