Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Co to je Reportáž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Reportáž?

Každý z nás jistě někdy četl reportáž, ale málokdo umí přesně popsat, o co se vlastně jedná. Reportáž patří mezi literární útvary a používá se hlavně v žurnalistice. Popisuje a zobrazuje skutečnost na základě faktů, které autor získává přímým sledováním.
Reportáž se může připravovat čtyřmi způsoby - přímou účastí, pozorováním, sběrem faktů a konfrontací pohledů. Často se jedná o kombinaci několika způsobů. Základem reportáže je popisný postup. Každá správná reportáž by měla usilovat o zajímavost.
V historii se prosadilo mnoho reportérů, k našim nejdůležitější patří Egon Ervín Kisch.


Co je to Reportáž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Reportáž. Co znamená pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Reportáž? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Reportáž je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, co znamená, Literatura, synonymum, slovo, definice pojmu, co to je, přesný výraz, definice, Literatura, význam, Reportáž, význam slova, slovník, termín, odborné názvosloví, lexikon, heslo


Pojem Reportáž je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Reportáž?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Reportáž (z franc. reporter - přinášet) je literární útvar používaný především v žurnalistice, reportáž popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním.

Autor reportáže - reportér či reportérka - se pohybuje na hranici zpravodajství a publicistiky: událost popisuje a zároveň ji i hodnotí, jeho postoj je často zřetelný a ovlivňuje kompozici. Podstatnými znaky reportáže je věcnost, důraz na detail (vyžaduje všímavost reportéra), být přesný a pokud možno objektivní. Reportáž je jakýmsi rozšířeným zpravodajstvím, podrobnější a „přímo u toho“. Reportáž může být psaná + obrazová (noviny), rozhlasová či televizní.

Jiné informační zdroje o pojmu Reportáž

Zkusit najít heslo Reportáž ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Reportáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Reportáž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Reportáž ve Wikislovníku

Najít slovo Reportáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Reportáž ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Reportáž například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Reportáž? resp. co znamená slovo Reportáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reportáž, odpověď na dotaz co je to Reportáž?. Víte např. kdo to je Penélope Cruz? Znáte a víte kdo je Rasista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.