Co je to?
Definice výrazu, termínu Korporátní daň. Co znamená odborný pojem Korporátní daň z kategorie Ekonomie?

Co je Korporátní daň?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Korporátní daň?

Korporátní daň je označení pro daň z příjmů, kterou platí různé společnosti a firmy, například akciové společnosti, společnosti s ručením omezeným, obchodní společnosti, veřejné obchodní společnosti a další. Platí ji však zástupci těchto firem a společností, majitelé či spolumajitelé jako daň z příjmu právnických osob. Sazba korporátní daně se v různých státech značně liší, v České republice nepatří tato daň k nejvyšším, ale k nejsložitějším. Vychází ze základu daně, tedy výsledku hospodaření.
Tento základ se dá snižovat pomocí odečitatelných položek nebo slevy na dani, pokud na ni má žadatel nárok. Daňově uznatelné náklady jsou ty, které jsou nutné pro zajištění, udržení a dosažení zdanitelných příjmů. Ze základu korporátní daně lze odečítat také například podporu výzkumu a vývoje, daňové ztráty a některé dary. Složitost systému korporátních daní často vedla v minulosti k přesunu do tzv. daňových rájů. V současnosti zájem o tato daňově výhodná prostředí značně klesl s daňovou optimalizací a ztrátou anonymity vlastníků.


Co je to Korporátní daň? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Korporátní daň. Co znamená odborný pojem Korporátní daň z kategorie Ekonomie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Korporátní daň? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Korporátní daň je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, informace, ekonomie, Korporátní daň, terminus technicus, formulace, vysvětlení, přesný výraz, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, wiki, co je to Korporátní daň?, význam, lexikon


Pojem Korporátní daň je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Korporátní daň ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Korporátní daň ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korporátní daň ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Korporátní daň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Korporátní daň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Korporátní daň ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Korporátní daň například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Korporátní daň? resp. co znamená výraz Korporátní daň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korporátní daň, odpověď na dotaz co je to Korporátní daň?. Víte např. kdo to je Johann Joseph Abert? Znáte a víte kdo je Maur? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, průmysl, korporátní daň, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.