Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyselica. Co znamená odborný pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Co je to Kyselica? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kyselica?

Kyselica neboli valašská kyselica je pojmenování polévky, která je tradičním pokrmem východní Moravy. Základní surovinou pro její přípravu je kysané zelí. Ostatní přísady se mohou různit podle místních obyčejů. Dají se přidat například brambory, klobása, houby, mléko, smetana, dokonce i uzené maso, různé druhy zeleniny nebo vejce.
Receptů je skutečně mnoho, jejich sběrem, zkoušením a hodnocením variant podávaných v restauracích se zabývá mnoho sběratelů, kteří založili i občanské sdružení Kyselica. Existuje i slovenská varianta této polévky s názvem kapustnica, jejíž příprava je typická pro konec roku. Slovem kyselica byla někdy míněna i tekutina, která se slévala z kysaného zelí.


Co je to Kyselica? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyselica. Co znamená odborný pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kyselica? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kyselica je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, heslo, lexikon, význam pojmu, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, terminologie, odborný výraz, Kyselica, co to je, co je to Kyselica?, popis, vysvětlení, co znamená, význam


Pojem Kyselica je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyselica? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Valašská kyselica je tradiční polévka z východní Moravy, jejímž základem je kysané zelí.
Další suroviny se mohou lišit podle krajových zvyklostí. Přidávají se brambory, smetana nebo mléko, klobása, hříbky či sušené švestky. Setkáme se i s variantami s uzeným masem, vejcem, mrkví, fazolemi, česnekem i paprikou. Sběrem rozmanitých receptů na kyselicu a hodnocením gastronomických podniků na Valašsku, které ji vaří, se zabývá stejnojmenné občanské sdružení.
Velmi podobnou polévku – kapustnicu, tradičně připravují v posledních dnech kalendářního roku i na Slovensku.

Další informace o pojmu Kyselica hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Kyselica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kyselica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselica ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kyselica na Google.cz

Najít slovo Kyselica ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kyselica ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselica například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kyselica? resp. co znamená výraz Kyselica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselica, odpověď na dotaz co je to Kyselica?. Víte např. kdo to je Svatý Václav? Znáte a víte kdo je Alfons Mucha? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!