Co je to?
Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Starý zákon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Starý zákon?

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.


Co je to Starý zákon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Starý zákon patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, co to je, lexikon, terminologie, termín, heslo, význam pojmu, definice pojmu, význam, terminus technicus, Náboženství, Náboženství, pojem, definice, názvosloví, formulace, synonymum


Pojem Starý zákon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Starý zákon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Starý zákon ve Wikipedii

Najít heslo Starý zákon ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Starý zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Starý zákon ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Starý zákon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Starý zákon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Starý zákon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Pedofil? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.