Co je to?
Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Co je to Majáles? Význam slova

Co znamená termín Majáles? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Studentské oslavy pořádané k příležitosti příchodu máje se nazývají majáles. Jedná se o oslavu krás studentského života. Při pohledu do historie zjistíme, že se první majálesy konaly již v patnáctém století a souvisely se vznikem a rozvojem univerzit. Později byly majálesy na čas zakázány.
V období První československé republiky tradice majálesu ochabovala, ale po druhé světové válce byla opět oživena. V roce 1965 se králem majáles stal proslulý americký spisovatel a bohém Allen Ginsberg. Režim ho však později zatknul a vyhostil ze státu. Další rozmach majáles zaznamenal po roce 2004.


Co je to Majáles? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Majáles sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Majáles patří do sekce Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, význam, informace, definice, definice pojmu, Kultura, wiki, terminologie, heslo, názvosloví, Majáles, přesný výraz, synonymum, význam slova, co to je, odborné názvosloví, co je to Majáles?, pojem


Pojem Majáles je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Majáles? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Majáles ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Majáles ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Majáles na Youtube

Vyhledat výraz Majáles ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Majáles ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Majáles ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Majáles například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Majáles? resp. jaký je význam pojmu Majáles? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Majáles, odpověď na dotaz co je to Majáles?. Víte např. kdo to je Nestyda? Znáte a víte kdo je Donátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.