Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paranoia. Co znamená odborný pojem Paranoia z kategorie Psychologie?

Co je to Paranoia? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Paranoia

Paranoia je druh duševní poruchy, kdy postižený jedinec trpí mylnými až chorobnými představami, cítí se ohrožen a žije v obavách o bezpečí své osoby. Cítí se pronásledován zlými duchy, tajnými službami nebo dokonce mimozemšťany. Zdá se být ovládán vnějšími silami, domnívá se, že má splnit nějaký zvláštní úkol. Často se zabývá konspiračními teoriemi.
Paranoia může vznikat jak z psychotických, tak neurotických důvodů. V řečtině toto slovo označovalo určitý stupeň šílenství.


Co je to Paranoia? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paranoia. Co znamená odborný pojem Paranoia z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Paranoia můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Paranoia je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co je to Paranoia?, definice pojmu, význam, wiki, Psychologie, lexikon, popis, Paranoia, synonymum, význam slova, význam pojmu, slovník, formulace, slovo, terminologie, termín, vysvětlení, přesný význam


Pojem Paranoia je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Paranoia? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Paranoia (pošetilost, šílenství) je duševní porucha, vyznačující se bludy, chorobnými představami o vlastním ohrožení a stihomamem. Přehnané a nedoložené obavy o vlastní bezpečnost, někdy spojené s konspiračními teoriemi, se nazývají paranoidní. Paranoidní představy mohou být neurotického nebo i psychotického původu. Často je zaměňována s paranoidní schizofrenií.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paranoia ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Paranoia ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Paranoia na Google.cz

Vyhledat termín Paranoia ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Paranoia ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paranoia ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Paranoia například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Paranoia? resp. jaký je význam pojmu Paranoia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paranoia, odpověď na dotaz co je to Paranoia?. Víte např. kdo to je Bubák? Znáte a víte kdo je Korektor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.