Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Co je to Sanytr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sanytr?

Sanytr, dříve zvaný ledek draselný, dnes známý pod názvem dusičnan draselný, je chemikálie, která se využívá jako dusíkaté hnojivo nebo jako součást pyrotechnických výrobků (střelný prach, dýmovnice). Používá se i v potravinářství jako konzervant v masných výrobcích, výrobcích z ryb a sýrech pod označením E252.


Co je to Sanytr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sanytr. Co znamená pojem Sanytr z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sanytr s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sanytr je v kategorii Chemie

Klíčová slova: termín, odborný výraz, co je to Sanytr?, wiki, popis, terminus technicus, význam, pojem, přesný význam, význam slova, názvosloví, definice, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, definice pojmu, Chemie, přesný výraz


Pojem Sanytr je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sanytr?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dusičnan draselný, (KNO3), archaicky ledek draselný, nebo také salnytr (někdy sanytr, nebo sa(l)nitr) draselný, je draselná sůl kyseliny dusičné. Používá se jako dusíkaté hnojivo, stejně jako další dusičnany. Vzhledem k jeho povaze silného oxidačního činidla, je součástí mnoha pyrotechnických výrobků, jako např. střelného prachu, nebo dýmovnic.

Další zdroje informací o slovu Sanytr

Zkusit najít slovo Sanytr ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sanytr na Youtube

Najít termín Sanytr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sanytr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Sanytr ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Sanytr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sanytr například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Sanytr? resp. jaký je význam pojmu Sanytr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sanytr, odpověď na dotaz co je to Sanytr?. Víte např. kdo to je Ošetřovatel? Znáte a víte kdo je Kuřbuřt? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Sanytr i v jiných kategoriích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.