Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imploze. Co znamená pojem Imploze z kategorie Fyzika?

Co je Imploze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Imploze

Imploze je označení procesu, využívaného v oblasti fyziky. V průběhu tohoto procesu se do nějakého objektu, tělesa neb hmoty vhání vzduch nebo jiný druh plynu. Tím vzrůstá tlak v objektu a dochází k poškození či deformaci, destrukci nebo zhroucení způsobeným podtlakem. K implozi může dojít neúmyslně shodou fyzikálních podmínek nebo může být tento stav navozen vědomě. Využití imploze je široké, požívá se například při separaci a čištění plynů, vytvoření a udržování vakuových komor, při experimentální činnosti. Využívají ji také elektronky a televizní obrazovky. Tento princip využívá také vojenská technika, například při odpalu bomby z plutonia.
Ve vesmíru dochází při implozi k zániku nebo vzniku některých přirozených vesmírných těles, jako je bílý trpaslík, neutronová, hyperonová či kvarková hvězda, preonová hvězda, černá díra a další. Pojem imploze patří i do oblasti sociálních věd, psychologie. S její pomocí se vytvářejí psychologická témata, v sociálních vědách jde také o procesy, kdy se lidé navzájem ovlivňují ve svém chování.


Co je to Imploze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Imploze. Co znamená pojem Imploze z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Imploze se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: slovo, význam, co je to Imploze?, definice, přesný význam, terminologie, Imploze, názvosloví, pojem, formulace, význam slova, co znamená, slovník, definice pojmu, fyzika, termín, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Imploze je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Imploze? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Imploze je opakem exploze. Je to jev, při kterém se těleso, objekt nebo hmota zbortí do vlastního objemu, nebo je jeho strukturální integrita porušena vyšším tlakem prostředí, ve kterém se nachází. V praxi se s implozí můžeme nejčastěji setkat např. u velkých elektronek nebo televizních obrazovek, ve kterých se za normálního stavu nachází technické vakuum. Při implozi, stejně jako při explozi, dochází k vyrovnávání entropie.
Princip imploze je také využit při odpalu plutoniové bomby, kdy je plutonium obaleno výbušninou a při její detonaci stlačováno dovnitř až do zahájení řetězové jaderné reakce.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Imploze na Youtube

Najít termín Imploze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Imploze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imploze ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Imploze ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Imploze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Imploze například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Imploze? resp. co vlastně znamená slovo Imploze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imploze, odpověď na dotaz co je to Imploze?. Víte např. kdo to je Roman Šmucler? Znáte a víte kdo je Ursula von der Leyen? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.