Co je to?
Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Starý zákon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Starý zákon

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.


Co je to Starý zákon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Starý zákon s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Starý zákon se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Starý zákon?, přesný výraz, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, formulace, popis, informace, termín, přesný význam, význam slova, synonymum, odborný výraz, slovník, význam pojmu, terminus technicus, wiki, definice


Pojem Starý zákon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Starý zákon?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Starý zákon (v některých překladech Stará smlouva) je delší a starší část Bible. Jedná se původně o sbírku posvátných židovských knih, kterou přejalo z židovství vzniklé křesťanství. Vzhledem k tomu, že tuto sbírku užívají jak židé, tak různé proudy křesťanství, nepanuje v mnoha otázkách shoda – ani v tak základních, jako je rozsah či název sbírky.

Bible - Starý zákon

Starý zákon psaný hebrejsky. Autor: FotoRieth, zdroj: Pixabay
Starý zákon psaný hebrejsky. Autor: FotoRieth, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Starý zákon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Starý zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Starý zákon ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Starý zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Starý zákon ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Starý zákon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Starý zákon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Starý zákon? resp. jaký je přesný význam slova Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Andrej Bóna? Znáte a víte kdo je Čeledín? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.