Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co to je Maltodextrin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Maltodextrin? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Maltodextrin patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, terminologie, co to je, termín, Jídlo, odborný výraz, heslo, význam, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, význam slova, Jídlo, co je to Maltodextrin?, slovo, co znamená, slovník


Pojem Maltodextrin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Maltodextrin dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Hledejte pojem Maltodextrin v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maltodextrin ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Maltodextrin ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Maltodextrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Maltodextrin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Maltodextrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Maltodextrin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Maltodextrin? resp. jaká je definice slova Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Sekerník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?