Co je to?
Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Co je to Majáles? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Majáles

Studentské oslavy pořádané k příležitosti příchodu máje se nazývají majáles. Jedná se o oslavu krás studentského života. Při pohledu do historie zjistíme, že se první majálesy konaly již v patnáctém století a souvisely se vznikem a rozvojem univerzit. Později byly majálesy na čas zakázány.
V období První československé republiky tradice majálesu ochabovala, ale po druhé světové válce byla opět oživena. V roce 1965 se králem majáles stal proslulý americký spisovatel a bohém Allen Ginsberg. Režim ho však později zatknul a vyhostil ze státu. Další rozmach majáles zaznamenal po roce 2004.

Co je to Majáles? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Majáles můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Majáles je v kategorii Kultura

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Majáles?, informace, wiki, terminologie, význam slova, definice pojmu, lexikon, popis, Majáles, co znamená, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, pojem, odborný výraz, termín


Pojem Majáles je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Majáles? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Majáles ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Majáles ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Majáles ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Majáles ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Majáles na Google.cz

Najít slovo Majáles ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Majáles například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Majáles? resp. co se skrývá pod slovem Majáles? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Majáles, odpověď na dotaz co je to Majáles?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.