Co je to?
Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Co je Majáles? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Majáles

Studentské oslavy pořádané k příležitosti příchodu máje se nazývají majáles. Jedná se o oslavu krás studentského života. Při pohledu do historie zjistíme, že se první majálesy konaly již v patnáctém století a souvisely se vznikem a rozvojem univerzit. Později byly majálesy na čas zakázány.
V období První československé republiky tradice majálesu ochabovala, ale po druhé světové válce byla opět oživena. V roce 1965 se králem majáles stal proslulý americký spisovatel a bohém Allen Ginsberg. Režim ho však později zatknul a vyhostil ze státu. Další rozmach majáles zaznamenal po roce 2004.

Co je to Majáles? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Majáles? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Majáles je v kategorii kultura

Klíčová slova: slovník, význam slova, Majáles, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, formulace, definice, wiki, přesný význam, co je to Majáles?, synonymum, co znamená, co to je, lexikon, pojem, heslo, informace


Pojem Majáles je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Majáles?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života.

Více informací o slovu Majáles doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Majáles ve Wikislovníku

Najít výraz Majáles ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Majáles ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Majáles ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Majáles ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Majáles ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Majáles například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Majáles? resp. jaký je přesný význam slova Majáles? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Majáles, odpověď na dotaz co je to Majáles?. Víte např. kdo to je Lukáš Kovanda? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Majáles hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.