Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je to Lambliáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lambliáza?

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lambliáza s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lambliáza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co znamená, lexikon, termín, odborné názvosloví, Lambliáza, formulace, Nemoce, co to je, názvosloví, synonymum, význam slova, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, slovo, slovník, wiki


Pojem Lambliáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Lambliáza zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Lambliáza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Lambliáza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lambliáza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Lambliáza ve Wikipedii

Najít termín Lambliáza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Lambliáza? resp. co označuje slovo Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Céline Dion? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.