Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šumajstr. Co znamená odborný pojem Šumajstr z kategorie Jídlo?

Co je to Šumajstr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šumajstr

Šumajstr je název pokrmu, který je místní specialitou na Slovácku a v oblasti Záhoří. Jeho základem jsou vařené fazole a kroupy. Ty se promíchají s cibulkou osmaženou na sádle, utřeným česnekem a přidají se vepřové škvarky. K ochucení se používá sůl, pepř a majoránka.
Nejčastější přílohou jsou okurky kvašáky. V jiných oblastech se přidávají také vařené brambory, místo krup může být použita rýže. Šumajstru se říká také šumajzl.


Co je to Šumajstr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šumajstr. Co znamená odborný pojem Šumajstr z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šumajstr sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Šumajstr patří do sekce jídlo

Klíčová slova: význam, definice, vysvětlení, slovník, termín, jídlo, lexikon, heslo, co znamená, význam slova, informace, odborný výraz, co je to Šumajstr?, jídlo, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Šumajstr je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šumajstr? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Šumajstr (někdy také šumajzl) je specialita krajové kuchyně Slovácka a Záhoří. Skládá se z vařených krup a vařených fazolí. Oboje se dobře smíchá s vepřovými škvarky, cibulkou orestovanou na sádle a utřeným česnekem. Pokrm se dochutí solí, pepřem a majoránkou. Jako příloha se podávají kvašáky.
V novější variantě nahrazuje kroupy rýže, která je stravitelnější a rychleji se uvaří. V Kobylí se také používají vařené brambory.

Další zdroje informací o slovu Šumajstr

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šumajstr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šumajstr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šumajstr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Šumajstr ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Šumajstr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Šumajstr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šumajstr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Šumajstr? resp. jaká je definice termínu Šumajstr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šumajstr, odpověď na dotaz co je to Šumajstr?. Víte např. kdo to je Rytíř? Znáte a víte kdo je Tramp? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.