Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Co je UFO? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu UFO?

UFO je zkratka anglického sousloví Unidentified Flying Objects, česky neidentifikovatelné létající předměty. Jedná se o jevy pozorované na obloze, pro něž neexistuje jednoznačné vysvětlení. Tradičně mívá UFO podobu létajících talířů a bývá vztahováno k mimozemským civilizacím. Některá pozorování UFO mohou mít na svědomí např. méně časté meteorologické jevy (čočkovitý tvar mraků) nebo testy nějakých nových, veřejnosti neznámých armádních technologií, např. letadel.


Co je to UFO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín UFO se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: zkratky, popis, slovo, heslo, terminologie, význam, odborné názvosloví, názvosloví, co to je, význam pojmu, wiki, zkratky, pojem, slovník, přesný význam, vysvětlení, definice, informace


Pojem UFO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem UFO? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“. Britské ministerstvo obrany při výzkumu těchto jevů po roce 1996 používalo označení UAP (Unidentified Aerial Phenomena), protože označení UFO bylo již zprofanované.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem UFO na Youtube

Zkusit najít heslo UFO na Google.cz

Zkusit najít výraz UFO ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo UFO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz UFO ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UFO ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo UFO například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená UFO? resp. co označuje slovo UFO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UFO, odpověď na dotaz co je to UFO?. Víte např. kdo to je Robert Urban? Znáte a víte kdo je Modelka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?