Co je to?
Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je to Souřadné slovo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Souřadné slovo

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému slovu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřazené.
Příklad: Slovo tenis je souřadné se slovem hokej, společným nadřazeným slovem je sport.


Co je to Souřadné slovo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Souřadné slovo? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Souřadné slovo, lexikon, Český jazyk, slovník, význam slova, Český jazyk, význam, co to je, co znamená, definice pojmu, pojem, vysvětlení, formulace, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, definice, informace


Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Souřadné slovo ve Wikipedii

Hledat termín Souřadné slovo na Google.cz

Najít pojem Souřadné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Souřadné slovo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Souřadné slovo ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Souřadné slovo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Souřadné slovo například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Souřadné slovo? resp. jaký je přesný význam slova Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Sebevrah? Znáte a víte kdo je Kominík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Souřadné slovo hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?