Co je to?
Definice výrazu Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Co je Pelmeně? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pelmeně

Pelmeně jsou tradiční ruský pokrm, oblíbené byly i v ostatních bývalých zemích Sovětského svazu. Jde o taštičky z těsta, do kterých se umístí masové knedlíčky. Ty se pak vaří ve vodě. Náplň je většinou z mletého masa, ale může být i sladká. Těsto se připravuje z mouky a vajíček a musí být vyválené natenko. Pelmeně se připravují již od 12. století, kdy Rusové recept převzali od původních obyvatel Uralu. Jsou oblíbené i v dalších zemích. Na Sibiři byly nezbytnou složkou potravy, protože je bylo možno skladovat zmrzlé po dlouhou dobu.
Pelmeně mají kulovitý tvar a jsou poměrně malé. Těsto se podobá těstu na nudle. Musí být hodně tuhé. Náplň může být z jakéhokoli masa nebo různých masových směsí. Nesmí chybět ani koření – česnek, černý pepř a hodně cibule. Placičky se vykrajují kulatým vykrajovátkem, přidá se náplň a placička se přeloží a okraje stisknou. Výhodou je, že připravené pelmeně je možno mrazit. Vaří se v osolené vodě. Jsou hotové, až vyplavou a ještě chvilku se vaří. Pak se omastí máslem, může se přidat hořčice, křen, ocet nebo kysaná smetana. Některé recepty doporučují ještě osmažit pelmeně na pánvi.


Co je to Pelmeně? Význam slova, termín, Definice výrazu Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pelmeně je v sekci jídlo

Klíčová slova: termín, co to je, význam, názvosloví, popis, formulace, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, jídlo, wiki, slovo, synonymum, význam pojmu, význam slova, co je to Pelmeně?, definice pojmu, heslo


Pojem Pelmeně je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pelmeně? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pelmeně (rusky пельмени, pelmeni) jsou národním jídlem Ruska, ale i sousedních zemí, spadajících pod vliv jeho kultury (země býv. SSSR). Jsou to vlastně masové knedlíčky, přesněji těstové taštičky plněné masem a uvařené ve vodě. Obvykle se dělají s náplní z mletého masa (ale existují i sladké varianty), která je zavinuta v tenkém těstě vyrobeném z mouky a vajec. Velmi podobné jídlo je též připravováno na Ukrajině, Litvě, v Itálii, kavkazských zemích, Mongolsku, Číně, himálajských zemích a Koreji.

Pelmeně

Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay
Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít termín Pelmeně ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Pelmeně ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pelmeně ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pelmeně ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Pelmeně ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pelmeně na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelmeně například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Pelmeně? resp. co to je Pelmeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelmeně, odpověď na dotaz co je to Pelmeně?. Víte např. kdo to je Černovous? Znáte a víte kdo je Jennifer Connelly? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?