Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Co je UFO?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu UFO

UFO je zkratka anglického sousloví Unidentified Flying Objects, česky neidentifikovatelné létající předměty. Jedná se o jevy pozorované na obloze, pro něž neexistuje jednoznačné vysvětlení. Tradičně mívá UFO podobu létajících talířů a bývá vztahováno k mimozemským civilizacím. Některá pozorování UFO mohou mít na svědomí např. méně časté meteorologické jevy (čočkovitý tvar mraků) nebo testy nějakých nových, veřejnosti neznámých armádních technologií, např. letadel.


Co je to UFO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu UFO s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz UFO se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: co je to UFO?, terminus technicus, zkratky, vysvětlení, informace, heslo, přesný výraz, názvosloví, popis, termín, terminologie, definice pojmu, co to je, lexikon, slovník, wiki, význam, význam slova


Pojem UFO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín UFO? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“. Britské ministerstvo obrany při výzkumu těchto jevů po roce 1996 používalo označení UAP (Unidentified Aerial Phenomena), protože označení UFO bylo již zprofanované.

Hledejte pojem UFO v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem UFO ve vyhledávači Yandex

Hledat termín UFO ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo UFO na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UFO ve Wikimedia Commons

Zkusit najít UFO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín UFO ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo UFO například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo UFO? resp. co znamená slovo UFO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UFO, odpověď na dotaz co je to UFO?. Víte např. kdo to je Čehún? Znáte a víte kdo je Modelka? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v zkratky. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, uFO, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?