Co je to?
Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Starý zákon? Význam slova

Co znamená termín Starý zákon? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.


Co je to Starý zákon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Starý zákon se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, popis, lexikon, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, co je to Starý zákon?, heslo, názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, definice pojmu, Starý zákon, přesný význam, wiki, termín


Pojem Starý zákon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Starý zákon? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Starý zákon (v některých překladech Stará smlouva) je delší a starší část Bible. Jedná se původně o sbírku posvátných židovských knih, kterou přejalo z židovství vzniklé křesťanství. Vzhledem k tomu, že tuto sbírku užívají jak židé, tak různé proudy křesťanství, nepanuje v mnoha otázkách shoda – ani v tak základních, jako je rozsah či název sbírky.

Další informační zdroje o slovu Starý zákon

Zkusit najít výraz Starý zákon na Google.cz

Hledat výraz Starý zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Starý zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Starý zákon ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Starý zákon ve vyhledávači Yandex

Najít termín Starý zákon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Starý zákon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Starý zákon? resp. jaká je definice slova Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Markéta Irglová? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.