Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co to je Maltodextrin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Maltodextrin doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Maltodextrin se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, wiki, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, Maltodextrin, přesný význam, Jídlo, pojem, co znamená, co je to Maltodextrin?, definice, vysvětlení, význam, význam slova


Pojem Maltodextrin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Maltodextrin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Jiné zdroje informací o pojmu Maltodextrin

Hledat heslo Maltodextrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Maltodextrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Maltodextrin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maltodextrin ve Wikimedia Commons

Najít termín Maltodextrin ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Maltodextrin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Maltodextrin? resp. jaká je definice slova Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Komparzistka? Znáte a víte kdo je Terence Hill? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Maltodextrin v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?