Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Co je to Pelmeně? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pelmeně?

Pelmeně jsou tradiční ruský pokrm, oblíbené byly i v ostatních bývalých zemích Sovětského svazu. Jde o taštičky z těsta, do kterých se umístí masové knedlíčky. Ty se pak vaří ve vodě. Náplň je většinou z mletého masa, ale může být i sladká. Těsto se připravuje z mouky a vajíček a musí být vyválené natenko. Pelmeně se připravují již od 12. století, kdy Rusové recept převzali od původních obyvatel Uralu. Jsou oblíbené i v dalších zemích. Na Sibiři byly nezbytnou složkou potravy, protože je bylo možno skladovat zmrzlé po dlouhou dobu.
Pelmeně mají kulovitý tvar a jsou poměrně malé. Těsto se podobá těstu na nudle. Musí být hodně tuhé. Náplň může být z jakéhokoli masa nebo různých masových směsí. Nesmí chybět ani koření – česnek, černý pepř a hodně cibule. Placičky se vykrajují kulatým vykrajovátkem, přidá se náplň a placička se přeloží a okraje stisknou. Výhodou je, že připravené pelmeně je možno mrazit. Vaří se v osolené vodě. Jsou hotové, až vyplavou a ještě chvilku se vaří. Pak se omastí máslem, může se přidat hořčice, křen, ocet nebo kysaná smetana. Některé recepty doporučují ještě osmažit pelmeně na pánvi.


Co je to Pelmeně? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pelmeně sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Pelmeně patří do sekce jídlo

Klíčová slova: jídlo, co znamená, synonymum, význam slova, pojem, informace, odborné názvosloví, termín, slovo, lexikon, vysvětlení, význam, jídlo, formulace, terminus technicus, přesný výraz, definice, popis


Pojem Pelmeně je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pelmeně píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pelmeně (rusky пельмени, pelmeni) jsou národním jídlem Ruska, ale i sousedních zemí, spadajících pod vliv jeho kultury (země býv. SSSR). Jsou to vlastně masové knedlíčky, přesněji těstové taštičky plněné masem a uvařené ve vodě. Obvykle se dělají s náplní z mletého masa (ale existují i sladké varianty), která je zavinuta v tenkém těstě vyrobeném z mouky a vajec. Velmi podobné jídlo je též připravováno na Ukrajině, Litvě, v Itálii, kavkazských zemích, Mongolsku, Číně, himálajských zemích a Koreji.

Pelmeně

Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay
Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Pelmeně ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Pelmeně ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Pelmeně ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pelmeně ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pelmeně na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pelmeně ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelmeně například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pelmeně? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pelmeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelmeně, odpověď na dotaz co je to Pelmeně?. Víte např. kdo to je David Horváth? Znáte a víte kdo je Petr Štěpánek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pelmeně v jiné sekci než jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?