Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je to Lambliáza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lambliáza?

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lambliáza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, termín, slovo, Nemoce, terminologie, co je to Lambliáza?, synonymum, co to je, co znamená, informace, lexikon, popis, definice, terminus technicus, význam, vysvětlení, význam slova, přesný význam


Pojem Lambliáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Lambliáza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Lambliáza ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Lambliáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Lambliáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lambliáza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lambliáza? resp. jaký je význam slova Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Dwayne Johnson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.