Co je to?
Definice odborného termínu, slova Droždí. Co znamená pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Co je to Droždí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Droždí?

Droždí je výrobek z kvasnic. Přidává se do těsta, aby nakynulo.


Co je to Droždí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Droždí. Co znamená pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Droždí můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Droždí je v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, názvosloví, heslo, popis, terminus technicus, synonymum, formulace, význam slova, Jídlo, přesný výraz, slovo, wiki, odborné názvosloví, co to je, termín, význam, definice pojmu, Droždí


Pojem Droždí je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Droždí dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kvasinky jsou mikroorganismy v mnohém směru pro člověka velmi užitečné. Už pojmenování „kvasinky“ ukazuje na jejich vztah ke kvasným procesům. Nejstarší nález nádobek na víno pochází z neolitické kuchyně v Hajji Firuz Tepe (8500–4000 let př. n. l.) na území dnešního Íránu. Kvašení bylo známo již ve starém Babylónu v období 6000–4000 let před naším letopočtem, kdy se ze zkvašeného odvaru z naklíčeného obilí připravoval nápoj, jenž se dá považovat za předchůdce piva.
V polovině 19. století vznikl drožďárenský průmysl. Předtím proběhlo několik pokusů o průmyslovou výrobu v Holandsku. Nejdříve bylo droždí prodáváno v tekuté formě, později po zdokonalení Tebbenhofem se přešlo k lisovanému droždí.

Více informací o pojmu Droždí lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Droždí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Droždí ve Wikislovníku

Najít heslo Droždí ve Wikizdrojích

Hledat termín Droždí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Droždí na Youtube

Zkusit najít termín Droždí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Droždí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Droždí? resp. co přesně znamená slovo Droždí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droždí, odpověď na dotaz co je to Droždí?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Justin Bieber? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?