Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sezam. Co znamená odborný pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Co je to Sezam? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sezam

Sezam indický je jednoletá bylina často využívaná v asijské a arabské kuchyni. Využívanou částí jsou olejnatá semena, která mohou mít různou barvu od bílé po černou. Ta se dávají jako posyp na pečivo nebo se z nich vyrábí sezamová pasta, takzvaná chalva, sladký dezert typický pro Orient. Sezam jako surovina je i součástí zákusku zvaného baklava.


Co je to Sezam? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sezam. Co znamená odborný pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sezam doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Sezam se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: wiki, slovník, heslo, rostliny, význam pojmu, popis, termín, synonymum, definice pojmu, Sezam, co je to Sezam?, odborný výraz, význam slova, informace, terminologie, terminus technicus, význam, vysvětlení


Pojem Sezam je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sezam? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Sezam indický (Sesamum indicum) je dvouděložná rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četné divoce rostoucí příbuzné druhy se vyskytují v Africe a menší množství v Indii. Sezam indický je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v tobolkách. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Sezam ve vyhledávači Yandex

Najít termín Sezam na Google.cz

Vyhledat výraz Sezam ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Sezam ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sezam ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sezam ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sezam například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Sezam? resp. co označuje slovo Sezam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sezam, odpověď na dotaz co je to Sezam?. Víte např. kdo to je Hugh Laurie? Znáte a víte kdo je Lukáš Vaculík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Sezam i v jiných kategoriích (než rostliny). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?