Co je to?
Definice výrazu, termínu Bílá neděle. Co znamená odborný pojem Bílá neděle z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá neděle? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bílá neděle?

Bílá neděle je označení pro druhou neděli velikonoční, kdy nově pokřtění na sobě nosili naposledy bílé křestní roucho. V dnešní době se v této době slavnostně podává první svaté přijímání.
Nově je tento den označován také jako den Božího milosrdenství. Bílá barva a bílé roucho byly symbolem neposkvrněnosti a vzkříšení.


Co je to Bílá neděle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bílá neděle. Co znamená odborný pojem Bílá neděle z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bílá neděle sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Bílá neděle je v kategorii náboženství

Klíčová slova: heslo, význam, lexikon, popis, co je to Bílá neděle?, definice, co to je, definice pojmu, synonymum, slovo, slovník, vysvětlení, wiki, význam pojmu, terminus technicus, význam slova, názvosloví, přesný význam


Pojem Bílá neděle je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bílá neděle dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bílá neděle (latinsky Dominica in albis, 2. neděle velikonoční) je posledním dnem velikonočního oktávu. Název této neděle pochází ze zvyku, že nově pokřtění (tzv. neofyté) tohoto dne naposledy nosili bílé roucho, do něhož byli oblečeni při křtu o velikonoční vigilii. Liturgická barva dne je bílá.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Bílá neděle ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bílá neděle na Google.cz

Najít termín Bílá neděle ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bílá neděle ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá neděle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bílá neděle na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá neděle například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bílá neděle? resp. jaká je definice slova Bílá neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá neděle, odpověď na dotaz co je to Bílá neděle?. Víte např. kdo to je Zdenek Merta? Znáte a víte kdo je Evelyna Steimarová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.