Co je to?
Definice výrazu Lambliáza. Co znamená odborný pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je Lambliáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lambliáza?

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Definice výrazu Lambliáza. Co znamená odborný pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lambliáza? s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Lambliáza je v sekci nemoce

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, význam slova, význam, přesný význam, definice, slovník, co to je, formulace, synonymum, informace, heslo, wiki, odborný výraz, Lambliáza, vysvětlení, popis, definice pojmu


Pojem Lambliáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Lambliáza v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Lambliáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Lambliáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Lambliáza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lambliáza ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Lambliáza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Lambliáza? resp. co je to Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Dentální hygienistka? Znáte a víte kdo je Systémový inženýr? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Lambliáza hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.