Co je to?
Odborný výraz, definice slova PSPad. Co znamená pojem PSPad z kategorie Software?

Co je to PSPad? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu PSPad?

PSPad je freeware editor k univerzálnímu využití v MS Windows. Slouží především k práci s obvyklým textem. Umožňuje různé formátování, s textem lze různě posunovat a zpracovávat ho. Využijí ho i tvůrci webových stránek, díky nabízeným jedinečným funkcím mohou ušetřit čas. Je použitelný i při programování, práci s projekty, lze v něm pracovat i ve více dokumentech najednou a nedokončenou práci lze uložit.
PSPad má řadu dalších užitečných funkcí, jako je zaznamenání maker, jejich uložení nebo načtení, hledání v souborech a nahrazování, porovnávání textů, využití šablon a klávesových zkratek, podporou kódování a mnoho dalších. Nabízí také automatické opravy, HEXA editor v plné kvalitě, tisk včetně náhledu, export do dalších souborů či schránek, bloky sloupců či řádků, textové záložky, zobrazování číslování řádků, kompresi a přeformátování, knihovny, další editory, změny velikosti písmen v textech i kódech, ASCII tabulku, lokalizaci do dalších jazyků a také integraci do populárních programů a Windows.


Co je to PSPad? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PSPad. Co znamená pojem PSPad z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem PSPad s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín PSPad je v kategorii Software

Klíčová slova: co je to PSPad?, terminus technicus, slovník, význam slova, význam pojmu, wiki, definice, význam, odborný výraz, pojem, přesný význam, co znamená, termín, informace, přesný výraz, slovo, názvosloví, vysvětlení


Pojem PSPad je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PSPad? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

PSPad (celým názvem PSPad Editor) je celosvětově rozšířený freewarový textový editor a editor zdrojových kódů pro platformu Microsoft Windows vyvíjený v prostředí Delphi. Program vyvíjí český programátor Jan Fiala, první verze vyšla v roce 2001.

Další zdroje informací

Hledat heslo PSPad ve Wikislovníku

Vyhledat výraz PSPad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo PSPad ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo PSPad ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem PSPad na Google.cz

Zkusit najít výraz PSPad ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo PSPad například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená PSPad? resp. co vlastně znamená slovo PSPad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSPad, odpověď na dotaz co je to PSPad?. Víte např. kdo to je Zlatník? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu PSPad i v jiných kategoriích (než Software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.