Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pupava. Co znamená pojem Pupava z kategorie Rostliny?

Co to je Pupava? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pupava

Pupava bezlodyžná je rostlina připomínající bodlák s bílým květem připlácnutý k zemi. Pupava skutečně postrádá stonek a listy jsou po obvodu lemovány trny a jsou tuhé a ostré. Pupavy rostou na suchých a slunných stráních. Zajímavostí je, že vnitřek květu (dužnina) je jedlý a chutí poněkud připomíná kedlubnu.


Co je to Pupava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pupava. Co znamená pojem Pupava z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Pupava je v kategorii rostliny

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, odborný výraz, termín, názvosloví, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, popis, Pupava, heslo, slovo, rostliny, formulace, co znamená, význam slova, co je to Pupava?


Pojem Pupava je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pupava?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis) je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých. V roce 1997 se stala německou Rostlinou roku.
Roste ve střední, jihovýchodní a východní Evropě a na Kavkaze. Vyskytuje se až do nadmořské výšky 2800 metrů. V Česku je hojná na suchých lukách, pastvinách, mezích, křovinatých stráních.
Obsahuje silici (1,25 %) s hlavní složkou karlinaoxidem s antibakteriálním účinkem a karlinenem, dále třísloviny, pryskyřici a 18–20% inulinu. Někteří autoři připisují droze účinný enzym neznámého složení. Působí diaforeticky a diureticky a povzbuzuje chuť k jídlu.

Další informační zdroje

Najít výraz Pupava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Pupava ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Pupava ve Wikizdrojích

Hledat heslo Pupava na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pupava ve Wikimedia Commons

Najít termín Pupava ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pupava například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Pupava? resp. jaký je přesný význam slova Pupava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pupava, odpověď na dotaz co je to Pupava?. Víte např. kdo to je Specialista logistiky? Znáte a víte kdo je Lukáš Vaculík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.