Co je to?
Definice odborného termínu, slova UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Co je to UFO? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu UFO?

UFO je zkratka anglického sousloví Unidentified Flying Objects, česky neidentifikovatelné létající předměty. Jedná se o jevy pozorované na obloze, pro něž neexistuje jednoznačné vysvětlení. Tradičně mívá UFO podobu létajících talířů a bývá vztahováno k mimozemským civilizacím. Některá pozorování UFO mohou mít na svědomí např. méně časté meteorologické jevy (čočkovitý tvar mraků) nebo testy nějakých nových, veřejnosti neznámých armádních technologií, např. letadel.


Co je to UFO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova UFO. Co znamená pojem UFO z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova UFO můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem UFO je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: názvosloví, termín, význam slova, UFO, přesný význam, význam, přesný výraz, co to je, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, slovník, co znamená, odborné názvosloví, definice, slovo, synonymum, informace


Pojem UFO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu UFO píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

UFO (z anglického Unidentified Flying Object = neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit. Lidově je tento jev často označován jako pozorování „létajících talířů/velkých zvláštních objektů“. Britské ministerstvo obrany při výzkumu těchto jevů po roce 1996 používalo označení UAP (Unidentified Aerial Phenomena), protože označení UFO bylo již zprofanované.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín UFO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo UFO ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo UFO ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UFO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo UFO ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo UFO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo UFO například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to UFO? resp. jaká je definice slova UFO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UFO, odpověď na dotaz co je to UFO?. Víte např. kdo to je Fundamentalista? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?