Co je to?
Definice výrazu Reportáž. Co znamená odborný pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Co je Reportáž?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Reportáž?

Každý z nás jistě někdy četl reportáž, ale málokdo umí přesně popsat, o co se vlastně jedná. Reportáž patří mezi literární útvary a používá se hlavně v žurnalistice. Popisuje a zobrazuje skutečnost na základě faktů, které autor získává přímým sledováním.
Reportáž se může připravovat čtyřmi způsoby - přímou účastí, pozorováním, sběrem faktů a konfrontací pohledů. Často se jedná o kombinaci několika způsobů. Základem reportáže je popisný postup. Každá správná reportáž by měla usilovat o zajímavost.
V historii se prosadilo mnoho reportérů, k našim nejdůležitější patří Egon Ervín Kisch.


Co je to Reportáž? Význam slova, termín, Definice výrazu Reportáž. Co znamená odborný pojem Reportáž z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Reportáž je v sekci literatura

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, definice, literatura, názvosloví, co to je, terminologie, formulace, literatura, co znamená, pojem, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, význam slova, co je to Reportáž?, synonymum, přesný význam


Pojem Reportáž je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Reportáž? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reportáž (z franc. reporter - přinášet) je literární útvar používaný především v žurnalistice, reportáž popisuje a zobrazuje skutečnost na základě konkrétních faktů, většinou získaných přímou účastí nebo pozorováním.

Autor reportáže - reportér či reportérka - se pohybuje na hranici zpravodajství a publicistiky: událost popisuje a zároveň ji i hodnotí, jeho postoj je často zřetelný a ovlivňuje kompozici. Podstatnými znaky reportáže je věcnost, důraz na detail (vyžaduje všímavost reportéra), být přesný a pokud možno objektivní. Reportáž je jakýmsi rozšířeným zpravodajstvím, podrobnější a „přímo u toho“. Reportáž může být psaná + obrazová (noviny), rozhlasová či televizní.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Reportáž ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Reportáž ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reportáž ve Wikimedia Commons

Najít heslo Reportáž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Reportáž ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Reportáž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Reportáž například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená Reportáž? resp. jaká je definice termínu Reportáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reportáž, odpověď na dotaz co je to Reportáž?. Víte např. kdo to je Petra Buzková? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Knihovnička, reportáž, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.