Co je to?
Definice výrazu Kyselica. Co znamená odborný pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Co to je Kyselica? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kyselica?

Kyselica neboli valašská kyselica je pojmenování polévky, která je tradičním pokrmem východní Moravy. Základní surovinou pro její přípravu je kysané zelí. Ostatní přísady se mohou různit podle místních obyčejů. Dají se přidat například brambory, klobása, houby, mléko, smetana, dokonce i uzené maso, různé druhy zeleniny nebo vejce.
Receptů je skutečně mnoho, jejich sběrem, zkoušením a hodnocením variant podávaných v restauracích se zabývá mnoho sběratelů, kteří založili i občanské sdružení Kyselica. Existuje i slovenská varianta této polévky s názvem kapustnica, jejíž příprava je typická pro konec roku. Slovem kyselica byla někdy míněna i tekutina, která se slévala z kysaného zelí.


Co je to Kyselica? Význam slova, termín, Definice výrazu Kyselica. Co znamená odborný pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kyselica? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kyselica se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, co to je, wiki, Kyselica, význam slova, informace, heslo, pojem, co znamená, synonymum, význam pojmu, definice, význam, termín


Pojem Kyselica je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kyselica píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Valašská kyselica je tradiční polévka z východní Moravy, jejímž základem je kysané zelí.
Další suroviny se mohou lišit podle krajových zvyklostí. Přidávají se brambory, smetana nebo mléko, klobása, hříbky či sušené švestky. Setkáme se i s variantami s uzeným masem, vejcem, mrkví, fazolemi, česnekem i paprikou. Sběrem rozmanitých receptů na kyselicu a hodnocením gastronomických podniků na Valašsku, které ji vaří, se zabývá stejnojmenné občanské sdružení.
Velmi podobnou polévku – kapustnicu, tradičně připravují v posledních dnech kalendářního roku i na Slovensku.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Kyselica na Google.cz

Vyhledat termín Kyselica ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kyselica ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Kyselica ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyselica ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kyselica na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselica například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kyselica? resp. co vlastně znamená slovo Kyselica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselica, odpověď na dotaz co je to Kyselica?. Víte např. kdo to je Brian Johnson? Znáte a víte kdo je Jessica Chastain? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kyselica v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!