Co je to?
Definice odborného termínu, slova UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Co je to UFO? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu UFO?

UFO je zkratka anglického sousloví Unidentified Flying Objects, česky neidentifikovatelné létající předměty. Jedná se o jevy pozorované na obloze, pro něž neexistuje jednoznačné vysvětlení. Tradičně mívá UFO podobu létajících talířů a bývá vztahováno k mimozemským civilizacím. Některá pozorování UFO mohou mít na svědomí např. méně časté meteorologické jevy (čočkovitý tvar mraků) nebo testy nějakých nových, veřejnosti neznámých armádních technologií, např. letadel.


Co je to UFO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo UFO patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: slovo, definice, co znamená, význam pojmu, Zkratky, UFO, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, popis, terminologie, přesný výraz, význam slova, význam, heslo, slovník, přesný význam, pojem


Pojem UFO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu UFO?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“. Britské ministerstvo obrany při výzkumu těchto jevů po roce 1996 používalo označení UAP (Unidentified Aerial Phenomena), protože označení UFO bylo již zprofanované.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz UFO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem UFO ve Wikislovníku

Hledat heslo UFO na Google.cz

Hledat videa s názvem UFO na Youtube

Hledat slovo UFO ve vyhledávači Yandex

Hledat termín UFO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo UFO například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova UFO? resp. co znamená výraz UFO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UFO, odpověď na dotaz co je to UFO?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Mim? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?