Co je to?
Výraz, termín, definice slova Souřadné slovo. Co znamená odborný pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je to Souřadné slovo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Souřadné slovo

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému slovu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřazené.
Příklad: Slovo tenis je souřadné se slovem hokej, společným nadřazeným slovem je sport.


Co je to Souřadné slovo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Souřadné slovo. Co znamená odborný pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Souřadné slovo s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Souřadné slovo patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, slovník, význam, Souřadné slovo, popis, terminus technicus, co to je, heslo, informace, názvosloví, co znamená, význam slova, význam pojmu, slovo, co je to Souřadné slovo?, formulace, definice, Český jazyk


Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Souřadné slovo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souřadné slovo ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Souřadné slovo ve Wikipedii

Hledat slovo Souřadné slovo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Souřadné slovo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souřadné slovo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Souřadné slovo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Souřadné slovo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Souřadné slovo? resp. co označuje slovo Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Pavla Svrčinová? Znáte a víte kdo je Performer? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?