Co je to?
Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Co je to Souřadné slovo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Souřadné slovo?

Souřadné slovo je slovo příbuzného významu, které patří k jednomu společnému nadřazenému slovu. Jedná se o jazykovědný termín. Jazykověda označuje z hlediska syntaxe souřadná slova jako prvky, které jsou spolu spojeny, ale nejsou na sobě závislé ani významem, ani gramaticky.
Souřadná slova jsou i stejně platná a jsou schopna existovat zcela samostatně. Mohou být také dále rozvíjena. Opakem souřadného slova je pak slovo podřazené.
Příklad: Slovo tenis je souřadné se slovem hokej, společným nadřazeným slovem je sport.


Co je to Souřadné slovo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Souřadné slovo. Co znamená pojem Souřadné slovo z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Souřadné slovo se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Souřadné slovo se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: heslo, slovník, terminologie, názvosloví, význam slova, význam, pojem, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, co znamená, slovo, wiki, termín, definice, popis, odborné názvosloví


Pojem Souřadné slovo je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Souřadné slovo

Vyhledat pojem Souřadné slovo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Souřadné slovo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Souřadné slovo na Google.cz

Najít slovo Souřadné slovo ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Souřadné slovo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Souřadné slovo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Souřadné slovo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Souřadné slovo? resp. co znamená výraz Souřadné slovo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souřadné slovo, odpověď na dotaz co je to Souřadné slovo?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Cihlář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?