Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Co je to Sanytr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sanytr?

Sanytr, dříve zvaný ledek draselný, dnes známý pod názvem dusičnan draselný, je chemikálie, která se využívá jako dusíkaté hnojivo nebo jako součást pyrotechnických výrobků (střelný prach, dýmovnice). Používá se i v potravinářství jako konzervant v masných výrobcích, výrobcích z ryb a sýrech pod označením E252.


Co je to Sanytr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sanytr se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: co je to Sanytr?, terminus technicus, význam slova, informace, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví, termín, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, terminologie, synonymum, Sanytr, popis, co to je, význam


Pojem Sanytr je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sanytr?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dusičnan draselný, (KNO3), archaicky ledek draselný, nebo také salnytr (někdy sanytr, nebo sa(l)nitr) draselný, je draselná sůl kyseliny dusičné. Používá se jako dusíkaté hnojivo, stejně jako další dusičnany. Vzhledem k jeho povaze silného oxidačního činidla, je součástí mnoha pyrotechnických výrobků, jako např. střelného prachu, nebo dýmovnic.

Pro další informace o termínu Sanytr zkuste tyto odkazy

Najít heslo Sanytr na Google.cz

Hledat videa s názvem Sanytr na Youtube

Hledat výraz Sanytr ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Sanytr ve Wikislovníku

Hledat termín Sanytr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Sanytr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sanytr například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Sanytr? resp. jaký je přesný význam slova Sanytr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sanytr, odpověď na dotaz co je to Sanytr?. Víte např. kdo to je HR specialista? Znáte a víte kdo je Smažka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.