Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Co je to Ofsajd? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ofsajd

Ofsajd (offside) je označení pro postavení mimo hru. Tento pojem se užívá nejčastěji ve fotbalu a zde znamená pojmenování situace, kdy ten z hráčů, který je připraven střílet na branku, dostane přihrávku od některého spoluhráče a sám se v tuto chvíli nachází před míčem ve směru k brance protivníka a nebo má před sebou pouze jednoho protihráče, většinou brankáře. Proto si ten, kdo chce zaútočit na branku, musí hlídat postavení protihráčů, aby jím střelená branka byla platná.


Co je to Ofsajd? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ofsajd s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ofsajd se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, názvosloví, wiki, definice pojmu, Ofsajd, heslo, přesný výraz, co to je, slovník, Sport, Sport, slovo, pojem, informace, význam pojmu, co je to Ofsajd?, odborný výraz


Pojem Ofsajd je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ofsajd? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ofsajd (z anglického offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.
Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Ofsajd ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ofsajd ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ofsajd ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ofsajd na Youtube

Hledat výraz Ofsajd ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ofsajd ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ofsajd například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ofsajd? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ofsajd? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ofsajd, odpověď na dotaz co je to Ofsajd?. Víte např. kdo to je Liv Tyler? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.