Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Co je to Ofsajd? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ofsajd

Ofsajd (offside) je označení pro postavení mimo hru. Tento pojem se užívá nejčastěji ve fotbalu a zde znamená pojmenování situace, kdy ten z hráčů, který je připraven střílet na branku, dostane přihrávku od některého spoluhráče a sám se v tuto chvíli nachází před míčem ve směru k brance protivníka a nebo má před sebou pouze jednoho protihráče, většinou brankáře. Proto si ten, kdo chce zaútočit na branku, musí hlídat postavení protihráčů, aby jím střelená branka byla platná.


Co je to Ofsajd? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ofsajd? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ofsajd je v sekci Sport

Klíčová slova: popis, přesný výraz, slovník, co znamená, definice pojmu, význam, informace, wiki, definice, terminologie, odborný výraz, heslo, Sport, co to je, Sport, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Ofsajd je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ofsajd dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ofsajd (z anglického offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.
Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry.

Hledejte pojem Ofsajd v následujících vyhledávačích

Najít pojem Ofsajd ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Ofsajd ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ofsajd na Youtube

Vyhledat heslo Ofsajd na Google.cz

Najít slovo Ofsajd ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ofsajd ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ofsajd například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ofsajd? resp. co přesně označuje termín Ofsajd? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ofsajd, odpověď na dotaz co je to Ofsajd?. Víte např. kdo to je Bídák? Znáte a víte kdo je Bohuslav Sobotka? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.