Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Co to je Maltodextrin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Maltodextrin

Maltodextrin se používá jako aditivum (přídatná látka) v potravinách. Jedná se o oligosacharid vzniklý spojením několika molekul glukózy. Přidává se např. do energetických nápojů a jiné výživy pro sportovce, v nichž slouží jako zdroj energie.


Co je to Maltodextrin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Maltodextrin. Co znamená pojem Maltodextrin z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Maltodextrin se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, pojem, význam pojmu, co to je, co je to Maltodextrin?, slovo, slovník, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, synonymum, termín, wiki, přesný výraz, informace, názvosloví, popis, význam


Pojem Maltodextrin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Maltodextrin dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Maltodextrin je oligosacharid, popř. polysacharid, známý jako výhodný zdroj energie pro sportovce a potravinářská přídatná látka. Vzniká spojením několika molekul glukózy (dextrózy) – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro lidské tělo. Molekuly glukózy jsou spojeny α(1→4) glykosidickými vazbami, nejčastěji je v molekule maltodextrinu tři až sedmnáct glukózových podjednotek.

Pro další informace o termínu Maltodextrin zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Maltodextrin ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Maltodextrin na Youtube

Zkusit najít pojem Maltodextrin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maltodextrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Maltodextrin ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Maltodextrin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltodextrin například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Maltodextrin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Maltodextrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltodextrin, odpověď na dotaz co je to Maltodextrin?. Víte např. kdo to je Písničkář? Znáte a víte kdo je Sekerník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?