Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Co to je Reportáž? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Reportáž?

Každý z nás jistě někdy četl reportáž, ale málokdo umí přesně popsat, o co se vlastně jedná. Reportáž patří mezi literární útvary a používá se hlavně v žurnalistice. Popisuje a zobrazuje skutečnost na základě faktů, které autor získává přímým sledováním.
Reportáž se může připravovat čtyřmi způsoby - přímou účastí, pozorováním, sběrem faktů a konfrontací pohledů. Často se jedná o kombinaci několika způsobů. Základem reportáže je popisný postup. Každá správná reportáž by měla usilovat o zajímavost.
V historii se prosadilo mnoho reportérů, k našim nejdůležitější patří Egon Ervín Kisch.


Co je to Reportáž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Reportáž s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Reportáž se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Reportáž, Literatura, Literatura, význam pojmu, popis, význam slova, co to je, definice, termín, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, heslo, synonymum, vysvětlení, slovo, odborné názvosloví, pojem


Pojem Reportáž je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Reportáž?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reportáž (z franc. reporter - přinášet) je literární útvar používaný především v žurnalistice, reportáž popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním.

Autor reportáže - reportér či reportérka - se pohybuje na hranici zpravodajství a publicistiky: událost popisuje a zároveň ji i hodnotí, jeho postoj je často zřetelný a ovlivňuje kompozici. Podstatnými znaky reportáže je věcnost, důraz na detail (vyžaduje všímavost reportéra), být přesný a pokud možno objektivní. Reportáž je jakýmsi rozšířeným zpravodajstvím, podrobnější a „přímo u toho“. Reportáž může být psaná + obrazová (noviny), rozhlasová či televizní.

Více informací o pojmu Reportáž lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Reportáž ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Reportáž na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reportáž ve Wikimedia Commons

Najít pojem Reportáž ve Wikislovníku

Hledat slovo Reportáž ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Reportáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Reportáž například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Reportáž? resp. co znamená Reportáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reportáž, odpověď na dotaz co je to Reportáž?. Víte např. kdo to je Dispečer? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Reportáž i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.