Co je to?
Výraz, termín, definice slova Starý zákon. Co znamená odborný pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Starý zákon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Starý zákon

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.


Co je to Starý zákon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Starý zákon. Co znamená odborný pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Starý zákon je v sekci náboženství

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, slovo, informace, terminus technicus, lexikon, význam slova, pojem, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, co je to Starý zákon?, co znamená, wiki, náboženství, přesný význam


Pojem Starý zákon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Starý zákon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Starý zákon (v některých překladech Stará smlouva) je delší a starší část Bible. Jedná se původně o sbírku posvátných židovských knih, kterou přejalo z židovství vzniklé křesťanství. Vzhledem k tomu, že tuto sbírku užívají jak židé, tak různé proudy křesťanství, nepanuje v mnoha otázkách shoda – ani v tak základních, jako je rozsah či název sbírky.

Bible - Starý zákon

Starý zákon psaný hebrejsky. Autor: FotoRieth, zdroj: Pixabay
Starý zákon psaný hebrejsky. Autor: FotoRieth, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Starý zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Starý zákon ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Starý zákon ve Wikislovníku

Hledat pojem Starý zákon ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Starý zákon ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Starý zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Starý zákon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Starý zákon? resp. jaký je přesný význam slova Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Ignorant? Znáte a víte kdo je Aretha Franklin? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.