Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Co je to Ofsajd? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ofsajd

Ofsajd (offside) je označení pro postavení mimo hru. Tento pojem se užívá nejčastěji ve fotbalu a zde znamená pojmenování situace, kdy ten z hráčů, který je připraven střílet na branku, dostane přihrávku od některého spoluhráče a sám se v tuto chvíli nachází před míčem ve směru k brance protivníka a nebo má před sebou pouze jednoho protihráče, většinou brankáře. Proto si ten, kdo chce zaútočit na branku, musí hlídat postavení protihráčů, aby jím střelená branka byla platná.


Co je to Ofsajd? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ofsajd doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ofsajd se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, pojem, Sport, Ofsajd, přesný výraz, co to je, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, termín, význam pojmu, terminus technicus, Sport, lexikon, co je to Ofsajd?, význam, význam slova


Pojem Ofsajd je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ofsajd? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ofsajd (z anglického offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.
Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ofsajd v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Ofsajd na Youtube

Zkusit najít slovo Ofsajd ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ofsajd ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ofsajd ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ofsajd ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ofsajd ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ofsajd například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ofsajd? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ofsajd? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ofsajd, odpověď na dotaz co je to Ofsajd?. Víte např. kdo to je Čmaňa? Znáte a víte kdo je Zbyněk Stanjura? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.