Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cenzura. Co znamená odborný pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co je Cenzura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cenzura?

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cenzura. Co znamená odborný pojem Cenzura z kategorie Právo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cenzura sdílejte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Cenzura je v kategorii právo

Klíčová slova: co to je, heslo, právo, význam slova, význam, vysvětlení, pojem, terminologie, přesný výraz, co znamená, formulace, informace, co je to Cenzura?, právo, wiki, slovo, názvosloví, synonymum


Pojem Cenzura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cenzura?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Další zdroje informací o slovu Cenzura

Hledat videa s názvem Cenzura na Youtube

Najít heslo Cenzura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Cenzura ve Wikizdrojích

Najít výraz Cenzura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Cenzura ve Wikislovníku

Hledat pojem Cenzura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cenzura? resp. co vlastně znamená slovo Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Patrick Kane? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..