Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trailer. Co znamená odborný pojem Trailer z kategorie Kultura?

Co je to Trailer? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Trailer

Upoutávka na film, který filmaři teprve točí. Obvykle netrvá déle než tři minuty a veřejnosti ji filmaři představují i půl roku před připravovanou filmovou premiérou. Tvoří ji filmové záběry z prvního hrubého sestřihu již natočených scén, jež mají diváky nalákat na připravovaný film. Trailer, reklama na film, se pouští v kinech před promítaným filmem nebo jsou k dispozici ke stažení na internetu.

Co je to Trailer? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trailer. Co znamená odborný pojem Trailer z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Trailer patří do sekce kultura

Klíčová slova: význam pojmu, termín, přesný výraz, terminologie, vysvětlení, heslo, formulace, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, popis, kultura, wiki, slovník, význam, lexikon, význam slova, slovo


Pojem Trailer je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Trailer můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trailer (kinoupoutávka, kinotrailer) je krátká, ne více než tři minuty trvající upoutávka na budoucí film, uvolněná až půl roku před premiérou a většinou ve formě sestřihu stěžejních nebo vizuálně nejzajímavějších částí. Jde vlastně o reklamu na film, ovšem určenou pouze pro kinosály. Kinoupoutávky jsou poté zpravidla využity ještě jednou, jako bonusové materiály na DVD.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Trailer na Youtube

Vyhledat pojem Trailer ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trailer ve Wikimedia Commons

Najít heslo Trailer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Trailer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trailer ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Trailer například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Trailer? resp. co se skrývá pod slovem Trailer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trailer, odpověď na dotaz co je to Trailer?. Víte např. kdo to je Marie Curie Skłodowská? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.