Co je to?
Odborný výraz, definice slova Etopedie. Co znamená slovo Etopedie z kategorie Školství?

Co je Etopedie? Definice pojmu

Co znamená termín Etopedie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Etopedie je název speciální disciplíny z oblasti pedagogiky. Jejím obsahem je výchova a vzdělávání těžko vychovatelných osob a jejich zařazení zpět do společnosti. Kromě toho řeší také problematiku úchylek, závislostí a odchylek od běžného chování. Etopedie byla původně zařazena do oblasti psychologie a nebyla samostatnou disciplínou, ale s nárůstem jejího významu nastala potřeba vytvořit ji jako samostatnou disciplínu. To se stalo v roce 1969.
Etopedie je postavena na poznatcích vývojové a sociální psychologie, obecné pedagogiky, pedagogické psychologie a lékařských věd jako je například neurologie a další. Poruchy chování, které etopedie zkoumá, mají svoje rozdělení. Z hlediska speciální pedagogiky jde o asociální, antisociální nebo disociální chování. Vývojová psychologie používá klasifikaci na dětskou nebo juvenilní delikvenci a kriminalitu dospělých, lékařství dělí poruchy chování na psychózy, neurologické problémy, poruchy v důsledku postižení duševního či jiného a problémy jedinců s narušenou osobností


Odborný výraz, definice slova Etopedie. Co znamená slovo Etopedie z kategorie Školství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Etopedie) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Etopedie patří do kategorie Školství

Klíčová slova: Školství, přesný význam, význam, definice, názvosloví, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, heslo, termín, terminologie, co znamená, slovník, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, význam slova


Pojem Etopedie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Etopedie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Etopedie je speciálně pedagogická disciplína, která se zabývá rozvojem, výchovou a vzděláváním dětí, mládeže a dospělých, kteří mají poruchu emocí a chování.
Pojem porucha emocí a chování je výrazem pro postižení, kdy se chování a emocionální reakce žáka liší od odpovídajících věkových, kulturních nebo etnických norem a mají nepříznivý vliv na školní výkon včetně jeho akademických, sociálních, předprofesních a osobnostních dovedností.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etopedie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Etopedie na Youtube

Zkusit najít pojem Etopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Etopedie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Etopedie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Etopedie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Etopedie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Etopedie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Etopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etopedie, odpověď na dotaz co je to Etopedie?. Víte např. kdo to je Byznysmen? Znáte a víte kdo je John von Neumann? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Etopedie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.