Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Co je to Pelmeně? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pelmeně?

Pelmeně jsou tradiční ruský pokrm, oblíbené byly i v ostatních bývalých zemích Sovětského svazu. Jde o taštičky z těsta, do kterých se umístí masové knedlíčky. Ty se pak vaří ve vodě. Náplň je většinou z mletého masa, ale může být i sladká. Těsto se připravuje z mouky a vajíček a musí být vyválené natenko. Pelmeně se připravují již od 12. století, kdy Rusové recept převzali od původních obyvatel Uralu. Jsou oblíbené i v dalších zemích. Na Sibiři byly nezbytnou složkou potravy, protože je bylo možno skladovat zmrzlé po dlouhou dobu.
Pelmeně mají kulovitý tvar a jsou poměrně malé. Těsto se podobá těstu na nudle. Musí být hodně tuhé. Náplň může být z jakéhokoli masa nebo různých masových směsí. Nesmí chybět ani koření – česnek, černý pepř a hodně cibule. Placičky se vykrajují kulatým vykrajovátkem, přidá se náplň a placička se přeloží a okraje stisknou. Výhodou je, že připravené pelmeně je možno mrazit. Vaří se v osolené vodě. Jsou hotové, až vyplavou a ještě chvilku se vaří. Pak se omastí máslem, může se přidat hořčice, křen, ocet nebo kysaná smetana. Některé recepty doporučují ještě osmažit pelmeně na pánvi.


Co je to Pelmeně? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pelmeně. Co znamená odborný pojem Pelmeně z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pelmeně se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, termín, terminologie, wiki, popis, co je to Pelmeně?, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, Jídlo, terminus technicus, význam slova, lexikon, heslo, slovník, význam, co znamená, odborný výraz


Pojem Pelmeně je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pelmeně? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pelmeně (rusky пельмени, pelmeni) jsou národním jídlem Ruska, ale i sousedních zemí, spadajících pod vliv jeho kultury (země býv. SSSR). Jsou to vlastně masové knedlíčky, přesněji těstové taštičky plněné masem a uvařené ve vodě. Obvykle se dělají s náplní z mletého masa (ale existují i sladké varianty), která je zavinuta v tenkém těstě vyrobeném z mouky a vajec. Velmi podobné jídlo je též připravováno na Ukrajině, Litvě, v Itálii, kavkazských zemích, Mongolsku, Číně, himálajských zemích a Koreji.

Pelmeně

Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay
Tradiční ruské pelmeně. Autor: Quinn Kampschroer, zdrok: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Pelmeně

Hledat slovo Pelmeně ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pelmeně ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Pelmeně ve Wikislovníku

Najít termín Pelmeně ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pelmeně ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Pelmeně ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelmeně například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pelmeně? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pelmeně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelmeně, odpověď na dotaz co je to Pelmeně?. Víte např. kdo to je Stanislav Hložek? Znáte a víte kdo je Dabér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?