Co je to?
Výraz, termín, definice slova Maltodextrin. Co znamená odborný pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co je to Maltodextrin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Maltodextrin. Co znamená odborný pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Maltodextrin? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Maltodextrin patří do sekce jídlo

Klíčová slova: názvosloví, jídlo, heslo, co je to Maltodextrin?, Maltodextrin, terminus technicus, význam, popis, odborný výraz, pojem, slovo, jídlo, definice pojmu, vysvětlení, definice, lexikon, význam pojmu, co to je


Pojem Maltodextrin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Maltodextrin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Maltodextrin ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Maltodextrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Maltodextrin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Maltodextrin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maltodextrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Maltodextrin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Maltodextrin? resp. co je to Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Elon Musk? Znáte a víte kdo je Bud Spencer? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?