Co je to?
Definice odborného termínu, slova Droždí. Co znamená pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Co je to Droždí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Droždí?

Droždí je výrobek z kvasnic. Přidává se do těsta, aby nakynulo.


Co je to Droždí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Droždí. Co znamená pojem Droždí z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Droždí? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Droždí je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, Jídlo, názvosloví, vysvětlení, pojem, co je to Droždí?, Jídlo, slovník, terminus technicus, informace, význam slova, terminologie, lexikon, definice, co znamená, slovo


Pojem Droždí je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Droždí? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvasinky jsou mikroorganismy v mnohém směru pro člověka velmi užitečné. Už pojmenování „kvasinky“ ukazuje na jejich vztah ke kvasným procesům. Nejstarší nález nádobek na víno pochází z neolitické kuchyně v Hajji Firuz Tepe (8500–4000 let př. n. l.) na území dnešního Íránu. Kvašení bylo známo již ve starém Babylónu v období 6000–4000 let před naším letopočtem, kdy se ze zkvašeného odvaru z naklíčeného obilí připravoval nápoj, jenž se dá považovat za předchůdce piva.
V polovině 19. století vznikl drožďárenský průmysl. Předtím proběhlo několik pokusů o průmyslovou výrobu v Holandsku. Nejdříve bylo droždí prodáváno v tekuté formě, později po zdokonalení Tebbenhofem se přešlo k lisovanému droždí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Droždí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Droždí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Droždí na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Droždí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Droždí na Google.cz

Najít výraz Droždí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Droždí například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Droždí? resp. co znamená Droždí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droždí, odpověď na dotaz co je to Droždí?. Víte např. kdo to je Vynálezce? Znáte a víte kdo je Bohoslovec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Droždí v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?