Co je to?
Definice odborného termínu, slova Droždí. Co znamená pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Co je Droždí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Droždí?

Droždí je pojmenování suroviny, která je nezbytná pro produkci pečiva. Droždí je druh kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Aby se živé buňky kvasinek mohly množit, musí mít k dispozici cukr. Kvasinky jsou malé, maximálně do šesti tisícin milimetru. V jednom a půl gramu droždí je kolem 10 miliard kvasinek. Kvasinky droždí jsou odpovědné za vykynutí těsta. To zajišťuje jejich schopnost změnit přirozený cukr obsažený v mouce na oxid uhličitý a alkohol.
Droždí dodává tělu člověka řadu vitamínů a důležitých živin. Jde především o vitamíny B, které mají pozitivní vliv na nervovou a oběhovou soustavu, zdravou pokožku, zrak a trávicí soustavu. K dalším prospěšným látkám patří také minerální látky a bílkoviny. Pomáhá také lidem trpícím nespavostí a depresemi a působí i proti únavě. Výroba droždí není komplikovaná, kvasinková buňka roste v prostředí, které obsahuje cukr, kyslík a živiny. Dále se fermentuje, až dosáhne potřebného objemu. Pak se odloučí zbytky živin i melasy, takže vznikne kvasničné mléko. Z něj se odstraní voda a droždí se porcuje a balí. Droždí je nutno skladovat chlazené a pouze po omezenou dobu.


Co je to Droždí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Droždí. Co znamená pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Droždí patří do sekce jídlo

Klíčová slova: význam slova, lexikon, význam pojmu, terminologie, co znamená, jídlo, termín, definice, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, pojem, vysvětlení, formulace, co to je, odborný výraz, co je to Droždí?, slovník


Pojem Droždí je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Droždí? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvasinky jsou mikroorganismy v mnohém směru pro člověka velmi užitečné. Už pojmenování „kvasinky“ ukazuje na jejich vztah ke kvasným procesům. Nejstarší nález nádobek na víno pochází z neolitické kuchyně v Hajji Firuz Tepe (8500–4000 let př. n. l.) na území dnešního Íránu. Kvašení bylo známo již ve starém Babylónu v období 6000–4000 let před naším letopočtem, kdy se ze zkvašeného odvaru z naklíčeného obilí připravoval nápoj, jenž se dá považovat za předchůdce piva.
V polovině 19. století vznikl drožďárenský průmysl. Předtím proběhlo několik pokusů o průmyslovou výrobu v Holandsku. Nejdříve bylo droždí prodáváno v tekuté formě, později po zdokonalení Tebbenhofem se přešlo k lisovanému droždí.

Pro více informací o heslu Droždí zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Droždí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Droždí ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Droždí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Droždí ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Droždí ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Droždí ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Droždí například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Droždí? resp. co znamená výraz Droždí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droždí, odpověď na dotaz co je to Droždí?. Víte např. kdo to je David Hasselhoff? Znáte a víte kdo je Řiťopich? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Droždí hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?