Co je to?
Definice výrazu, termínu Maltodextrin. Co znamená odborný pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co je to Maltodextrin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Maltodextrin. Co znamená odborný pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Maltodextrin sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Maltodextrin je v kategorii jídlo

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu, formulace, heslo, terminus technicus, wiki, význam, slovo, popis, definice pojmu, pojem, slovník, definice, informace, přesný výraz, co znamená


Pojem Maltodextrin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Maltodextrin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Pro více informací o heslu Maltodextrin zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Maltodextrin ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Maltodextrin na Youtube

Najít výraz Maltodextrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Maltodextrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Maltodextrin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Maltodextrin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Maltodextrin? resp. co vlastně znamená slovo Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Dement? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?