Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Co je Sezam?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sezam

Sezam indický je jednoletá bylina často využívaná v asijské a arabské kuchyni. Využívanou částí jsou olejnatá semena, která mohou mít různou barvu od bílé po černou. Ta se dávají jako posyp na pečivo nebo se z nich vyrábí sezamová pasta, takzvaná chalva, sladký dezert typický pro Orient. Sezam jako surovina je i součástí zákusku zvaného baklava.


Co je to Sezam? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sezam? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Sezam se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, popis, slovník, definice, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, význam, synonymum, rostliny, heslo, co znamená, přesný význam, terminus technicus, slovo, lexikon, pojem, názvosloví


Pojem Sezam je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sezam? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sezam indický (Sesamum indicum) je dvouděložná rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četné divoce rostoucí příbuzné druhy se vyskytují v Africe a menší množství v Indii. Sezam indický je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v tobolkách. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Sezam na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Sezam ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Sezam ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Sezam na Google.cz

Najít heslo Sezam ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sezam ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sezam například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Sezam? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sezam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sezam, odpověď na dotaz co je to Sezam?. Víte např. kdo to je Miloslav Švandrlík? Znáte a víte kdo je Ilja Prachař? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Květy sakury, sezam, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?