Co je to?
Definice odborného termínu, slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je Souřadné slovo? Význam slova

Co znamená termín Souřadné slovo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému slovu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřazené.
Příklad: Slovo tenis je souřadné se slovem hokej, společným nadřazeným slovem je sport.


Co je to Souřadné slovo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Souřadné slovo sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Souřadné slovo patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: heslo, Souřadné slovo, definice pojmu, co je to Souřadné slovo?, Český jazyk, slovo, význam slova, termín, terminologie, popis, wiki, přesný výraz, informace, terminus technicus, názvosloví, lexikon, co znamená, synonymum


Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Souřadné slovo ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souřadné slovo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souřadné slovo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Souřadné slovo na Youtube

Hledat termín Souřadné slovo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Souřadné slovo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Souřadné slovo například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Souřadné slovo? resp. co je to Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Drag queen? Znáte a víte kdo je Vylízanec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Souřadné slovo i v jiné kategorii než je sekce Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?