Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mac adresa. Co znamená odborný pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Co je to Mac adresa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mac adresa?

MAC adresa – Media Access Control – slouží k jedinečné identifikaci síťových zařízení. Jinak může být označována jako fyzická adresa, přiřazuje se síťové kartě již při výrobě a dodatečně může být měněna. MAC adresa se obvykle zapisuje jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel, která se oddělují dvojtečkou nebo pomlčkou. MAC adresa je složena ze 48 bitů a je jedinečná.
Její přidělení probíhá ve dvou etapách. První polovinu přiděluje centrální správce adresního prostoru, druhu polovinu přiděluje výrobce zařízení. Díky MAC adrese lze snadno spravovat lokální sítě, protože každá karta může být jednoznačně identifikována.


Co je to Mac adresa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mac adresa. Co znamená odborný pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Mac adresa se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, co je to Mac adresa?, heslo, definice pojmu, význam pojmu, informace, co to je, formulace, názvosloví, terminologie, vysvětlení, počítače, odborné názvosloví, popis, co znamená, počítače, synonymum


Pojem Mac adresa je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mac adresa?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

MAC adresa (z anglického „Media Access Control“) je jednoznačný identifikátor síťového zařízení, který používají různé protokoly druhé (spojové) vrstvy OSI. Je přiřazována síťové kartě NIC bezprostředně při její výrobě (u starších karet je přímo uložena do EEPROM paměti) a proto se jí také někdy říká fyzická adresa, nicméně ji lze dnes u moderních karet dodatečně změnit. Ethernetová MAC adresa se skládá ze 48 bitů a podle standardu by se měla zapisovat jako tři skupiny čtyř hexadecimálních čísel (např. 0123.4567.89ab), mnohem častěji se ale píše jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel oddělených pomlčkami nebo dvojtečkami (např. 01-23-45-67-89-ab nebo 01:23:45:67:89:ab). Při převodu na 48bitové číslo se převede každá šestnáctková dvojice na dvojkové číslo (např. 01(hex) = 00000001(bin), 23(hex) = 00100011(bin) atd.).

Více informací o slovu Mac adresa doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Mac adresa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Mac adresa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Mac adresa ve Wikislovníku

Najít pojem Mac adresa ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mac adresa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mac adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mac adresa například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Mac adresa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mac adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mac adresa, odpověď na dotaz co je to Mac adresa?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Dan Ťok? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!