Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyselica. Co znamená pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Co je to Kyselica? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kyselica?

Kyselica neboli valašská kyselica je pojmenování polévky, která je tradičním pokrmem východní Moravy. Základní surovinou pro její přípravu je kysané zelí. Ostatní přísady se mohou různit podle místních obyčejů. Dají se přidat například brambory, klobása, houby, mléko, smetana, dokonce i uzené maso, různé druhy zeleniny nebo vejce.
Receptů je skutečně mnoho, jejich sběrem, zkoušením a hodnocením variant podávaných v restauracích se zabývá mnoho sběratelů, kteří založili i občanské sdružení Kyselica. Existuje i slovenská varianta této polévky s názvem kapustnica, jejíž příprava je typická pro konec roku. Slovem kyselica byla někdy míněna i tekutina, která se slévala z kysaného zelí.


Co je to Kyselica? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyselica. Co znamená pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kyselica patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, Kyselica, slovo, přesný význam, význam slova, lexikon, definice pojmu, co znamená, informace, Jídlo, přesný výraz, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, popis, formulace, co je to Kyselica?


Pojem Kyselica je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kyselica?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Valašská kyselica je tradiční polévka z východní Moravy, jejímž základem je kysané zelí.
Další suroviny se mohou lišit podle krajových zvyklostí. Přidávají se brambory, smetana nebo mléko, klobása, hříbky či sušené švestky. Setkáme se i s variantami s uzeným masem, vejcem, mrkví, fazolemi, česnekem i paprikou. Sběrem rozmanitých receptů na kyselicu a hodnocením gastronomických podniků na Valašsku, které ji vaří, se zabývá stejnojmenné občanské sdružení.
Velmi podobnou polévku – kapustnicu, tradičně připravují v posledních dnech kalendářního roku i na Slovensku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselica ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kyselica ve vyhledávači Yandex

Najít termín Kyselica ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kyselica na Google.cz

Najít výraz Kyselica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kyselica ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselica například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kyselica? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kyselica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselica, odpověď na dotaz co je to Kyselica?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Lech? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kyselica i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!