Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bílá neděle. Co znamená pojem Bílá neděle z kategorie Náboženství?

Co je Bílá neděle? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bílá neděle?

Bílá neděle je označení pro druhou neděli velikonoční, kdy nově pokřtění na sobě nosili naposledy bílé křestní roucho. V dnešní době se v této době slavnostně podává první svaté přijímání.
Nově je tento den označován také jako den Božího milosrdenství. Bílá barva a bílé roucho byly symbolem neposkvrněnosti a vzkříšení.


Co je to Bílá neděle? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bílá neděle. Co znamená pojem Bílá neděle z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bílá neděle? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Bílá neděle patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný význam, popis, význam slova, co znamená, odborné názvosloví, náboženství, definice pojmu, informace, význam, Bílá neděle, pojem, heslo, formulace, wiki, význam pojmu, co je to Bílá neděle?, definice, termín


Pojem Bílá neděle je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bílá neděle dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá neděle (latinsky Dominica in albis, 2. neděle velikonoční) je posledním dnem velikonočního oktávu. Název této neděle pochází ze zvyku, že nově pokřtění (tzv. neofyté) tohoto dne naposledy nosili bílé roucho, do něhož byli oblečeni při křtu o velikonoční vigilii. Liturgická barva dne je bílá.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá neděle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Bílá neděle ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Bílá neděle na Google.cz

Najít termín Bílá neděle ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá neděle ve Wikimedia Commons

Hledat termín Bílá neděle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá neděle například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bílá neděle? resp. co je to Bílá neděle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá neděle, odpověď na dotaz co je to Bílá neděle?. Víte např. kdo to je Kojenec? Znáte a víte kdo je Zuzana Kajnarová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.