Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cenzura. Co znamená odborný pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co je to Cenzura? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cenzura?

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cenzura. Co znamená odborný pojem Cenzura z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cenzura je v kategorii právo

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, co znamená, formulace, názvosloví, terminus technicus, Cenzura, co je to Cenzura?, informace, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, definice, termín, pojem, odborné názvosloví, právo, právo


Pojem Cenzura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenzura? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenzura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Cenzura ve Wikizdrojích

Hledat heslo Cenzura ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Cenzura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Cenzura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Cenzura ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cenzura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Markéta Vondroušová? Znáte a víte kdo je Tomáš Souček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Cenzura i v jiných kategoriích (než právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..