Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co to je Cenzura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cenzura

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cenzura? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cenzura patří do sekce Právo

Klíčová slova: popis, slovník, pojem, přesný význam, co je to Cenzura?, formulace, informace, termín, wiki, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, význam, synonymum, heslo, co znamená, terminologie, lexikon


Pojem Cenzura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cenzura? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Další zdroje informací o slovu Cenzura

Zkusit najít výraz Cenzura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Cenzura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Cenzura ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Cenzura ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cenzura na Google.cz

Zkusit najít slovo Cenzura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cenzura? resp. co znamená Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Conchita Wurst? Znáte a víte kdo je Angiolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..