Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Co je to Sanytr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sanytr

Sanytr, dříve zvaný ledek draselný, dnes známý pod názvem dusičnan draselný, je chemikálie, která se využívá jako dusíkaté hnojivo nebo jako součást pyrotechnických výrobků (střelný prach, dýmovnice). Používá se i v potravinářství jako konzervant v masných výrobcích, výrobcích z ryb a sýrech pod označením E252.


Co je to Sanytr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sanytr? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sanytr je v sekci Chemie

Klíčová slova: slovo, definice, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, Sanytr, odborný výraz, co to je, terminus technicus, přesný význam, co znamená, informace, význam pojmu, význam, heslo, názvosloví, formulace, vysvětlení


Pojem Sanytr je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sanytr? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dusičnan draselný, (KNO3), archaicky ledek draselný, nebo také salnytr (někdy sanytr, nebo sa(l)nitr) draselný, je draselná sůl kyseliny dusičné. Používá se jako dusíkaté hnojivo, stejně jako další dusičnany. Vzhledem k jeho povaze silného oxidačního činidla, je součástí mnoha pyrotechnických výrobků, jako např. střelného prachu, nebo dýmovnic.

Hledejte pojem Sanytr v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Sanytr ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sanytr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Sanytr na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sanytr ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sanytr na Youtube

Zkusit najít pojem Sanytr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sanytr například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sanytr? resp. co vlastně znamená slovo Sanytr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sanytr, odpověď na dotaz co je to Sanytr?. Víte např. kdo to je Emma Watson? Znáte a víte kdo je Dylina? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.