Co je to?
Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je to Souřadné slovo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Souřadné slovo

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému slovu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřazené.
Příklad: Slovo tenis je souřadné se slovem hokej, společným nadřazeným slovem je sport.


Co je to Souřadné slovo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Souřadné slovo můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, lexikon, pojem, termín, přesný výraz, definice pojmu, Český jazyk, vysvětlení, definice, co znamená, slovník, význam, význam slova, Souřadné slovo, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, informace


Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Souřadné slovo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souřadné slovo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Souřadné slovo na Google.cz

Vyhledat termín Souřadné slovo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Souřadné slovo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Souřadné slovo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Souřadné slovo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Souřadné slovo? resp. co znamená slovo Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Reese Witherspoon? Znáte a víte kdo je Harry Truman? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?