Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co to je Maltodextrin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Maltodextrin?

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Maltodextrin se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, význam, přesný výraz, slovník, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, Maltodextrin, Jídlo, heslo, formulace, definice pojmu, názvosloví, wiki, termín, Jídlo


Pojem Maltodextrin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Maltodextrin? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Další informační zdroje o slovu Maltodextrin

Hledat videa s názvem Maltodextrin na Youtube

Zkusit najít pojem Maltodextrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Maltodextrin ve Wikizdrojích

Hledat termín Maltodextrin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maltodextrin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Maltodextrin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Maltodextrin? resp. co přesně označuje termín Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Ambasador? Znáte a víte kdo je Bud Spencer? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?