Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Co to je Sezam? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sezam

Sezam indický je jednoletá bylina často využívaná v asijské a arabské kuchyni. Využívanou částí jsou olejnatá semena, která mohou mít různou barvu od bílé po černou. Ta se dávají jako posyp na pečivo nebo se z nich vyrábí sezamová pasta, takzvaná chalva, sladký dezert typický pro Orient. Sezam jako surovina je i součástí zákusku zvaného baklava.


Co je to Sezam? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sezam patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: heslo, synonymum, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, definice, co je to Sezam?, pojem, Sezam, slovník, slovo, co to je, termín, význam, terminus technicus, informace, přesný výraz


Pojem Sezam je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sezam? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sezam indický (Sesamum indicum) je dvouděložná rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četné divoce rostoucí příbuzné druhy se vyskytují v Africe a menší množství v Indii. Sezam indický je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v tobolkách. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Sezam ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Sezam ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Sezam ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sezam ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sezam na Youtube

Vyhledat slovo Sezam ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sezam například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Sezam? resp. jaký je význam pojmu Sezam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sezam, odpověď na dotaz co je to Sezam?. Víte např. kdo to je Šíita? Znáte a víte kdo je Patrick Kane? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?