Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Co je to Mac adresa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mac adresa

MAC adresa – Media Access Control – slouží k jedinečné identifikaci síťových zařízení. Jinak může být označována jako fyzická adresa, přiřazuje se síťové kartě již při výrobě a dodatečně může být měněna. MAC adresa se obvykle zapisuje jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel, která se oddělují dvojtečkou nebo pomlčkou. MAC adresa je složena ze 48 bitů a je jedinečná.
Její přidělení probíhá ve dvou etapách. První polovinu přiděluje centrální správce adresního prostoru, druhu polovinu přiděluje výrobce zařízení. Díky MAC adrese lze snadno spravovat lokální sítě, protože každá karta může být jednoznačně identifikována.


Co je to Mac adresa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Mac adresa) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mac adresa patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, terminologie, wiki, popis, definice pojmu, slovník, Mac adresa, termín, definice, terminus technicus, synonymum, heslo, Počítače, co je to Mac adresa?


Pojem Mac adresa je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mac adresa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

MAC adresa (z anglického „Media Access Control“) je jednoznačný identifikátor síťového zařízení, který používají různé protokoly druhé (spojové) vrstvy OSI. Je přiřazována síťové kartě NIC bezprostředně při její výrobě (u starších karet je přímo uložena do EEPROM paměti) a proto se jí také někdy říká fyzická adresa, nicméně ji lze dnes u moderních karet dodatečně změnit. Ethernetová MAC adresa se skládá ze 48 bitů a podle standardu by se měla zapisovat jako tři skupiny čtyř hexadecimálních čísel (např. 0123.4567.89ab), mnohem častěji se ale píše jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel oddělených pomlčkami nebo dvojtečkami (např. 01-23-45-67-89-ab nebo 01:23:45:67:89:ab). Při převodu na 48bitové číslo se převede každá šestnáctková dvojice na dvojkové číslo (např. 01(hex) = 00000001(bin), 23(hex) = 00100011(bin) atd.).

Jiné zdroje informací o pojmu Mac adresa

Hledat slovo Mac adresa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Mac adresa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Mac adresa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mac adresa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mac adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mac adresa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mac adresa například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mac adresa? resp. jaká je definice termínu Mac adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mac adresa, odpověď na dotaz co je to Mac adresa?. Víte např. kdo to je Karolína Plíšková? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier mladší? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Mac adresa hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!