Co je to?
Definice výrazu Krokev. Co znamená odborný pojem Krokev z kategorie Stavebnictví?

Co je Krokev? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Krokev?

Krokev je pojmenování takového stavebního prvku, který je využit jako nosný díl při stavbách střech a dalších obdobných konstrukcí. Tato dlouhá trámová konstrukce bývá dřevěná nebo kovová, nejčastěji slouží jako vodorovná podpěra bednění a nosič střešní krytiny. Klasické stavebnictví využívá krokev jako několik kusů dřeva, spojovaných hmoždinkami, hřeby, popřípadě zvláštními spoji. Populární jsou moderní krokevní konstrukce se vyrábí z profilů nebo trubek z kovu. Krokve jsou jednoduché nebo složitější, záleží na tom, jak složitá je střecha, kterou podpírá. Tvar krokve je nejčastěji podkovovitý, jeho výhodou je vysoká stabilita celé konstrukce a lépe snáší zatížení.
Krokev také přináší několik výhod. Je lehká, snadno se s ní pracuje, jednoduchá je i montáž. Krokev umožňuje vytvoření široké škály střešních tvarů a designů. Kromě toho může být krokev vyrobena z obnovitelných materiálů, jako je dřevo, což z ní dělá ekologicky šetrné řešení. Umožňuje udržet střechu v bezpečné a stabilní pozici, a zároveň dá vyniknout její kráse.


Co je to Krokev? Význam slova, termín, Definice výrazu Krokev. Co znamená odborný pojem Krokev z kategorie Stavebnictví?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Krokev? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Krokev je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: termín, informace, co je to Krokev?, slovník, wiki, význam, stavebnictví, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, přesný význam, lexikon, synonymum, definice pojmu, význam slova, popis, význam pojmu


Pojem Krokev je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Krokev?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Krokev je šikmý prvek krovu, nesoucí střešní latě, na nichž je upevněna střešní krytina. Krokve tvoří vazby; vazba složená pouze z krokví se nazývá jalová.
V nejběžnější vaznicové soustavě krovů jsou krokve postaveny v příčném směru, tj. kolmo na vaznice. V soustavě vlašské jsou naopak krokve uloženy podélně a podepřeny příčnými výztuhami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Krokev na Youtube

Najít výraz Krokev ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Krokev ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Krokev ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Krokev ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Krokev na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krokev například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Krokev? resp. co se skrývá pod slovem Krokev? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krokev, odpověď na dotaz co je to Krokev?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Hana Heřmánková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.