Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co to je Cenzura? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cenzura

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenzura. Co znamená pojem Cenzura z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cenzura se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, Právo, definice, informace, názvosloví, Cenzura, slovo, pojem, slovník, wiki, Právo, popis, synonymum, co to je, přesný význam, termín, terminus technicus, co je to Cenzura?


Pojem Cenzura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cenzura? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Cenzura ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Cenzura ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenzura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Cenzura na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cenzura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Cenzura ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cenzura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Angiolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..