Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Co to je Sezam? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sezam?

Sezam indický je jednoletá bylina často využívaná v asijské a arabské kuchyni. Využívanou částí jsou olejnatá semena, která mohou mít různou barvu od bílé po černou. Ta se dávají jako posyp na pečivo nebo se z nich vyrábí sezamová pasta, takzvaná chalva, sladký dezert typický pro Orient. Sezam jako surovina je i součástí zákusku zvaného baklava.


Co je to Sezam? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Sezam můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sezam je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam slova, terminologie, popis, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, vysvětlení, slovník, Sezam, pojem, co to je, Rostliny, synonymum, formulace, heslo, Rostliny


Pojem Sezam je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sezam? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sezam indický (Sesamum indicum) je dvouděložná rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četné divoce rostoucí příbuzné druhy se vyskytují v Africe a menší množství v Indii. Sezam indický je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v tobolkách. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Pro další informace o termínu Sezam zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sezam ve Wikimedia Commons

Najít slovo Sezam ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Sezam na Google.cz

Zkusit najít slovo Sezam ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Sezam ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Sezam ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sezam například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sezam? resp. jaká je definice termínu Sezam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sezam, odpověď na dotaz co je to Sezam?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Tchyně? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?