Co je to?
Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Co je to Majáles? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Majáles

Studentské oslavy pořádané k příležitosti příchodu máje se nazývají majáles. Jedná se o oslavu krás studentského života. Při pohledu do historie zjistíme, že se první majálesy konaly již v patnáctém století a souvisely se vznikem a rozvojem univerzit. Později byly majálesy na čas zakázány.
V období První československé republiky tradice majálesu ochabovala, ale po druhé světové válce byla opět oživena. V roce 1965 se králem majáles stal proslulý americký spisovatel a bohém Allen Ginsberg. Režim ho však později zatknul a vyhostil ze státu. Další rozmach majáles zaznamenal po roce 2004.

Co je to Majáles? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Majáles? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Majáles je v kategorii Kultura

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, pojem, názvosloví, terminus technicus, termín, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, definice, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, terminologie, formulace, Majáles, Kultura


Pojem Majáles je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Majáles? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života.

Pro více informací o heslu Majáles zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Majáles ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Majáles ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Majáles ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Majáles ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Majáles ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Majáles na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Majáles například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Majáles? resp. co je to Majáles? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Majáles, odpověď na dotaz co je to Majáles?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Evangelík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Majáles hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.