Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená slovo Mac adresa z kategorie Počítače?

Co je Mac adresa? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mac adresa?

MAC adresa – Media Access Control – slouží k jedinečné identifikaci síťových zařízení. Jinak může být označována jako fyzická adresa, přiřazuje se síťové kartě již při výrobě a dodatečně může být měněna. MAC adresa se obvykle zapisuje jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel, která se oddělují dvojtečkou nebo pomlčkou. MAC adresa je složena ze 48 bitů a je jedinečná.
Její přidělení probíhá ve dvou etapách. První polovinu přiděluje centrální správce adresního prostoru, druhu polovinu přiděluje výrobce zařízení. Díky MAC adrese lze snadno spravovat lokální sítě, protože každá karta může být jednoznačně identifikována.


Co je to Mac adresa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená slovo Mac adresa z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mac adresa patří do kategorie počítače

Klíčová slova: slovník, co znamená, terminologie, definice pojmu, Mac adresa, pojem, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, počítače, význam, lexikon, počítače, terminus technicus, wiki, vysvětlení, slovo


Pojem Mac adresa je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mac adresa? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

MAC adresa (z anglického „Media Access Control“) je jednoznačný identifikátor síťového zařízení, který používají různé protokoly druhé (spojové) vrstvy OSI. Je přiřazována síťové kartě NIC bezprostředně při její výrobě (u starších karet je přímo uložena do EEPROM paměti) a proto se jí také někdy říká fyzická adresa, nicméně ji lze dnes u moderních karet dodatečně změnit. Ethernetová MAC adresa se skládá ze 48 bitů a podle standardu by se měla zapisovat jako tři skupiny čtyř hexadecimálních čísel (např. 0123.4567.89ab), mnohem častěji se ale píše jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel oddělených pomlčkami nebo dvojtečkami (např. 01-23-45-67-89-ab nebo 01:23:45:67:89:ab). Při převodu na 48bitové číslo se převede každá šestnáctková dvojice na dvojkové číslo (např. 01(hex) = 00000001(bin), 23(hex) = 00100011(bin) atd.).

Pro více informací o heslu Mac adresa zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Mac adresa na Google.cz

Najít termín Mac adresa ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mac adresa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mac adresa na Youtube

Hledat výraz Mac adresa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Mac adresa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mac adresa například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Mac adresa? resp. co přesně znamená slovo Mac adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mac adresa, odpověď na dotaz co je to Mac adresa?. Víte např. kdo to je Grázl? Znáte a víte kdo je Jan Hamáček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!