Co je to?
Definice odborného termínu, slova UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Co je to UFO? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu UFO

UFO je zkratka anglického sousloví Unidentified Flying Objects, česky neidentifikovatelné létající předměty. Jedná se o jevy pozorované na obloze, pro něž neexistuje jednoznačné vysvětlení. Tradičně mívá UFO podobu létajících talířů a bývá vztahováno k mimozemským civilizacím. Některá pozorování UFO mohou mít na svědomí např. méně časté meteorologické jevy (čočkovitý tvar mraků) nebo testy nějakých nových, veřejnosti neznámých armádních technologií, např. letadel.


Co je to UFO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem UFO s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo UFO patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: slovník, wiki, názvosloví, heslo, odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, význam slova, pojem, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, význam, Zkratky, synonymum, slovo, terminologie, popis


Pojem UFO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem UFO? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“. Britské ministerstvo obrany při výzkumu těchto jevů po roce 1996 používalo označení UAP (Unidentified Aerial Phenomena), protože označení UFO bylo již zprofanované.

Další informační zdroje

Hledat slovo UFO ve vyhledávači Yandex

Najít heslo UFO na Google.cz

Zkusit najít termín UFO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín UFO ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UFO ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo UFO ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo UFO například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova UFO? resp. co označuje slovo UFO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UFO, odpověď na dotaz co je to UFO?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Písničkář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?