Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílá neděle. Co znamená odborný pojem Bílá neděle z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá neděle? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bílá neděle?

Bílá neděle je označení pro druhou neděli velikonoční, kdy nově pokřtění na sobě nosili naposledy bílé křestní roucho. V dnešní době se v této době slavnostně podává první svaté přijímání.
Nově je tento den označován také jako den Božího milosrdenství. Bílá barva a bílé roucho byly symbolem neposkvrněnosti a vzkříšení.


Co je to Bílá neděle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílá neděle. Co znamená odborný pojem Bílá neděle z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Bílá neděle můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bílá neděle je v kategorii náboženství

Klíčová slova: pojem, formulace, náboženství, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, náboženství, popis, co znamená, co to je, přesný význam, vysvětlení, význam, slovo, slovník, terminologie, odborný výraz


Pojem Bílá neděle je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bílá neděle můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá neděle (latinsky Dominica in albis, 2. neděle velikonoční) je posledním dnem velikonočního oktávu. Název této neděle pochází ze zvyku, že nově pokřtění (tzv. neofyté) tohoto dne naposledy nosili bílé roucho, do něhož byli oblečeni při křtu o velikonoční vigilii. Liturgická barva dne je bílá.

Jiné informační zdroje o pojmu Bílá neděle

Najít výraz Bílá neděle ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Bílá neděle na Google.cz

Najít termín Bílá neděle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá neděle ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Bílá neděle ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Bílá neděle ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá neděle například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Bílá neděle? resp. co označuje slovo Bílá neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá neděle, odpověď na dotaz co je to Bílá neděle?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Student? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.