Co je to?
Definice výrazu, termínu Šumajstr. Co znamená odborný pojem Šumajstr z kategorie Jídlo?

Co je to Šumajstr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šumajstr

Šumajstr je název pokrmu, který je místní specialitou na Slovácku a v oblasti Záhoří. Jeho základem jsou vařené fazole a kroupy. Ty se promíchají s cibulkou osmaženou na sádle, utřeným česnekem a přidají se vepřové škvarky. K ochucení se používá sůl, pepř a majoránka.
Nejčastější přílohou jsou okurky kvašáky. V jiných oblastech se přidávají také vařené brambory, místo krup může být použita rýže. Šumajstru se říká také šumajzl.


Co je to Šumajstr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šumajstr. Co znamená odborný pojem Šumajstr z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Šumajstr s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šumajstr se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, Jídlo, přesný význam, terminus technicus, význam, pojem, co je to Šumajstr?, heslo, Šumajstr, co to je, slovník, význam slova, wiki, Jídlo, terminologie


Pojem Šumajstr je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Šumajstr?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šumajstr (někdy také šumajzl) je specialita krajové kuchyně Slovácka a Záhoří. Skládá se z vařených krup a vařených fazolí. Oboje se dobře smíchá s vepřovými škvarky, cibulkou orestovanou na sádle a utřeným česnekem. Pokrm se dochutí solí, pepřem a majoránkou. Jako příloha se podávají kvašáky.
V novější variantě nahrazuje kroupy rýže, která je stravitelnější a rychleji se uvaří. V Kobylí se také používají vařené brambory.

Jiné informační zdroje o pojmu Šumajstr

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šumajstr ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Šumajstr na Google.cz

Najít pojem Šumajstr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Šumajstr ve Wikislovníku

Hledat pojem Šumajstr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Šumajstr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šumajstr například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šumajstr? resp. jaký je přesný význam slova Šumajstr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šumajstr, odpověď na dotaz co je to Šumajstr?. Víte např. kdo to je Bill Clinton? Znáte a víte kdo je Golem? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.