Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co to je Maltodextrin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Maltodextrin s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Maltodextrin se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: wiki, terminologie, definice, odborné názvosloví, Jídlo, přesný výraz, Jídlo, slovo, Maltodextrin, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, význam slova, formulace, význam


Pojem Maltodextrin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Maltodextrin můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Maltodextrin ve Wikizdrojích

Najít termín Maltodextrin ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Maltodextrin na Google.cz

Hledat slovo Maltodextrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Maltodextrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maltodextrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Maltodextrin? resp. co se skrývá pod slovem Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Tereza Spencerová? Znáte a víte kdo je Sekerník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?