Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lambliáza. Co znamená odborný pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je to Lambliáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lambliáza?

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lambliáza. Co znamená odborný pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lambliáza sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Lambliáza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: informace, Lambliáza, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, slovo, heslo, synonymum, nemoce, odborný výraz, pojem, co je to Lambliáza?, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, co znamená, význam


Pojem Lambliáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Lambliáza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lambliáza ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Lambliáza ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Lambliáza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Lambliáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lambliáza? resp. jaký je přesný význam slova Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Dlaždič? Znáte a víte kdo je Zahradní architekt? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.