Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je to Lambliáza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lambliáza?

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lambliáza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: lexikon, popis, přesný výraz, termín, odborné názvosloví, informace, slovo, co to je, vysvětlení, terminologie, význam, co je to Lambliáza?, terminus technicus, definice, co znamená, slovník, Lambliáza, formulace


Pojem Lambliáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Lambliáza na Google.cz

Hledat slovo Lambliáza ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Lambliáza ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Lambliáza ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Lambliáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lambliáza? resp. co to je Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Hnidopich? Znáte a víte kdo je Zlatník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lambliáza i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.