Co je to?
Výraz, termín, definice slova Souřadné slovo. Co znamená odborný pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je Souřadné slovo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Souřadné slovo?

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému slovu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřazené.
Příklad: Slovo tenis je souřadné se slovem hokej, společným nadřazeným slovem je sport.


Co je to Souřadné slovo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Souřadné slovo. Co znamená odborný pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Souřadné slovo? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, význam, informace, co znamená, význam slova, formulace, wiki, popis, Český jazyk, Český jazyk, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, co to je, heslo


Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Souřadné slovo na Google.cz

Hledat termín Souřadné slovo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Souřadné slovo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Souřadné slovo na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souřadné slovo ve Wikimedia Commons

Hledat termín Souřadné slovo ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Souřadné slovo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Souřadné slovo? resp. co znamená slovo Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Zuzana Tvarůžková? Znáte a víte kdo je Usmrkanec? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?