Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pupava. Co znamená pojem Pupava z kategorie Rostliny?

Co je to Pupava? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pupava?

Pupava bezlodyžná je rostlina připomínající bodlák s bílým květem připlácnutý k zemi. Pupava skutečně postrádá stonek a listy jsou po obvodu lemovány trny a jsou tuhé a ostré. Pupavy rostou na suchých a slunných stráních. Zajímavostí je, že vnitřek květu (dužnina) je jedlý a chutí poněkud připomíná kedlubnu.


Co je to Pupava? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pupava. Co znamená pojem Pupava z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pupava s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pupava se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, heslo, vysvětlení, význam slova, termín, informace, lexikon, odborné názvosloví, co to je, synonymum, názvosloví, formulace


Pojem Pupava je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pupava? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis) je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých. V roce 1997 se stala německou Rostlinou roku.
Roste ve střední, jihovýchodní a východní Evropě a na Kavkaze. Vyskytuje se až do nadmořské výšky 2800 metrů. V Česku je hojná na suchých lukách, pastvinách, mezích, křovinatých stráních.
Obsahuje silici (1,25 %) s hlavní složkou karlinaoxidem s antibakteriálním účinkem a karlinenem, dále třísloviny, pryskyřici a 18–20% inulinu. Někteří autoři připisují droze účinný enzym neznámého složení. Působí diaforeticky a diureticky a povzbuzuje chuť k jídlu.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Pupava na Youtube

Vyhledat slovo Pupava ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pupava ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pupava ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Pupava ve Wikizdrojích

Hledat slovo Pupava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pupava například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pupava? resp. jaký je přesný význam slova Pupava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pupava, odpověď na dotaz co je to Pupava?. Víte např. kdo to je Havíř? Znáte a víte kdo je Aleš Zavoral? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.