Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Co je Sanytr?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sanytr?

Sanytr, dříve zvaný ledek draselný, dnes známý pod názvem dusičnan draselný, je chemikálie, která se využívá jako dusíkaté hnojivo nebo jako součást pyrotechnických výrobků (střelný prach, dýmovnice). Používá se i v potravinářství jako konzervant v masných výrobcích, výrobcích z ryb a sýrech pod označením E252.


Co je to Sanytr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sanytr? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Sanytr patří do sekce chemie

Klíčová slova: Sanytr, význam, synonymum, chemie, názvosloví, vysvětlení, slovník, přesný význam, terminus technicus, terminologie, formulace, co je to Sanytr?, slovo, odborný výraz, informace, chemie, pojem, co znamená


Pojem Sanytr je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sanytr? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dusičnan draselný, (KNO3), archaicky ledek draselný, nebo také salnytr (někdy sanytr, nebo sa(l)nitr) draselný, je draselná sůl kyseliny dusičné. Používá se jako dusíkaté hnojivo, stejně jako další dusičnany. Vzhledem k jeho povaze silného oxidačního činidla, je součástí mnoha pyrotechnických výrobků, jako např. střelného prachu, nebo dýmovnic.

Více informací o pojmu Sanytr lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Sanytr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sanytr ve Wikimedia Commons

Najít termín Sanytr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Sanytr na Google obrázcích

Najít výraz Sanytr ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sanytr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sanytr například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Sanytr? resp. jaký je význam pojmu Sanytr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sanytr, odpověď na dotaz co je to Sanytr?. Víte např. kdo to je James A. A. Joyce? Znáte a víte kdo je Pacifista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Sanytr i v jiné kategorii než v chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.