Co je to?
Definice výrazu Pupava. Co znamená odborný pojem Pupava z kategorie Rostliny?

Co je Pupava?

Co znamená pojem, definice termínu Pupava?

Pupava bezlodyžná je rostlina připomínající bodlák s bílým květem připlácnutý k zemi. Pupava skutečně postrádá stonek a listy jsou po obvodu lemovány trny a jsou tuhé a ostré. Pupavy rostou na suchých a slunných stráních. Zajímavostí je, že vnitřek květu (dužnina) je jedlý a chutí poněkud připomíná kedlubnu.


Co je to Pupava? Význam slova, termín, Definice výrazu Pupava. Co znamená odborný pojem Pupava z kategorie Rostliny?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pupava můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pupava je v sekci rostliny

Klíčová slova: pojem, přesný význam, informace, co to je, definice, formulace, synonymum, co znamená, význam pojmu, definice pojmu, slovník, terminologie, rostliny, význam slova, Pupava, co je to Pupava?, termín, wiki


Pojem Pupava je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pupava? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis) je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých. V roce 1997 se stala německou Rostlinou roku.
Roste ve střední, jihovýchodní a východní Evropě a na Kavkaze. Vyskytuje se až do nadmořské výšky 2800 metrů. V Česku je hojná na suchých lukách, pastvinách, mezích, křovinatých stráních.
Obsahuje silici (1,25 %) s hlavní složkou karlinaoxidem s antibakteriálním účinkem a karlinenem, dále třísloviny, pryskyřici a 18–20 % inulinu. Někteří autoři připisují droze účinný enzym neznámého složení. Působí diaforeticky a diureticky a povzbuzuje chuť k jídlu.

Další zdroje informací o slovu Pupava

Hledat pojem Pupava ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Pupava ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Pupava na Google obrázcích

Hledat frázi Pupava ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Pupava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Pupava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pupava například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pupava? resp. jaký je význam slova Pupava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pupava, odpověď na dotaz co je to Pupava?. Víte např. kdo to je Jaroslava Blažková? Znáte a víte kdo je Lubomír Lipský? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Pupava hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, bonsaj na stole, pupava, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.