Co je to?
Výraz, termín, definice slova Droždí. Co znamená odborný pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Co je to Droždí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Droždí

Droždí je pojmenování suroviny, která je nezbytná pro produkci pečiva. Droždí je druh kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Aby se živé buňky kvasinek mohly množit, musí mít k dispozici cukr. Kvasinky jsou malé, maximálně do šesti tisícin milimetru. V jednom a půl gramu droždí je kolem 10 miliard kvasinek. Kvasinky droždí jsou odpovědné za vykynutí těsta. To zajišťuje jejich schopnost změnit přirozený cukr obsažený v mouce na oxid uhličitý a alkohol.
Droždí dodává tělu člověka řadu vitamínů a důležitých živin. Jde především o vitamíny B, které mají pozitivní vliv na nervovou a oběhovou soustavu, zdravou pokožku, zrak a trávicí soustavu. K dalším prospěšným látkám patří také minerální látky a bílkoviny. Pomáhá také lidem trpícím nespavostí a depresemi a působí i proti únavě. Výroba droždí není komplikovaná, kvasinková buňka roste v prostředí, které obsahuje cukr, kyslík a živiny. Dále se fermentuje, až dosáhne potřebného objemu. Pak se odloučí zbytky živin i melasy, takže vznikne kvasničné mléko. Z něj se odstraní voda a droždí se porcuje a balí. Droždí je nutno skladovat chlazené a pouze po omezenou dobu.


Co je to Droždí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Droždí. Co znamená odborný pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Droždí? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Droždí patří do sekce jídlo

Klíčová slova: termín, formulace, slovo, Droždí, význam pojmu, co je to Droždí?, wiki, odborné názvosloví, co to je, význam slova, přesný výraz, informace, terminus technicus, terminologie, synonymum, odborný výraz, heslo, jídlo


Pojem Droždí je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Droždí dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kvasinky jsou mikroorganismy v mnohém směru pro člověka velmi užitečné. Už pojmenování „kvasinky“ ukazuje na jejich vztah ke kvasným procesům. Nejstarší nález nádobek na víno pochází z neolitické kuchyně v Hajji Firuz Tepe (8500–4000 let př. n. l.) na území dnešního Íránu. Kvašení bylo známo již ve starém Babylónu v období 6000–4000 let před naším letopočtem, kdy se ze zkvašeného odvaru z naklíčeného obilí připravoval nápoj, jenž se dá považovat za předchůdce piva.
V polovině 19. století vznikl drožďárenský průmysl. Předtím proběhlo několik pokusů o průmyslovou výrobu v Holandsku. Nejdříve bylo droždí prodáváno v tekuté formě, později po zdokonalení Tebbenhofem se přešlo k lisovanému droždí.

Další zdroje informací o slovu Droždí

Hledat termín Droždí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Droždí na Google.cz

Hledat videa s názvem Droždí na Youtube

Zkusit najít výraz Droždí ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Droždí ve Wikizdrojích

Najít termín Droždí ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Droždí například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Droždí? resp. jaká je definice slova Droždí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droždí, odpověď na dotaz co je to Droždí?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Šmelinář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?