Co je to?
Definice odborného termínu, slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je Starý zákon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Starý zákon?

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.


Co je to Starý zákon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Starý zákon? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Starý zákon patří do sekce náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, význam slova, náboženství, formulace, odborný výraz, význam, vysvětlení, názvosloví, popis, přesný výraz, přesný význam, slovník, náboženství, co to je, heslo


Pojem Starý zákon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Starý zákon?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Starý zákon (v některých překladech Stará smlouva) je delší a starší část Bible. Jedná se původně o sbírku posvátných židovských knih, kterou přejalo z židovství vzniklé křesťanství. Vzhledem k tomu, že tuto sbírku užívají jak židé, tak různé proudy křesťanství, nepanuje v mnoha otázkách shoda – ani v tak základních, jako je rozsah či název sbírky.

Bible - Starý zákon

Starý zákon psaný hebrejsky. Autor: FotoRieth, zdroj: Pixabay
Starý zákon psaný hebrejsky. Autor: FotoRieth, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Starý zákon hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Starý zákon ve vyhledávači Yandex

Najít termín Starý zákon ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Starý zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Starý zákon na Google.cz

Zkusit najít termín Starý zákon ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Starý zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Starý zákon například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Starý zákon? resp. co označuje slovo Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Velvyslanec? Znáte a víte kdo je Valtteri Bottas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.