Co je to?
Definice výrazu Hortonův syndrom. Co znamená odborný pojem Hortonův syndrom z kategorie Nemoce?

Co to je Hortonův syndrom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hortonův syndrom?

Hortonův syndrom je název pro velmi silné bolesti hlavy, které postihují nejčastěji jedince středního věku, především muže. Jedná se o pravidelné a těžko snesitelné bolesti se stoupající intenzitou. Bolest často přichází v noci, postihuje většinou jednu polovinu hlavy a hlavně oblast oka a spánků. Doprovodným jevem je slzení, otoky víček a nosní sliznice.
Záchvaty bolesti trvají přes čtvrt hodiny i déle. Hortonův syndrom se léčí pomocí léků proti migréně, záchvaty se mohou pravidelně opakovat v určitém období, které může zahrnovat i několik týdnů.


Co je to Hortonův syndrom? Význam slova, termín, Definice výrazu Hortonův syndrom. Co znamená odborný pojem Hortonův syndrom z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hortonův syndrom? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hortonův syndrom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, Hortonův syndrom, přesný význam, slovo, lexikon, popis, význam slova, slovník, význam, co je to Hortonův syndrom?, odborný výraz, pojem, wiki, odborné názvosloví, Nemoce, názvosloví, informace, přesný výraz


Pojem Hortonův syndrom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Hortonův syndrom ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hortonův syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hortonův syndrom ve Wikipedii

Vyhledat pojem Hortonův syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Hortonův syndrom ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Hortonův syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hortonův syndrom například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hortonův syndrom? resp. jaká je definice termínu Hortonův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hortonův syndrom, odpověď na dotaz co je to Hortonův syndrom?. Víte např. kdo to je Risk manager? Znáte a víte kdo je Hinduista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Hortonův syndrom hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?