Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Co je to Pelmeně? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pelmeně?

Pelmeně jsou tradiční ruský pokrm, oblíbené byly i v ostatních bývalých zemích Sovětského svazu. Jde o taštičky z těsta, do kterých se umístí masové knedlíčky. Ty se pak vaří ve vodě. Náplň je většinou z mletého masa, ale může být i sladká. Těsto se připravuje z mouky a vajíček a musí být vyválené natenko. Pelmeně se připravují již od 12. století, kdy Rusové recept převzali od původních obyvatel Uralu. Jsou oblíbené i v dalších zemích. Na Sibiři byly nezbytnou složkou potravy, protože je bylo možno skladovat zmrzlé po dlouhou dobu.
Pelmeně mají kulovitý tvar a jsou poměrně malé. Těsto se podobá těstu na nudle. Musí být hodně tuhé. Náplň může být z jakéhokoli masa nebo různých masových směsí. Nesmí chybět ani koření – česnek, černý pepř a hodně cibule. Placičky se vykrajují kulatým vykrajovátkem, přidá se náplň a placička se přeloží a okraje stisknou. Výhodou je, že připravené pelmeně je možno mrazit. Vaří se v osolené vodě. Jsou hotové, až vyplavou a ještě chvilku se vaří. Pak se omastí máslem, může se přidat hořčice, křen, ocet nebo kysaná smetana. Některé recepty doporučují ještě osmažit pelmeně na pánvi.


Co je to Pelmeně? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pelmeně s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pelmeně se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co znamená, termín, vysvětlení, informace, Jídlo, wiki, význam, definice pojmu, přesný význam, význam slova, odborné názvosloví, synonymum, co je to Pelmeně?, formulace, popis, pojem, definice, slovo


Pojem Pelmeně je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pelmeně? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pelmeně (rusky пельмени, pelmeni) jsou národním jídlem Ruska, ale i sousedních zemí, spadajících pod vliv jeho kultury (země býv. SSSR). Jsou to vlastně masové knedlíčky, přesněji těstové taštičky plněné masem a uvařené ve vodě. Obvykle se dělají s náplní z mletého masa (ale existují i sladké varianty), která je zavinuta v tenkém těstě vyrobeném z mouky a vajec. Velmi podobné jídlo je též připravováno na Ukrajině, Litvě, v Itálii, kavkazských zemích, Mongolsku, Číně, himálajských zemích a Koreji.

Pelmeně

Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay
Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay


Více informací o slovu Pelmeně doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Pelmeně ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pelmeně ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pelmeně na Youtube

Najít pojem Pelmeně ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pelmeně ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pelmeně na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelmeně například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pelmeně? resp. co to je Pelmeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelmeně, odpověď na dotaz co je to Pelmeně?. Víte např. kdo to je Mánička? Znáte a víte kdo je Johnny Depp? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?