Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Co je Ofsajd? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ofsajd

Ofsajd (offside) je označení pro postavení mimo hru. Tento pojem se užívá nejčastěji ve fotbalu a zde znamená pojmenování situace, kdy ten z hráčů, který je připraven střílet na branku, dostane přihrávku od některého spoluhráče a sám se v tuto chvíli nachází před míčem ve směru k brance protivníka a nebo má před sebou pouze jednoho protihráče, většinou brankáře. Proto si ten, kdo chce zaútočit na branku, musí hlídat postavení protihráčů, aby jím střelená branka byla platná.


Co je to Ofsajd? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ofsajd s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ofsajd se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu, formulace, sport, definice, popis, terminus technicus, co je to Ofsajd?, slovo, lexikon, slovník, synonymum, pojem, Ofsajd, vysvětlení


Pojem Ofsajd je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ofsajd?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ofsajd (z anglického offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.
Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry.

Jiné informační zdroje o pojmu Ofsajd

Hledat slovo Ofsajd na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ofsajd ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ofsajd ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ofsajd ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ofsajd ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ofsajd ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ofsajd například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ofsajd? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ofsajd? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ofsajd, odpověď na dotaz co je to Ofsajd?. Víte např. kdo to je Diletta Leotta? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.