Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paranoia. Co znamená odborný pojem Paranoia z kategorie Psychologie?

Co je to Paranoia? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Paranoia?

Paranoia je druh duševní poruchy, kdy postižený jedinec trpí mylnými až chorobnými představami, cítí se ohrožen a žije v obavách o bezpečí své osoby. Cítí se pronásledován zlými duchy, tajnými službami nebo dokonce mimozemšťany. Zdá se být ovládán vnějšími silami, domnívá se, že má splnit nějaký zvláštní úkol. Často se zabývá konspiračními teoriemi.
Paranoia může vznikat jak z psychotických, tak neurotických důvodů. V řečtině toto slovo označovalo určitý stupeň šílenství.


Co je to Paranoia? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paranoia. Co znamená odborný pojem Paranoia z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Paranoia je v sekci Psychologie

Klíčová slova: heslo, wiki, co to je, slovo, přesný výraz, formulace, Paranoia, definice pojmu, terminologie, vysvětlení, termín, názvosloví, Psychologie, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, definice


Pojem Paranoia je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paranoia? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paranoia (pošetilost, šílenství) je duševní porucha, vyznačující se bludy, chorobnými představami o vlastním ohrožení a stihomamem. Přehnané a nedoložené obavy o vlastní bezpečnost, někdy spojené s konspiračními teoriemi, se nazývají paranoidní. Paranoidní představy mohou být neurotického nebo i psychotického původu. Často je zaměňována s paranoidní schizofrenií.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Paranoia ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Paranoia ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Paranoia na Youtube

Vyhledat slovo Paranoia ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Paranoia na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paranoia ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Paranoia například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Paranoia? resp. co znamená výraz Paranoia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paranoia, odpověď na dotaz co je to Paranoia?. Víte např. kdo to je Viktor Preiss? Znáte a víte kdo je Korektor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Paranoia v jiné sekci než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.