Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Co je to Mac adresa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mac adresa

MAC adresa – Media Access Control – slouží k jedinečné identifikaci síťových zařízení. Jinak může být označována jako fyzická adresa, přiřazuje se síťové kartě již při výrobě a dodatečně může být měněna. MAC adresa se obvykle zapisuje jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel, která se oddělují dvojtečkou nebo pomlčkou. MAC adresa je složena ze 48 bitů a je jedinečná.
Její přidělení probíhá ve dvou etapách. První polovinu přiděluje centrální správce adresního prostoru, druhu polovinu přiděluje výrobce zařízení. Díky MAC adrese lze snadno spravovat lokální sítě, protože každá karta může být jednoznačně identifikována.


Co je to Mac adresa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mac adresa se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: vysvětlení, popis, slovník, názvosloví, pojem, terminologie, wiki, heslo, terminus technicus, definice, význam pojmu, slovo, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, lexikon, odborný výraz


Pojem Mac adresa je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mac adresa? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

MAC adresa (z anglického „Media Access Control“) je jednoznačný identifikátor síťového zařízení, který používají různé protokoly druhé (spojové) vrstvy OSI. Je přiřazována síťové kartě NIC bezprostředně při její výrobě (u starších karet je přímo uložena do EEPROM paměti) a proto se jí také někdy říká fyzická adresa, nicméně ji lze dnes u moderních karet dodatečně změnit. Ethernetová MAC adresa se skládá ze 48 bitů a podle standardu by se měla zapisovat jako tři skupiny čtyř hexadecimálních čísel (např. 0123.4567.89ab), mnohem častěji se ale píše jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel oddělených pomlčkami nebo dvojtečkami (např. 01-23-45-67-89-ab nebo 01:23:45:67:89:ab). Při převodu na 48bitové číslo se převede každá šestnáctková dvojice na dvojkové číslo (např. 01(hex) = 00000001(bin), 23(hex) = 00100011(bin) atd.).

Více informací o pojmu Mac adresa lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Mac adresa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Mac adresa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Mac adresa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mac adresa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mac adresa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mac adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mac adresa například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mac adresa? resp. co přesně označuje termín Mac adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mac adresa, odpověď na dotaz co je to Mac adresa?. Víte např. kdo to je Patrick Kane? Znáte a víte kdo je Wabi Daněk? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!