Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paranoia. Co znamená odborný pojem Paranoia z kategorie Psychologie?

Co je to Paranoia? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Paranoia

Paranoia je druh duševní poruchy, kdy postižený jedinec trpí mylnými až chorobnými představami, cítí se ohrožen a žije v obavách o bezpečí své osoby. Cítí se pronásledován zlými duchy, tajnými službami nebo dokonce mimozemšťany. Zdá se být ovládán vnějšími silami, domnívá se, že má splnit nějaký zvláštní úkol. Často se zabývá konspiračními teoriemi.
Paranoia může vznikat jak z psychotických, tak neurotických důvodů. V řečtině toto slovo označovalo určitý stupeň šílenství.


Co je to Paranoia? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paranoia. Co znamená odborný pojem Paranoia z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Paranoia? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Paranoia je v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, termín, wiki, odborné názvosloví, lexikon, informace, co to je, slovo, názvosloví, synonymum, co znamená, Psychologie, význam pojmu, popis, co je to Paranoia?, heslo, pojem


Pojem Paranoia je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Paranoia? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Paranoia (pošetilost, šílenství) je duševní porucha, vyznačující se bludy, chorobnými představami o vlastním ohrožení a stihomamem. Přehnané a nedoložené obavy o vlastní bezpečnost, někdy spojené s konspiračními teoriemi, se nazývají paranoidní. Paranoidní představy mohou být neurotického nebo i psychotického původu. Často je zaměňována s paranoidní schizofrenií.

Jiné zdroje informací o pojmu Paranoia

Zkusit najít výraz Paranoia ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Paranoia ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Paranoia ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paranoia ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paranoia ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Paranoia ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Paranoia například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Paranoia? resp. co označuje slovo Paranoia? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paranoia, odpověď na dotaz co je to Paranoia?. Víte např. kdo to je Vdovec? Znáte a víte kdo je Šíita? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.