Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nejsvětější Trojice. Co znamená odborný pojem Nejsvětější Trojice z kategorie Náboženství?

Co je to Nejsvětější Trojice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice, jinak také Svatá Trojice či Boží Trojice je označení používané křesťany pro Boha. Ten se vyskytuje jako trojjediný, tedy ve třech božských osobách - Bůh Otec, Bůh Syn a Bůh Duch Svatý. Ti tvoří jediné božství.
Nejsvětější Trojici uznávají všechny církve sdružené pod Světovou radou církví.


Co je to Nejsvětější Trojice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nejsvětější Trojice. Co znamená odborný pojem Nejsvětější Trojice z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nejsvětější Trojice? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nejsvětější Trojice je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Nejsvětější Trojice?, co to je, terminologie, popis, pojem, význam slova, informace, názvosloví, Náboženství, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, formulace, synonymum, Nejsvětější Trojice, co znamená, lexikon


Pojem Nejsvětější Trojice je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nejsvětější Trojice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svatá Trojice, Nejsvětější Trojice, Boží Trojice či trojjediný Bůh je společné označení Boha v křesťanském dogmatu o trojjedinosti, třech božských osobách, totiž Bohu Otci (Bůh, stvořitel světa), Bohu Synu (Ježíš Kristus, vykupitel světa) a Bohu Duchu Svatém (posvětitel světa), které sdílejí jediné božství.

Jiné zdroje informací o pojmu Nejsvětější Trojice

Hledat videa s názvem Nejsvětější Trojice na Youtube

Vyhledat heslo Nejsvětější Trojice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Nejsvětější Trojice na Google.cz

Hledat výraz Nejsvětější Trojice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Nejsvětější Trojice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Nejsvětější Trojice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nejsvětější Trojice například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nejsvětější Trojice? resp. co znamená výraz Nejsvětější Trojice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nejsvětější Trojice, odpověď na dotaz co je to Nejsvětější Trojice?. Víte např. kdo to je Regina Rázlová? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Nejsvětější Trojice hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.