Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Co to je Sezam? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sezam?

Sezam indický je jednoletá bylina často využívaná v asijské a arabské kuchyni. Využívanou částí jsou olejnatá semena, která mohou mít různou barvu od bílé po černou. Ta se dávají jako posyp na pečivo nebo se z nich vyrábí sezamová pasta, takzvaná chalva, sladký dezert typický pro Orient. Sezam jako surovina je i součástí zákusku zvaného baklava.


Co je to Sezam? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sezam doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sezam se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: význam, Rostliny, pojem, slovo, heslo, co to je, přesný výraz, odborný výraz, Rostliny, terminologie, terminus technicus, názvosloví, synonymum, termín, odborné názvosloví, slovník, popis, význam slova


Pojem Sezam je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sezam? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sezam indický (Sesamum indicum) je dvouděložná rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četné divoce rostoucí příbuzné druhy se vyskytují v Africe a menší množství v Indii. Sezam indický je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v tobolkách. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Jiné informační zdroje o pojmu Sezam

Vyhledat heslo Sezam ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sezam ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sezam na Youtube

Hledat heslo Sezam ve Wikislovníku

Hledat slovo Sezam ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Sezam ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sezam například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Sezam? resp. co je to Sezam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sezam, odpověď na dotaz co je to Sezam?. Víte např. kdo to je Bílý kůň? Znáte a víte kdo je Tchyně? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?