Co je to?
Odborný výraz, definice slova Paranoia. Co znamená slovo Paranoia z kategorie Psychologie?

Co je Paranoia?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Paranoia?

Paranoia je druh duševní poruchy, kdy postižený jedinec trpí mylnými až chorobnými představami, cítí se ohrožen a žije v obavách o bezpečí své osoby. Cítí se pronásledován zlými duchy, tajnými službami nebo dokonce mimozemšťany. Zdá se být ovládán vnějšími silami, domnívá se, že má splnit nějaký zvláštní úkol. Často se zabývá konspiračními teoriemi.
Paranoia může vznikat jak z psychotických, tak neurotických důvodů. V řečtině toto slovo označovalo určitý stupeň šílenství.


Co je to Paranoia? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Paranoia. Co znamená slovo Paranoia z kategorie Psychologie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Paranoia s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Paranoia patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, co to je, terminologie, odborné názvosloví, psychologie, wiki, význam pojmu, lexikon, přesný význam, přesný výraz, význam, co znamená, termín, psychologie, slovník, Paranoia, slovo


Pojem Paranoia je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paranoia? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paranoia (pošetilost, šílenství) je duševní porucha, vyznačující se bludy, chorobnými představami o vlastním ohrožení a stihomamem. Přehnané a nedoložené obavy o vlastní bezpečnost, někdy spojené s konspiračními teoriemi, se nazývají paranoidní. Paranoidní představy mohou být neurotického nebo i psychotického původu. Často je zaměňována s paranoidní schizofrenií.

Jiné zdroje informací o pojmu Paranoia

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paranoia ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Paranoia na Google obrázcích

Hledat výraz Paranoia ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Paranoia ve Wikislovníku

Hledat slovo Paranoia ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Paranoia ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Paranoia například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Paranoia? resp. jaká je definice termínu Paranoia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paranoia, odpověď na dotaz co je to Paranoia?. Víte např. kdo to je Démon? Znáte a víte kdo je Bruce Springsteen? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.