Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lambliáza. Co znamená odborný pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je to Lambliáza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lambliáza

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lambliáza. Co znamená odborný pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Lambliáza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, Lambliáza, co je to Lambliáza?, wiki, termín, přesný výraz, formulace, terminologie, přesný význam, co znamená, terminus technicus, nemoce, vysvětlení, význam, význam pojmu, nemoce, názvosloví, slovo


Pojem Lambliáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Lambliáza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lambliáza na Youtube

Hledat heslo Lambliáza na Google.cz

Zkusit najít heslo Lambliáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Lambliáza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Lambliáza? resp. co označuje slovo Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Specialista ISO? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Lambliáza i v jiných kategoriích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.