Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cenzura. Co znamená odborný pojem Cenzura z kategorie Právo?

Co je to Cenzura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cenzura?

Cenzura znamená kontrolu a potlačování různých informací, veřejných sdělení a projevů, které jsou rozhodnutím vlády nebo jiné instituce, skupiny nebo média považovány za nevhodné, nesprávné, nepohodlné nebo dokonce škodlivé.
V nesvobodných dobách mohou být cenzurována i soukromá sdělení a obcházení cenzury může být postihováno i vězením. Cenzura provází lidstvo již od počátků historie.


Co je to Cenzura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cenzura. Co znamená odborný pojem Cenzura z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cenzura je v sekci právo

Klíčová slova: definice, terminus technicus, slovník, formulace, právo, Cenzura, význam slova, odborné názvosloví, přesný význam, význam, heslo, wiki, pojem, co je to Cenzura?, popis, co to je, lexikon, co znamená


Pojem Cenzura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cenzura píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Je prováděna státem, případně stát přenáší její výkon na spřízněné subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Cenzura na Google.cz

Vyhledat pojem Cenzura ve Wikizdrojích

Najít výraz Cenzura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Cenzura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Cenzura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cenzura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenzura například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cenzura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cenzura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenzura, odpověď na dotaz co je to Cenzura?. Víte např. kdo to je Špión? Znáte a víte kdo je Milan Hnilička? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Cenzura hledat i v jiných kategoriích (než právo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..