Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyselica. Co znamená pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Co je to Kyselica? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kyselica?

Kyselica neboli valašská kyselica je pojmenování polévky, která je tradičním pokrmem východní Moravy. Základní surovinou pro její přípravu je kysané zelí. Ostatní přísady se mohou různit podle místních obyčejů. Dají se přidat například brambory, klobása, houby, mléko, smetana, dokonce i uzené maso, různé druhy zeleniny nebo vejce.
Receptů je skutečně mnoho, jejich sběrem, zkoušením a hodnocením variant podávaných v restauracích se zabývá mnoho sběratelů, kteří založili i občanské sdružení Kyselica. Existuje i slovenská varianta této polévky s názvem kapustnica, jejíž příprava je typická pro konec roku. Slovem kyselica byla někdy míněna i tekutina, která se slévala z kysaného zelí.


Co je to Kyselica? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyselica. Co znamená pojem Kyselica z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kyselica? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kyselica patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: formulace, slovník, pojem, odborný výraz, informace, heslo, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, definice, význam, odborné názvosloví, co to je, co znamená, popis, synonymum, Kyselica, terminologie


Pojem Kyselica je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kyselica?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Valašská kyselica je tradiční polévka z východní Moravy, jejímž základem je kysané zelí.
Další suroviny se mohou lišit podle krajových zvyklostí. Přidávají se brambory, smetana nebo mléko, klobása, hříbky či sušené švestky. Setkáme se i s variantami s uzeným masem, vejcem, mrkví, fazolemi, česnekem i paprikou. Sběrem rozmanitých receptů na kyselicu a hodnocením gastronomických podniků na Valašsku, které ji vaří, se zabývá stejnojmenné občanské sdružení.
Velmi podobnou polévku – kapustnicu, tradičně připravují v posledních dnech kalendářního roku i na Slovensku.

Další informační zdroje o slovu Kyselica

Hledat videa s názvem Kyselica na Youtube

Najít termín Kyselica na Google.cz

Hledat termín Kyselica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyselica ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselica ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kyselica ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselica například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kyselica? resp. co vlastně znamená slovo Kyselica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselica, odpověď na dotaz co je to Kyselica?. Víte např. kdo to je Ekonom? Znáte a víte kdo je Lech? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!